Skocz do zawartości
Mlody_tm

Syczenie podczas przyspieszania i na luzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro znalazłem zamienniki w cenie ok 140 zł za sam wkład(pompkę elektryczną), za Pierburga w Inter Cars wołają ok 440zł ile oryginał nie mam pojęcia....

Wymiana jest prosta, sam koszyk z pompą wyciągałem już z auta.

Może w tym tygodniu będę miał chwile żeby jeszcze raz sprawdzić jak ta pompka pracuje po wyciągnięciu z auta. Nie mam nic na podmiankę żeby sprawdzić inną pompę, a nie widzi mi się w ciemno wywalać kase...

 

U mnie to syczenie zbiegło się z wymianą rozrządu(raczej przypadek), ale w pierwszej chwili myślałem, że to pasek dlatego nie wnikałem... Rozrząd robiłem sam i wiem że tam jest wszystko w porządku, zresztą dla pewności obsłuchałem wszystko stetoskopem diagnostycznym.

Czy było tak wcześniej hmmm nie wydaje mi się bo jest to za bardzo słyszalne z zewnątrz żebym tego nie usłyszał...

 

Może ktoś jeszcze podepnie się pod ten temacik i coś podpowie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie do tej pompki dostac ? rozwalic tylna kanape ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kanapa do góry a pod nią masz jeszcze wygłuszenia i pompę :) Góra 15 min i koszyk z pompą wyjęty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też syczy najbardziej słychać na wolnych obr. jak auto stoi ale po co to ruszać ja tak mam od początku 20 tysi przejechałem nic się nie dzieje niedobrego w środku przecież tego nie słychać, jakby pompa się kończyła to dawno by padła , moim zdaniem nie warto tego ruszać szkoda kasy na nową pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawosci pytalem. Moj pasztet rowniez dobrym przykladem ze to sie nie poglebia. Ja nie dotykam. Niech sobie syczy.

Moj wkurza bo osobno syczy jak przyspieszam.... I nie codziennie ! To dopiero jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wkład pompy to wydatek ok 140zł, a więc nie jest to aż tak duży wydatek. Na razie u mnie też się nic złego nie dzieje, ale chciałbym wiedzieć w 100% czy to pompa czy może coś innego, za dużo jeżdżę autem żebym mógł sobie pozwolić na jakąś awarię w trasie.

Kupując samochód używany za 40-50-60 tys zł możesz oczekiwać żeby nie wydawał niepotrzebnych dźwięków. To nie Fiat czy Opel (bez urazy dla użytkowników tych aut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupilem ta pompe oryginal od forumowicza Weso.

Bede mial w pon. Wymienie i dam znac.

Pierlung czy jak jej tam na 1 montaz to co oryginal.

Cena 450 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak:)

Czekam na info jak bedzie po wymianie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa zaszalalem :) dam znac w pon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka koledzy,

 

Duzo pracy. Ale do czwartku na pewno bede mial ta pompke wymieniona i napisze co i jak.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, wczoraj sie okazalo ze mam za duzo paliwa... i mechanik prosil mnie zebym przyjechal w poniedzialek. zeby bylo jak najmniej bajury... zostawilismy auto na chodzie i sluchalismy w kanale... no strasznie glosno syczy z baku... mysle ze nowa pompka rozwiąże problem... w poniedzialek wszystko sie wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wrażenia po wymianien pompki:)

Moim zdaniem to ona wytwarza to syczenie...pytanie jest tylko o to co się z nią dzieje ponieważ innych objawow nie widać. Poczekam na wymianę u Ciebie i jak się poprawi to sam biore się za naprawe :) Szkoda że gdzieś bliżej nie mieszkasz bo byśmy zrobili expresową wymianę Twojej pompy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze to niezaleznie od stanu paliwa ? Pretekstu szukal ?? Moze roboty mial za duzo. Moge do kogoa innego podjechac. Faktycznie daleko do Ciebie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan paliwa nie ma wplywu na możliwośc wyjęcia kosza z pompka :) dlatego własnie ja serwisuje auto sam, ale nie ma co wieszac psów na Twoim mechaniku, poczekamy do poniedziałku i zobaczymy co będzie po wymianie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiesz jak zdemontować tylną kanapę ??? zeby przypadkiem moj mechanik czegos nie urwał.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanape od czoła musisz pociągnąc do góry i wyskoczy z zatrzasków, moim zdaniem ciężko coś tam zepsuć także dacie rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f63c1aaacbbafc7223ef6b0555068f7f.jpg

 

Ale sie wrypalem !!! Nie pasuje ! A mam oryginal pod vin podobno. I leże...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie pasuje? przecież te pompki co są w koszu są wszystkie takie same. nie zmieniasz całego kosza tylko pompke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności