Skocz do zawartości
Mlody_tm

Syczenie podczas przyspieszania i na luzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem,

 

Odkad kupilem auto (przebieg 180tys, teraz 197), caly czas bardzo glosno slysze w okolicach baku syczenie - ewidentnie z okolic baku, czy cos nie tak mam z pompą paliwa ??? na kompie zero błędow a i z autem ogolnie wszystko ok.

i tym samym juz od kilku dni mam taki problem ktorego wczesniej nie bylo:

 

Podczas przyspieszania syczy cos jakby turbina ? albo jakas nieszczelnosc ??? z tym ze dzwiek jest bardzo podobny do tego syczenia pompy.... i sam nie wiem....

ale jak puszcze gaz podczas jazdy to przestaje syczec,

 

znowu dodaje gazu gdy jade - i syczy.

 

Co sie moglo stac ??? jakas nieszczelnosc ?? a pompa to po prostu swoją drogą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wir w baku :)

A tak serio czy syczenie słychać również przy dodawaniu gazu na postoju? Bo może problem jest w układzie jezdnym a nie silniku/ukł. paliwowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak stoje kolo pompy to slysze ją glosno. W srodku siedze to nie slysze. I dodajac gazu nie syczy. Dopiero jak przyspieszam. Glosno wtedy syczy cos....:/ nieszczelnosc moze weza jakiegos ? Ta pompa paliwa tez mnie denerwuje czy to normalne ze tak ją slychac ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nienormalne. Jakby to była nieszczelność to byś pluł paliwem. Ja bym na twoim miejscu podjechał do jakiegoś myślącego mechanika. Popytaj u siebie w regionie kogo polecają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma nowke alltracka i mu tez glosno syczy pompa. To ten temat zostawiam.

 

Ale przy przyspieszeniu nie ma tak jak ja... A mi syczy..... Podjade. Czyli patrzec na weze i okolice turbo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak i to w miarę szybko bo jeśli to jakaś nieszczelność to za chwilę może się skończyć trybem awaryjnym, a jeśli turbina to trzeba będzie pomyśleć przynajmniej o regeneracji. Jeśli nie czujesz różnicy w jeździe to pewnie jakiś niewielki przedmuch. Pogadaj z billetem, on zdaje się ma jakiegoś dobrego magika od pasztetów o ile dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjade do mechanika dobrego. Dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelnosc wszystko ok.... A syczy.... Padlo na dpf.... Bede w aso powiem niech sprawdzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze gwarancję na to autko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczelnosc wszystko ok.... A syczy.... Padlo na dpf.... Bede w aso powiem niech sprawdzaja.

 

byle tylko nie dpf.... może coś na wydechu, złącze elastyczne, przepalony spaw.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gwarancje.... Zglosze. Wydechy oba szczelne... Moze dpf troche zawalony. A mozliwe ze egr tez ??? 200 tys juz mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja masz gwarancję to czym się martwisz.. Odstaw na serwis i maja naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglosze... Ciekawi mnie czy mozna jakos ten dpf i egr wyczyscic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnione. Naprawione. W aso gdy mi robili termostat dsg podobno jakis filtr zle byl zalozony. Ale nie dopytywalem jaki. I juz nie syczy :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu syczy.... Tragedia.... Wymienilem cala obudowe filtra powietrza bo pomyslalem ze to tam tkwi problem.

Syczy gdy przyspieszam ale tak do 3 tys obr, potem jest ok. Syczenie jest dosc glosne i nieprzyjemne.

Mechanik juz drugi nic nie znalazl. A ja to slysze z okolic baku !

Ciekawostka. Duze mrozy i nie syczy.

 

Cieplo i syczy....:/

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Mlody_tm

 

Powiedz mi czy udało Ci się uporać z syczeniem z okolic zbiornika paliwa??? U mnie występuje dokładnie taki sam objaw. Ewidentnie słychać syczenie tak jakby schodziło poietrze z opony...

 

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam kolego Mlody_tm

 

Powiedz mi czy udało Ci się uporać z syczeniem z okolic zbiornika paliwa??? U mnie występuje dokładnie taki sam objaw. Ewidentnie słychać syczenie tak jakby schodziło poietrze z opony...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syczy jak syczalo. 30 tys km wiecej i zadnych efektow ubocznych poza syczeniem :)

 

Dpf chyba tez syczy swoja droga... Moj pasior jakis nawiedzony.

Fajnie jak zglebisz temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działam działam z tematem bo dla mnie to nie jest normalne i nie powinno tak być.

Moim zdaniem jest to elektryczna pompa paliwa. W zbiorniku nie ma odpowietrznika więc nic innego nie może dawać takiego efektu... Zbiornik działa jak puszka rezonansowa i dlatego tak bardzo to słychać.

 

Link z filmiku jaki nagrałem z ''syczeniem zbiornika paliwa'' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile taka kosztuje ? wymiana łatwa ?

 

moze jednak wymienic na nową... u mnie idento syczy... z tym ze podkreslam... ze to juz dlugo tak... i nic sie nie dzieje :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności