Skocz do zawartości
mrozo1987

Prośba o pomoc błąd sondy lambda

Rekomendowane odpowiedzi

Kable sprawdzone przy sterowniku od silnika u mnie jest na środku podszybia, suchy nie ma żadnych śladów po wodzie, wszystkie kable całe nikt nie ponadgryzał(kuna, mysz), bład jak był tak jest ten sam juz mam 3 sondy w tym 2 nowe i to samo sie dzieje po 200kilometrach dalej chek engin na desce, chyba trzeba kupic skaner i usuwać za każdym razem, co gorsza byłem u 3 mechaników i każdy to samo sonda lambda, i nowa sonda i dalej to samo a jak wracałem z gwarancją to na sonde czesc elektroniczną nie udzielaja gwarancji i kasa w błoto . Co można sprawdzić jeszcze dlaczego ten bład wyskakuje, egr i przepustnica sprawdzone wyczyszczone duzo brudu nie było, filtry nowe, sonda nowa, moze czujnik temperatury trzeba wyciagnac i przeczyscic, moze jest jeszcze jakies ustrojstwo które generuje ten sam bład co sonda lambda a nie jest to sama sonda, auto odpala i jeździ tak samo spalanie w trasie 5l a po mieście bez korków 6-6,5l.Jakieś podpowiedzi porady

 

Odpiołem dziś wtyczkę od przewodów od sondy lambda i nic spalanie takjie same, silnik tak samo chodzi jak z wpieta sonda zadnej różnicy, gdzie znajduje sie bezpiecznik przekaznik od sondy lambda, bezpieczniki w komorze silnika całe i po lewej stronie kierowcy tez nie poprzepalane, nie mam sil bylem dzis u niemieckiego mechanika i ta sama diagnoza sonda lambda , chociaz w bagazniku juz mam 3 he nie mam sil, podpowiedzcie co mozna posprawdzac mam miernik, moge podjechac do kogos na komputer ale dalkej ten sam blad silnika wyskakuje o sondzie lambda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik silnika masz w podszybiu.

 

20170603_075710.jpg

 

Witam! Ja miałem te same objawy że zapalała mi się kontrolka Check Engine. Pierwszy mechanik stwierdził po podłączeniu do komputera że to jest elektroniczny przepływomierz powietrza. Po wymianie nadal wyskakiwał błąd,pojechałem do drugiego mechanika i u niego na Komputerze wyświetliło że Sonda Lambda. Kupiłem Boscha na ebay.de za 83 euro, klucz 22 mm nasadowy długi z szerokim wycięciem 20 mm na boku za 25 zł z wysyłką i Vag mini na allegro.pl za 140 zł z przesyłką. Wymieniłem sam bez problemu odkręciłem i założyłem nową sondę firmy Bosch .Czas całkowity łącznie z podłączeniem i skasowaniem kontrolki poprzez Vag-mini to 20 minut. Sonda jest na górze silnika [2.0 tdi 8v 103 KW bo taki mam] jak się maskę podniesie to po lewej stronie pod szybą.Załączyłem fotki widać jaka okopcona była stara sonda.Życzę udanej naprawy moje koszty to łącznie 500 zł

20170530_143448.jpg

20170603_075849.jpg

20170603_075918.jpg

20170603_075930.jpg

20170603_080551.jpg

20170603_081918.jpg

20170603_082146.jpg

20170603_081841.jpg

20170603_081932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]153493[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153494[/ATTACH]

 

Witam! Ja miałem te same objawy że zapalała mi się kontrolka Check Engine. Pierwszy mechanik stwierdził po podłączeniu do komputera że to jest elektroniczny przepływomierz powietrza. Po wymianie nadal wyskakiwał błąd,pojechałem do drugiego mechanika i u niego na Komputerze wyświetliło że Sonda Lambda. Kupiłem Boscha na ebay.de za 83 euro, klucz 22 mm nasadowy długi z szerokim wycięciem 20 mm na boku za 25 zł z wysyłką i Vag mini na allegro.pl za 140 zł z przesyłką. Wymieniłem sam bez problemu odkręciłem i założyłem nową sondę firmy Bosch .Czas całkowity łącznie z podłączeniem i skasowaniem kontrolki poprzez Vag-mini to 20 minut. Sonda jest na górze silnika [2.0 tdi 8v 103 KW bo taki mam] jak się maskę podniesie to po lewej stronie pod szybą.Załączyłem fotki widać jaka okopcona była stara sonda.Życzę udanej naprawy moje koszty to łącznie 500 zł

 

http://www.ebay.de/itm/1x-ORIGINAL-BOSCH-LAMBDASONDE-VW-PASSAT-36-3C-CC-AB-BJ-05-/400924293630?fits=Year%3A2007%7CMake%3AVW%7CModel%3APassat+Variant%7CPlatform%3A3C5%7CType%3A2.0+TDI&hash=item5d58f339fe:g:ZsEAAOSwOVpXbOuR

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

http://allegro.pl/nowy-skaner-vscan-vag-mini-pl-k-can-promocja-i5481480443.html?snapshot=MjAxNy0wNS0wNlQyMDoyOTo0NC42NTRaO2J1eWVyOzZkNDE2NzY2MmFiMzVmNGY1MGZiNmVmMjRiYjQyN2YxYjliNWVkY2NiYzU2NGFkMmI1MTVhZTI1OTA1NGMyMjc%3D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

http://allegro.pl/klucz-do-sondy-lambda-22mm-3-8-wyciecie-20mm-i5185114457.html?snapshot=MjAxNy0wNS0xMVQwOToyNzowNS42MTdaO2J1eWVyOzAwZDE1NmNkODA5YjBiY2Y5M2MzYjY3ZTMyYmM5ODdjZjRlNzdjM2JiNzE0NDczNzcwY2E2ODcyYmVmMWM0OTc%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej sie mecze z ta sonda, bylem u magika to mowil zee mi w sofcie pogrzebie i wylaczy sonde lambda a sygnal z przeplywki wezmie ale jak sonda jest i dziala to musi do czegos byc(sklad mieszanki) i nie wiem wszystkie kable przepatrzyłem,sterownik suchy ale nie podmienialem na inny bo trzeba kodowac, moze z dpf problemy ale sprawdzalem zawartosc popiolu i sadzy i w normie a niedawno zrobilem trase 1300kilometrow i po drodze jeszcze programowe wypalanie 2 razy i dalej to samo sie dzieje, chyba rozbiore licznik i wyciagne zarowke,Macie jakies pomysły co po kroku posprawdzac jeszcze raz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zagladales do turbiny? Jesli caly czas bys jezdzil na zbyt bogatej mieszance to DPF by odfrunal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no silnik ma moc turbo dziala nie zawiesza sie i nie wchodzi w tryb servisowy 200paki tez leci, mechanik mi podpowiedział ze moze egr ale jest szczelny i sie zamyka i został wyciagniety i sprawdzony ale był czysty troche nalotu z sadzy,przewody tez sprawdzone ponownie, moze jest jeszcze jedna sonda albo to czujnik temeratury? w turbo a wyskakuje blad sondy ale malo prawdopodobne bo by torbo przeladowywało i wywalało bład na desce sprezynki a nie czek engin, moze zaryzykuje i kupie nowa sonde boscha , bo miałem oryginalna i kupilem zamiennik a moze ktos z was ma sonde zeby mi podesłac na podmianke

Co jeszcze moze byc przyczyna tego rece opadaja nic sie nie dzieje a wyskakuje blad, przejechalem juz z 60tys kilometrów i nie moge uporac sie z problemem od jednego magika do drugiego i nic a kasa leci he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie jest jedna sonda lambda w obudowie DPFa (zaraz za wejsciem), czujnik temperatury przed turbina, czujnik temperatury przed DPFem i czujnik temperatury za DPFem - nie ma tam innych czujnikow. Ja bym zaryzykowal kupno uzywki z allegro, kupilem 2 sztuki i dzialaja do tej pory a wcale nie szukalem od najdrozszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Od dłuższego czasu męczę się z błędem sondy lambda  - mieszanka za bogata.

 Sonda była już wymieniona na inną(używaną - kwestia ceny  ) o takim samy numerze jak oryginalna, niestety bez poprawy.

również zaworek n75 też był wymieniony na nowy oryginalny

Wykasowanie samego błędu pomaga na około 20km.

z ciekawości powiem, że w zimę jak temperatura spadła do około -20stopni C. błąd sam zginą. pojawił się ponownie gdy tylko zrobiło się cieplej.

według mechaników jest to skomplikowany temat. egr podobno jest ok.

aby można było coś powiedzieć załączam logi dynamiczne.

http://vaglogi.pl/log-001_Orl23.html

http://vaglogi.pl/log-003_Zcc18L.html

http://vaglogi.pl/log-004_oEEMFJ.html

http://vaglogi.pl/log-008_y4n8Fk4.html

http://vaglogi.pl/log-010_CZOXp2.html

http://vaglogi.pl/log-011_Dinju6.html

mam nadziej, że ktoś pomoże rozwiązać problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jest taki blad wcale nie znaczy ze walnieta jest sonda lambda, w jakim momencie masz ten blad? Wklej caly blad tam powinna byc ramka zamrozona ktora mozliwe ze powie cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, coś innego może mieszać...

mam nadzieje, że uda się rozwizać ten problem.

oczywiście mógłbym wymieniać wszystkie rzeczy aż w końcu trafię na właściwą ale nie tędy droga...

załączam zamrożoną ramkę z błędem

image.png.a0e18be3622ac93dffb9bae67b9a9d0a.png

oraz opis samego błędu

image.png.1f0e802ed106622a607bfb664238062b.png

według tego co zaobserwowałem, to za każdym razem kiedy pojawia się błąd, wartość ilości powietrza wynosi około 500,0 mg...

 

i świeże z dzisiaj

image.png.62fe254fa98c562a185fde3323639ac8.png

image.png.2489512ca4239d1b17b4ed72138837f2.png

image.png

Edytowane przez darko369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Odświeżam temat - przebieg 253.000 km dopadło i moje auto.

Ledwo co uporałem się z P0198 (wadliwy czujnik temp. oleju) to dzisiaj wskoczyło P0132 i P2159

Adres 01: Silnik       Plik etykiet: 03L-906-022-CBA.clb
Oznaczenie elementu: 03L 906 022 QD    HW: 03L 907 309 
Komponent i/lub wersja: R4 2,0L EDC G200AG  3733
           Kodowanie: 0000078
           Kod serwisu: WSC 66565 257 00032
                      VCID: 77FD5EDB06CD4D3E3B-8022
2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

000306 - Zespół 1; sonda 1 
               P0132 - 000 - napięcie za wysokie - MIL zapalona
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 11100000
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 3
                    Wew.licznik błędów: 255
                    Przebieg: 253177 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2015.10.22
                    Czas: 11:54:44

             Ramka zamrożona:
                    Obroty silnika: 1196 /min
                    Prędkość: 61.0 km/h
                    Lambda: 39.5 %
                    Ilość powietrza/Obr.: 265.0 mg/suw
                    Napięcie: 1.650 V
                    (bez jednostek): 0.0
                    Napięcie: 0.975 V

008597 - Sonda lambda 1; zespół 1 
               P2195 - 000 - sygnał mieszanki za ubogiej
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100000
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 255
                    Przebieg: 253141 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2015.10.22
                    Czas: 01:34:11

             Ramka zamrożona:
                    Obroty silnika: 1702 /min
                    Prędkość: 72.0 km/h
                    Lambda: 46.6 %
                    Ilość powietrza/Obr.: 565.0 mg/suw
                    Napięcie: 1.575 V
                    (bez jednostek): 32.0
                    Napięcie: 0.975 V


Kody gotowości: 1 1 0 0 0 

Po wymianie sondy na nową problemy jak ręką odjął!

Edytowane przez Tomy
Całkowita eliminacja problemu - wymiana sondy na nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności