Skocz do zawartości
Mieszkoc

Szkieły w Poznaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

:hmm z tego co mi się wydaje to te tabliczki są dla fotoradarów przenośnych, a odcinkowe mają mieć tabliczkę z informacją, że to odcinkowy pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica jaka tablica... Janosik dobrze daje sobie radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi się wydaje to te tabliczki są dla fotoradarów przenośnych, a odcinkowe mają mieć tabliczkę z informacją, że to odcinkowy pomiar

 

Podobno wystarczy ta mała tabliczka pod

Coś więcej http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/rusza-odcinkowy-pomiar-predkosci/h5ryfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment? A jest w kodeksie drogowym ujęta kara za przekroczenie ŚREDNIEJ PRĘDKOŚCI? Jeżeli nie to każdy mandat można podważyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czekam aż ktoś z tych igieł zrobi widły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł na ten temat na anulujmandat.pl wiec coś na rzeczy jest . Generalnie kuriozalne jest ustawianie czegoś takiego tylko po to by trzepać bejmy a nie w miejscach realnego zagrożenia :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten system rozpoznaje ciężarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem artykuł na ten temat na anulujmandat.pl wiec coś na rzeczy jest . Generalnie kuriozalne jest ustawianie czegoś takiego tylko po to by trzepać bejmy a nie w miejscach realnego zagrożenia

no jak patrzę na odcinek pomiarowy pod Olsztynem to nie widzę innego powodu, jak zarobkowy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio doszło tam do jakiejś poważnej kraksy. Długi, fajny odcinek z szerokim poboczem, typowo do wyprzedzania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy odcinkowy zrobili dokładnie w miejscu w którym baba rozjepała mojego poprzedniego passata - więc miejsce wybitnie niebezpieczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chwila moment? A jest w kodeksie drogowym ujęta kara za przekroczenie ŚREDNIEJ PRĘDKOŚCI? Jeżeli nie to każdy mandat można podważyć .

 

Nie ma nic w kodeksie. No właśnie KAŻDY mandat można podważyć

 

 

W sumie czekam aż ktoś z tych igieł zrobi widły

 

Chyba Ty :P

 

 

Czytałem artykuł na ten temat na anulujmandat.pl wiec coś na rzeczy jest

 

No tak, bo jak się dobrze uprzesz to możesz nawet anulować zwykły mandat z fotoradaru, a nie chce i się opisywać tych trzech opcji, dodam że jednym z nich to musza być dwa zdjęcia a przysyłają jedno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale zdjęcie czy suszarka (nie iskra) określa jasno jakie auto Z JAKĄ JECHAŁO prędkością w danym czasie a nie ŚREDNIĄ prędkością . To jest ta różnica . Przypuszczam ze piko zaraz bedzie miał wszystko poparte paragrafami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o zdjęciach z fotoradaru, tydzień temu oglądałem program na TVN Turbo odnośnie fotoradarów i tam było żeby takiego mandatu nie płacić bo coś tam, a niby do koperty załączają trzy pisma i na żadne nie powinno się odpowiadać tylko wg jakiegoś paragrafu wysłać prośbę o przedstawienie drugiego zdjęcia. Znajdę ten filmik to podrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujaszek dostał list z inspekcji ... ze przekroczył prędkość tego i tego dnia o tej i otej ale foty nie dali :D coś już kombinowali zapewne.A i w liście było napisane, że urządzenie ma legalizacje itp... Pisac to sobie mogą ja dosyaelm fote z okolic włocławka to dostałem skan legalizacji urządzenia i fote... A z tą średnią prędkością to też jestem ciekaw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itd od początku ich działalności z fotoradarami nie wysyłali zdjęć... tera się coś niby zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś artykuł na ten temat podobno robili tak wtenczas gdy zdjęcia były nie wyraźne lub znajdowały się na nim 2 auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście województwa dolnośląskie i wielkopolskie (czyli moje rewiry) zostały potraktowane ulgowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI

 

Poszerzamy naszą bazę...

 

W połowie 2016 roku mandaty wystawiane były w 16 miejscach. Teraz średnia prędkość badana jest na 20 odcinkach. Są to:

- Kluki (województwo łódzkie),

- Kolbuszowa (województwo podkarpackie),

- Krościenko Wyżne – Iskrzynia (województwo podkarpackie),

- Lubin (województwo dolnośląskie),

- Strachówka – Warmiaki (województwo mazowieckie),

- Gorzyce (województwo śląskie),

- Wilcza – Nieborowice (województwo śląskie),

- Radlin (województwo świętokrzyskie),

- Rybitwy - Polesie (województwo mazowieckie),

- Szymaki (województwo mazowieckie),

- Pawłowo (województwo mazowieckie),

- Szlichtyngowa-Górczyna (województwo lubuskie),

- Sulechów (województwo lubuskie),

- Złota (województwo łódzkie),

- Babigoszcz-Gniazdowo (województwo zachodniopomorskie).

 

Prosimy o rozwagę

:D

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Gietrzwałd-Olsztyn (warmińsko-mazurskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności