Skocz do zawartości
wladek1181

wyciek płynu chłodzącego z reduktora Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podobnego tematu nie znalazłem. Z reduktora podtlenku cyklonu mam wyciek płynu chłodzącego. Konkretnie cieknie w rejonie dwóch membran. Ciężko określić dokładnie bo nie mam kanału a cały reduktor mam pod spodem mokry. Kolanka od chłodziwa są całe, oringi też nie przepuszczają i ogólnie wokół kroćców jest sucho. Wiem że przypadłością tych reduktorów są samoczynnie luzujące się śruby spinające elementy reduktora w całość ( zaznaczyłem niebieskimi kółkami). U mnie były luźne więc je dokręciłem do oporu ale nic to nie dało, płyn wciąż sobie ucieka przez membrany ( zaznaczyłem czerwonymi strzałkami) a chyba napewno przez tą od strony regulacji gazu bo membrana jest zapocona nawet od góry reduktora.

 

reduktor_silver_s6.jpg

 

W związku z tym mam parę pytań:

 

-Czy po wymianie membran trzeba coś regulować? Nie mam zamiaru zaczepiać zaworu na reduktorze a jedynie rozłożyć boki od centralnej obudowy i podmienić membrany na nowe.

 

- jest jakiś patent na te samoczynnie odkręcające się śruby?

 

- czy ktoś już może rozkładał reduktor Silvera? Jeżeli tak to może ma jakieś rady podpowiedzi, sugestie.

 

W sumie na swoją LPG nie narzekam, chociaż trochę jestem zaskoczony że po delikatnie 60 tyś km poddały się uszczelnenia wodne reduktora.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Czy po wymianie membran trzeba coś regulować? Nie mam zamiaru zaczepiać zaworu na reduktorze

Niestety musisz zaczepić ,po złożeniu reduktora musisz ustawić ciśnienie reduktora .Podglądasz w programie i kręcisz śrubką aż uzyskasz wymagane ciśnienie.

 

- jest jakiś patent na te samoczynnie odkręcające się śruby?

to nie jest problem w śróbach a w membranach które po pewnym czasie ulegają ,najlepszym sposobem jest dokręcenie ich po kilku tys przebiegu.

 

U mnie były luźne więc je dokręciłem do oporu ale nic to nie dało, płyn wciąż sobie ucieka przez membrany

Korpus się utlenił i nie uszczelnisz póki nie rozbierzesz i oczyścisz. Czasami reduktory po wyciekach mają takie wżery że trzeba je wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności