Skocz do zawartości
piotrek870918

schamt podlaczenia głosników tył i suba pod wzamcniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje jakieś zdjęcie poglądowe podłączenia tylnych głośników i suba pod wzmacniacz 4 kanałowy.bo nie wiem czy musze z radia poprowadzic wtedy dwa kable RCA?? a jak wzmacniacz będzie silniejszy od głośników to je spali??pytanie drugie jeżeli w radiu zostaną mi wolne dwa kanały to moge wtedy pod te wolne podłączyć dwa syczki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko źle. Poczytaj to: http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

 

1. Tak, najlepiej ja poprowadzisz 2 pary RCA od radia. Jak masz radio tylko z jedną parą RCA to musisz zastosować rozgałęźnik.

2. Nie podłączaj TYLNYCH głośników pod wzmacniacz. Wygłusz przednie drzwi i daj przednie głośniki pod wzmacniacz.

3. Wzmacniacz powinien być mocniejszy od głośników. W 1. odcinku Reduktora Szumu jest o tym mowa. Znajdziesz na youtube.

4. Żadne "syczki" tylko tweeter'y. Jak podłączysz je bez zwrotnicy to je bardzo szybko spalisz. Pod zwrotnicą jak najbardziej.

Edytowane przez Jankus
Mam nadzieję że przeczyałeś to co było w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie można tak podłączyć? Radio dla tylnych głośników jest wiele za słabe.a b3 głośniki z przodu są w podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przednich drzwiach nic nie ma? Dobre audio w aucie robi się na przodzie i ewentualnie subie. Ja poszukałbym tapicerek z głośnikami w przednich drzwiach, tam wstawił głośniki, a tył wywalił.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/49604-Montaż-głośników-w-drzwi-przednie-B4

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak i efekt o niebo lepszy. Tylko pytano.cały czas mialem pod przednie głośniki podłączone twitery i jak teraz odlaczylem tył od radia to nie grają.spaliły się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do głosników 6x9 trójdrożnych można dać zwrotnice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków jakaś zwrotka jest na stałe wlutowana przy głośnikach. Puki co tylko w współosiowych Morelach wyższej serii widziałem osobną zwrotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie podłacza głosniki na wzmacniaczu na mostek ??z jednego kanału plus z drugiego minus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej wrzucałem ale mogę zrobić powtórkę

 

schemat%25203.jpg

 

schemat%25202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności