Skocz do zawartości
RADEK

DPF zapaliła się kontrolka

Rekomendowane odpowiedzi

mi żadna kontrolka się jeszcze nie zapaliła[8000km]

zazwyczaj robimy krajową drogą 35 km do pracy i z powrotem

[to że dpf wypala mi się przed domem to rozumiem dlaczego zazwyczaj.

na moje oko dpf wypala się co 400-500km

 

pytanie

mam wyłączony start -stop dojeżdzam po 35 km i auto nie gaśnie

czy to objaw że się wypala/?

choć zużycie to 0,4 obroty bez podwyższenia

in nie ma smrodku .

skoro raczej nie wypala to czemu auto nie gaśnie.

nie wiem czy to ma znaczenie , pewnie nie- wtedy jak auto nie gaśnie to obrotów nie można wkręcic powyżej 2500 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że na jałowym biegu nie wejdzie ci na obroty powyżej 2,5 tys. to kwestia ogranicznika (ekologia).

To że nie gaśnie wynikać może z tego, że temperatura we wnętrzu jest inna niż zadana na sterowaniu klimy i musi dogrzać wnętrze lub je schłodzić, albo że wilgotność powietrza we wnętrzu jest podniesiona, albo jakieś odbiorniki prądu są włączone zwiększając zapotrzebowanie na prąd etc. Jest kilka uwarunkowań, które wstrzymują działanie start stop.

Dopiero na końcu jest awaria systemu lub niski stan aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Dziś w serwisie citroena serwisami powiedział że mogą na przeglądzie mi serwisowo

wypalic . Podobno to lepsze niż w trasie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy przy przebiegu 100 tyś km jest sens

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W hdi dpf nie jest tak upierdliwy jaktdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten HDI, o którym piszesz nie miał euro 6 tylko 5, nowsza norma -> częstsze wypalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2014 r chyba tak

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dojezdza zona do pracy 33 km

I jak dla mnie przez dpf to jest na pograniczu diesel rozsądku jak się innych tras nie robi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dojezdza zona do pracy 33 km

I jak dla mnie przez dpf to jest na pograniczu diesel rozsądku jak się innych tras nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO w związku z DPFem który ostatnio codziennie się regeneruje/wypala, a robię tylko 30 km dziennie jednak głównie po mieście. ASO twierdzi że jest wszystko ok i tak ma być, nie znaleźli błędów w sterowniku. Tylko teraz pytanie, jeśli tak często wypala to ile olej, turbina i cały silnik wytrzymają na takich podwyższonych temperaturach ? Olej chyba najlepiej co 10 tyś trzeba zmieniać na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam B6 20 CR z 2008 z dpdf. ponoć... nigdy mi sie dpf nie pokazal ze wypala. mimo ze w golfie 6 co kilka tysiecy wskakiwalo to info...nie ma sie co przejmowac. jezdzi auto? to wypada sie cieszyc a nie szukac problemow. ja 177tys mam i o dpf nie slyszalem. auto na pewno go ma wg Vin i jest serwisowane od nowosci w aso. nikt nie wycinal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak po wizycie w ASO (także w związku z akcją serwisową AutoHold) w jakiś tajemniczy sposób DPF nie regeneruje się tak często, a w zasadzie w ogóle od tamtej pory czyli od 22 czerwca. Nie wiem czy coś zmienili w oprogramowaniu bo przed przyjazdem do ASO to praktycznie codziennie próbował wypalać filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mu sie dali raz a dobrze wypalic? Jazda po mieście tez wypali DPF ale z moich doświadczeń wynika, ze trwa to na raty nieraz nawet 3-4 dni zamiast 20 minut na drodze szybkiego ruchu.

Mam Passata od 16 miesięcy, 80 tys. km na liczniku i zadnych problemów z DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczę co dalej będzie ale już spokój jest 2 tyg. co nigdy tak nie było. Jak już pisałem, nawet po wyjechaniu nowym autem z salonu miałem już wypalanie po 200-300 km. Po 400-500 km zapaliła mi się kontrolka i musiałem zgodnie z instrukcją wypalić filtr, czyli jazda 80/h .

Stało się tak bo nie wiedziałem nawet, że filtr się regeneruje i trzeba mu to umożliwić nie gasząc auta. Oczywiście w ASO nikt o tym nie informuje i w instrukcji też nie ma nic o tym. Dopiero praca wentylatorów po zgaszeniu silnika mnie zaciekawiła + podwyższone obroty na 1000 no i potem kontrolka DPF :) .

 

Po prawie miesiącu i około 1,5 tyś km znów zaczął wypalać i to po długiej trasie 600 km. Potem trochę jazdy w warunkach miejskich 100-150 km ale przewaga szosy i znów wypalanie dość długie na trasie.

cały schowek w podłokietniku i tylne plastiki gorące jak cholera o tych temperatur.

Nie mogę zakumać o co tu chodzi i czemu tak długo był spokuj po wizycie w ASO.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u pozostałych kolegów co ile wypala się filtr dpf  ???

W moim starym b6 regularnie co 500km ( jazda miejska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktoś pomoże? Jestem po wypalaniu dpfa w piecu. Po zamontowaniu dpfa mam takie wartości w grupie 108. Czy to są dobre wartości? Kurczę dpf mi się wypala po dwa trzy razy chyba coś nie tak :(( w między czasie padła sonda lambda wymieniłem na nową boscha. Ktoś pomoże?

20180418_131049.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności