Skocz do zawartości
Mlody_tm

b7 Wymiana panelu przycisków - aby mieć wszystkie

Rekomendowane odpowiedzi

Zaślepki.

Jeżeli zaślepki, chcesz zastąpić przyciskami(które nie będą działać) to bardzo proste.

Ciągniesz za mieszek do góry od strony deski, powinieneś go ściągnąć razem z chromowaną obwódką. Pod mieszkiem jest wygłuszenie, które wyciągasz. Teraz zostaje ta ramka z przyciskami, jest ona przyczepiona 4 spinkami w rogach, wkładasz rękę pod ramkę i ciągniesz tą ramkę do siebie odpinając te zapinki. Mając już ramkę na stole wypychasz interesującą cię zaślepkę od środka i wkładasz w to miejsce przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie super to wyglada. Swieci elegancko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w 90% wciśnięcie guzika nic nie daje ... Dziwny ten Twoj mod, ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modzie nie chodzi o to aby to działało, tylko aby nie było zaślepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Chcialem nie miec zaslepek. A jako ze wszystkie przyciski ladnie swieca, wiec mysle ze wiochy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chciałbym wykorzystać wolne miejsce na panelu...

IMG_7313.thumb.JPG.d22955f18857fa4d93864cc6b0b59199.JPG

i dołożyć tam przycisk, który wykorzystałbym na pilota do bramy garażowej. Nigdy mi się nie chce wyjmować kluczy z kieszeni, a mam keyless. Moje pytanie: czy da się wymieniać pojedyncze przyciski?

Do wyboru mam chyba tylko 2: OFF ROAD i SET do kalibracji czujników ciś. w oponach:

off_road.jpg.dc1eaf48cf151081d89ea0028f5a9a0a.jpg set.jpeg.9882d2620184e7e54c0931462635ca6b.jpeg

Zamierzam rozebrać pilota do bramy, podłączyć go pod przycisk i gdzieś tam upchać.

Edytowane przez mientki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniasz przycisków tylko usuwasz jego górną część tzn. zaślepkę i wyjmujesz z pod niej tulejkę blokującą skok przycisku ( nie pamiętam dokładnie ale coś w tym rodzaju - być może tylko wystarczy usunąć bez wymieniania przycisku) i zamieniasz sam przycisk z piktogramem. Włącznik z podświetleniem jest już fabrycznie zamontowany i podświetlony tak więc jak chcesz go przystosować do pilota to trzeba byłoby go fizycznie od całej elektroniki odłączyć np. poprzez przecięcie ścieżki drukowanej, do której jest on przylutowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super informacja. Może obejdzie się bez cięcia ścieżek, bo przecież jeśli przycisk, sterownik wyposażenia auta nie jest zakodowany w ecu to naciskanie takiego przycisku nie powinno wywoływać żadnego niepożądanego efektu. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu. Próbuję dobrać się do wiązki. W zasadzie potrzebuje tylko podłączenia mikrostyku z pilota pod ten właśnie przycisk. Ikona czy napis na przycisku nie jest mi potrzebny. Może z czasem  wytnę szablon na ploterze i pomaluję.

Edytowane przez mientki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...idąc dalej , jeśli się nie mylę to wszystkie piloty zasilane są bateryjkami 12v. Można więc wykorzystać zasilanie pilota z instalacji samochodu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności