Skocz do zawartości
nokian

Łożysko sprzęgła wiskotycznego-wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, wiecie panowie jak moze wybic te lozysko??? podejrzewam ze trzeba je wybijac w strone chlodnicy, ale czy da sie to zrobic "domowymi sposobami"??? no i czy jest tam jakies zabezpieczenie czy cos z tym stylu???

Nie wiem co za problem - przecież to normalnie wychodzi. A jak nie idzie to w miejsce wykręconej śruby imbusowej, wkładasz coś dłuższego, pukniesz i wychodzi.

 

montawiskozy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

pukniesz

Danek75 puknąć to możesz ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i mnie dotknął problem viscozy. Objaw padającego łożyska, zaraz po zgaszeniu silnika, jak się wiatrak zatrzymuje to słychać już suche łożysko, dodatkowo ruszając wiatrakiem w stronę chłodnicy bądź silnika ma on juz spory luz, mogę nim poruszać więcej aniżeli pół centymetra. Na zdjęciu zaznaczyłem, gdzie występuje luz przy poruszaniu ręką.

I teraz pytanie, czy mam kupić łożysko 058 115 136, czy może 058 121 350 czyli viskozę? Pewnie łożysko, ale wolę zapytać, bo nie rozbierałem tego jeszcze, a mam możliwość kupienia ori 058 121 350 za cenę ori łożyska, gdzie normalna cena tej viskozy to 3 razy więcej. Choć z drugiej strony, to wszędzie jak patrzę na zdjęcia całej viscozy 058 121 350 to miejsce gdzie występuje u mnie luz wchodzi w skład tejże części, więc pewnie jak ją kupię to problem rozwiążę, czyż nie? Bo wydaje mi się, że łożysko 058 115 136 siedzi głębiej, w tej łapie która mocuje visco i alternator, można powiedzieć przed kołem pasowym visco, a ja mam luz już za kołem, przy samych żeberkach visco.

Przykładowe linki:

058 121 350: http://allegro.pl/wisko-wentylatora-audi-a4-skoda-superb-vw-passat-i1523481718.html

058 115 136: http://allegro.pl/lozysko-wiskozy-visco-audi-vw-058115136a-i1526286288.html

Dzięki za pomoc.

DSC00636a.jpg

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko u mnie wiatrak chodzi z prędkością paska klinowego czy jest silnik zimny czy ciepły a przy wyłączonym silniku w ogóle nie ma szans ruszyć wiatrakiem i teraz czy to bedzie łożysko czy sprzeglo? czy to jest poprostu jeden polączony mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko u mnie wiatrak chodzi z prędkością paska klinowego czy jest silnik zimny czy ciepły a przy wyłączonym silniku w ogóle nie ma szans ruszyć wiatrakiem i teraz czy to bedzie łożysko czy sprzeglo? czy to jest poprostu jeden polączony mechanizm?
sprzeglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo. no to zamawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

może mi ktoś powiedzieć czy połamane łopatki wentylatora chłodncy to objawy nieodpowiedniej pracy wiatraka ( jakieś luzy na połączeniu wiatrak+sprzęgło+łożysko) czy tylko wypadek przy pracy?-pokiereszowało mi chłodnicę trochę ...

co wymieniać w takim przypadku oprócz samego wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to cała wiskoza do wymiany. Warto też przy okazji sprawdzić łożysko mocujące (te w łapie trzymającej wiskozę).

Właśnie żeby uniknąć takiego czegoś jak u Ciebie wymieniłem swoją wiskozę jak tylko zauważyłem pierwsze luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazówki-rozumiem ze cała wiskoza to wiatrak,sprzęgło i ewentualnie łozysko?

dla pewności wymienię chyba wszystko...

sa jakieś sprawdzone firmy(chodzi mi o producentów) jesli chodzi o te części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wskazówki-rozumiem ze cała wiskoza to wiatrak,sprzęgło i ewentualnie łozysko?

dla pewności wymienię chyba wszystko...

sa jakieś sprawdzone firmy(chodzi mi o producentów) jesli chodzi o te części?

wisko.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wskazówki-rozumiem ze cała wiskoza to wiatrak,sprzęgło i ewentualnie łozysko?

dla pewności wymienię chyba wszystko...

sa jakieś sprawdzone firmy(chodzi mi o producentów) jesli chodzi o te części?

Powinno wystarczyć jak wymienisz tylko tę część:

http://allegro.pl/wiskoza-audi-a4-passat-b5-1-9-tdi-90-km-i1681902923.html

Link pierwszy lepszy, tylko żeby Ci pokazać co wymienić. Wiatrak jeśli masz cały to przełożysz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy wraz z dodawaniem gazu wiatrak na chłodnicy powinien zwiększać swoją prędkość obrotową ? porównywałem w swoim i u siostry w passacie i u mnie podczas dodawania gazu wentylator nabiera sporych prędkości i po puszczeniu nogi z gazu kręci się już normalnie , a u siostry nie przyśpiesza przy dodawaniu gazu tylko cały czas się kręci jednostajnie, jak powinno być czy to może to sprzęgło wiskotyczne szwankuje w którymś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy wraz z dodawaniem gazu wiatrak na chłodnicy powinien zwiększać swoją prędkość obrotową ? porównywałem w swoim i u siostry w passacie i u mnie podczas dodawania gazu wentylator nabiera sporych prędkości i po puszczeniu nogi z gazu kręci się już normalnie , a u siostry nie przyśpiesza przy dodawaniu gazu tylko cały czas się kręci jednostajnie, jak powinno być czy to może to sprzęgło wiskotyczne szwankuje w którymś ?

chyba szwankuje w twoim ale nie napisałeś przy jakiej temp to robisz tę przegazówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to sprawdzałem na rozgrzanym silniku przy temperaturze otoczenia tak jak dziś około 25c , ale w tym drugim passacie też było na rozgrzanym silniku , co może być powodem takiego zachowania się wentylka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat to sprawdzałem na rozgrzanym silniku przy temperaturze otoczenia tak jak dziś około 25c , ale w tym drugim passacie też było na rozgrzanym silniku , co może być powodem takiego zachowania się wentylka ?
a sprawdź czy rano po uruchomieniu auta możesz zatrzymać ten wiatrak na wisko ręką jeśli tak to jest ok wisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem troszkę na forum, :zalamany: ale nienatknołem sie na coś, co by rozwiązało moje problemy.

Mianowicie zamierzam wymienic pompę wody i łozysko sprzęgła wiskotycznego a właściwie łożysko które znajduje się dokładnie na tej rolce po, której śmiga pasek.

Więc pytam szanownych forumowiczów, czy możliwa jest wymiana tego łożyska bez demontowania obudowy na której zamocowana jest pompa wody, alternator, pompa wspomagania i napinacz? :mur:

 

 

 

 

Panowie jest możliwa wymiana łożyska WISCO 058115136A a w zasadzie wymieniłem na zamiennik firmy FEBI 19740, SWAG 32919740, HK 800244B, MAPCO 24880, podobno Febi w tym wykonaniu idzie jako orginał, passat b5 1.9tdi 130ps silnik AVF jedynie po zdemontowaniu wentylatora i wisco. Trwa to trochę i trzeba sobie przygotować tuleje i śruby ale można to zrobić, bez demontażu obudowy z pompy wody, alternatora, pompy wspomagania i napinacza, oraz oczywiście bez odsuwania przodu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy wiatrak od wisko moze miec jakis luz bo u mnie jak go ruszam na boki to caly lata i czy ta sruba co mocuje wisko z tylu ma sie razem kreci z wisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak absolutnie nie powinien mieć żadnego luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, byłem wczoraj nabić i odgrzybić klimę. Facet który mi to robił powiedział że moja wiskoza nie pracuje poprawnie bo kręci się jednostajnie dość wolno i że klima nie będzie mi dobrze chłodzić na postoju, ale gdy będę jechał to będzie ok. Poza tym wiatrak od klimy włącza się od razu jakby na drugi szybszy bieg. W związku z tym mam pytanko, czy wiskoza ma coś wspólnego z klimą a jeśli tak to co mam zrobić, wymienić wiskozę czy coś innego zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności