Skocz do zawartości
misiek510

Proszę o sprawdzenie doładowania w 2.0 TDI CBBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o sprawdzenie logów doładowania. Wydaje mi się, że do 2000obr/min brakuje mu mocy.

Jest to mój pierwszy silnik CR więc nie mam odniesienia czy czasami tak ten model nie ma.

 

Dodatkowo przed logowaniem sprawdziłem:

-szczelność OK

-sztanga turbo działa w pełnym zakresie ruchu

-brak błędów

 

http://vaglog.pl/log_202188.html

 

Z góry dzięki za wasze sugestie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dodatkowy pomiar statyczny grupy 11 oraz wyrysowałem wykres na którym niepokoją mnie wartości ciśnienia w zakresie do 2000obr

 

http://vaglog.pl/log_202561.html

 

log011.jpg

 

Tak mnie ciekawi czy gdyby ktoś wymieniał gruszkę podciśnienia to czy mógłby ją wkręcić za mało lub za dużo i byłby taki spadek ciśnienia.

W większości przypadków cykl wypełnienia waha się w granicy 80-30% u mnie jest to 100% czy tak jest dobrze dla tego silnika?

 

Sprawdziłem również poziom zapchania DPF'a to wartość zadana była wyższa od aktualnej, więc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ponawiam pytanie o pomoc, bo już mi się pomysły kończą. Zaczynam podejrzewać turbinę bo brak błędów a na EGR (w pierwszym poście log) widać, że jak jest zamknięty to powietrza brak do 1840obr/min. Domyślam się że jakby była nieszczelność to chociaż przepływomierz podawałby prawidłowe wartości masy powietrza a brak by było tylko ciśnienia w dolocie.

 

Proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik klap w kolektorze ssącym działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałem to działał i na nastawniku luzów też nie ma. Czasami słyszę delikatne syczenie tak do 2200obr. Dziwne, że jak pojeżdżę dużo po mieście to później na trasie zbiera się lepiej i syczenia nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności