Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dla potomności - dla AAM wybieramy plecionkę 45/100 - zapłaciłem za nią 25PLN w Łęczycy. W intercarsie za 50/100 zapłaciłem 65PLN - kupiłem taką bo ojciec źle pomierzył rurę...Spawałem elektrycznie bo jak na złość wszystkim spawaczom w okolicy skończył się gaz w migomacie.

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siada dosc czesto ze wzg na sztywny zawias... dziwne to, ze jak sie tlumik upieprzy to auto nie jest glosniejsze ale jak padnie siatka to jest po prostu masakra - brak mocy i glosno jak cholera. U mnie wzieli w warsztacie 80PLN wlacznie z montazem.

 

Po 2 takich zabiegach , gdy zwalio sie po raz 3ci ku memu zdziwieniu urwala sie rura zaraz za kolektorem a nie siatka - u szwabow widze, ze zamawia sie cala rure od kolektora wraz z plecionka, u nas natomiast zmieniamy sama plecioneke, wiec trza sie liczyc ze kiedys bedzie musiala byc spawana rura niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim 1.9 D plecionka jest dość długa, ok.50 cm, z postów i innych danych zauważyłem, że powinna być znacznie krótsza. stąd moje pytania:

1. jaka powinna być oryginalna długość plecionkihttp://www.allegro.pl/item594733185_reperaturka_wydechu_vw_golf_passat_ze_zlaczem.html

z linku wynika , ze ta powinna być do mojego passata

2. czy dłuższa plecionka oznacza mniejszy rezonans ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was takie pytanie, czy neiszczelna plecionka bedzie powodwała duże buczenie auta poniżej obrotów przy ktorych włącza sie turbo?? bo ja tak mam buczy strasznie i jak czołg a wiem ze tak byc niepowinno bo dzis jezdziłem audi a4 kolegi 1.9tdi 90konnym i ponizej obrotów przy ktorych turbo sie włacza jest muł troszke ale cicho normalnie a u mnie strasznie buczy;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do Was takie pytanie, czy neiszczelna plecionka bedzie powodwała duże buczenie auta poniżej obrotów przy ktorych włącza sie turbo?? bo ja tak mam buczy strasznie i jak czołg a wiem ze tak byc niepowinno bo dzis jezdziłem audi a4 kolegi 1.9tdi 90konnym i ponizej obrotów przy ktorych turbo sie włacza jest muł troszke ale cicho normalnie a u mnie strasznie buczy;/
Tak, będzie buczeć. Wjedź na kanał i nich ktoś uruchomi silnik, a Ty obserwuj od spodu czy dym się nie wydobywa. Podsuń rękę pod plecionkę i jeśli jest nieszczelna to poczujesz "powiew" ;) W TDI wymieniałem już plecionkę, teraz ku**a znowu czeka mnie wymiana. Wytrzymała 55 tys km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem dziś po wymianie łącznika elastycznego, dodam ze wszystkie poduszki pod silnikiem zostały wymienione około 4miesiace temu pod skrzynia i tylna febi a przednia hp chyba i czuje troche wieksze drgania niż przed wymiana tego łącznika, a był przepalony. mam jeszcez do wymiany wieszaki ale zdaje mi sie ze nie maja one wpływu na drgania siedzen i kierownicy. może ktoś coś poradzić co to moze byc ze drga mi całe auto?? jak dotykam silnika to czuć na nim duże wibracje.

aha i chciałem zaznaczyć ze jest to tylko podczas gdy auto stoi na luzie. w czasie jazdy niewyczywalne sa drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż jak ułożony masz katalizator, u mnie był okręcony, właśnie dzisiaj go przestawiłem i nastała cisza pucha ma iść większym wybrzuszeniem do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zerkne na to:) dodam ze wymieniłem wszystkie gumy pod tłumikiem i owszem przy wiekszych predkościach np 140km/h czuć różnice ze jest ciszej w aucie ale wolniej śmiesznie silnik słuchać i drgania na luzie czuć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus20

Witam

Ja ostatnio ludziki na ulicach straszyłem bo się plecionka zaraz przed katalizatorem oberwała, "specjaliści - spawacze" :-) lapnęli na szybko twierdząc: ten typ tak ma ale teraz będzie ok!

Tylko kurcze jakoś mi to spokoju nie dawało: wczoraj zajechałem na warsztat do zaprzyjaźnionego mechanika i jak to obejrzał to stwierdził że on mnie do domu zawiezie a po pasiastego mam wrócić w poniedziałek po południu.

Koszt "dobrego" spawania w Nora Auto : 80 zł

nowa plecionka z gwarancją na rok + Strumienica w miejsce katalizatora ( bo już biedactwo chyba puste w środku) : 100zł + 50 zł robocizna.

To samo rozwiązanie zastosowane w Pasku wyżej wymienionego mechanika sprawdza się już ponad 2 lata. Jedyny problem to podobno sprawa sondy, tu nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd, ponoć w niektórych wersjach układu wydechowego sonda jest za katalizatorem i wtedy kapa.

 

Napiszcie proszę co myślicie, świeży jestem i proszę o radę czy to dobre rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plecionka nowa owszem a strumiennica Ci nic nie da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wspawać plecionkę w silniku ADZ bez wymontowania rury kolektorowej czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne, że się da - trzeba tylko mieć chęć i być dobrym spawaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, jestem przed takim zabiegiem i rozmawiałem z mechanikiem, który powiedział że demontuje wydech bo tak łatwiej. Poza tym przed ostatecznym spawaniem wstawiają całość i sprawdzają jak jest spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są wymiary plecionki w b3 2,0 2E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie są wymiary plecionki w b3 2,0 2E?

TUTAJ poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności