Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy jest jakaś możliwość tańszego zakupienia Car Net niż te bodajże 570zł za 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się przekonałem ostatecznie do rezygnacji z CarNet po tych darmowych 3 latach. Wcześniej miałem wątpliwości, bo korki niby pokazuje, ale nie zawsze trafnie, no ale są.

Natomiast informacje o remontach w Krakowie są z dupy. Zmarnowałem wczoraj 30 minut jeżdżąc dziwnymi drogami, bo informacje z CN nie wiedziały o zamkniętych drogach (o których bębnią w mediach od tygodni, ale tego nie śledzę, bo rzadko jeżdżę w tamte rejony). Mapy googla są aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przestał mi działać Car-Net Security & Service. Opcja "Security & Service" zniknęła z menu ustawień Car-Net, pozycja zaparkowanego samochodu w aplikacji nie aktualizuje się już od ok. 3 tygodni. Ikonka internetu również się zmieniła i nie ma niej już oznaczenia aktywnego S&S. Zwykły Car-Net (Guide and Inform) działa OK.

Różnica pomiędzy G&I a S&S jest taka, że G&I korzysta z internetu udostępnionego przez Wi-Fi a S&S korzysta z wbudowanego modułu eSIM i być może ten przestał działać.

Kontrolka przy systemie alarmowym eCall wskazuje, że system działa poprawnie.

Czy macie pomysł co można z tym zrobić? Czy mogę rozłączyć i ponownie połączyć samochód z moim kontem VW? Czy jest sens z takimi rzeczami zgłaszać się do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Arteona jest o tym dłuższa dyskusja - ponoć problemy z serwerami ze strony VW, aczkolwiek zdania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

minęły 3 lata i skończył się Car-Net. Nie chcę go przedłużać bo nie korzystałem z niego ani razu. Problem polega na tym, że teraz za każdym razem po odpaleniu samochodu wyskakuje okienko, żeby wprowadzić PIN i informacja, że nie można połączyć się z usługami. 

Próbowałem wyłączać usługi w menu ale nic to nie dało.

Czy ktoś wie co zrobić żeby się to nie wyświetlało ? Jest to mega irytujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Discovery Pro,  też właśnie się skończył Car-Net (nie przedłużałem) i nie pyta mnie o PIN.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć temat bo nie znalazłem info na forum.

 

Nabyłem 4letniego b8, w którym jest DiscoveryPro z Car-Net. Klikając rejestracja widziałem że poprzednik miał tam konto. Usunąłem je i zarejestrowałem swoje. Podałem nowy PIN. 
 

Czy car-net jest przypisany do auta (po nr vin) czy do użytkownika (wg umowy zawartej przy zakładaniu konta). 

Pytam ponieważ po zalogowaniu otrzymuję Błąd:Car-Net

wg cennika 1szy rok jest za 0 zł, pytanie czy 1szy rok w aucie czy dla kolejnego użytkownika. ktoś się orientuje jak to działa?
 

AAB2BF8C-303F-4C89-A317-6CE7C97099AE.jpeg

502F81A6-D717-4E69-A2FE-1AD2BD7D67F1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rok (potem dawali 3 lata) licząc od zakupu nowego auta, nie obowiązuje przy samym pierwszym uruchomieniu usługi - trzeba zapłacić i dodać auto i wtedy może zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z działającym (opłaconym) Car-Net przez poprzedniego właściciela. Dał mi dostęp do swojego konta przez www, tam usunąłem samochód, po czym założyłem nowe konto, dopisałem samochód (po VIN) i licencja przepisała się na mnie.

Wniosek jest taki, że licencja jest na VIN.

P.S. Po przepisaniu licencji Car-Net na mnie znikły mi usługi Google (StreetView), bo nie doczytałem w internecie, że VW nie dogadał się chyba z Google. Na starych kontach to działało do końca opłaconej usługi Car-Net (widziałem to w navi Passata kupując go), ale po założeniu nowego konta już nie działa. VW cen za Car-Net bez usług Google nie obniżył, więc uznałem, że nie będę opłacał 350zł/rok po to tylko, żeby mi korki pokazywało. Nawet mając Car-Net navi w Passacie potrafiła prowadzić mnie na zamknięte odcinki autostrady itp....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z połączeniem internetowym , mam s10 , udostępniam netaneta , system to widzi niby połączono A neta nie ma . W passacie mam DM gen 2 instalacja Comfort. Może ktoś pomoże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament car-net jeszcze działa dla auta?

Po jego wygaśnięciu navi niestety nie przejawia chęci do współpracy z jakimkolwiek zagadnieniem internetowym.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie car-net się skończył , chciałbym wykupić i sprawdzić jak to działa ale najpierw chce być pewny czy będzie działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jelon napisał:

Właśnie car-net się skończył , chciałbym wykupić i sprawdzić jak to działa ale najpierw chce być pewny czy będzie działać 

no to wykup i nie siej paniki .....

bo wszystko dziala 

a jak nie zadziala, to do  VW napisz, bo  na forum nic nie zdziałasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że poprzedni właściciel majstrował przy navi i np dodawał app connect poza ASO, to wtedy może nie zadziałać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam apconent, i passat jest firmowy. Może być tak że android 9 Robi problem?

Znaczy się mam ale nie jest uaktywnione ,  passat jest z czerwca 2016 to chyba nie trzeba nic dodawać po prostu jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nic nie dłubał przy aucie to wystarczy sobie konto Carnet załoźyć i przypisać VIN auta, potem zapłacić abonament i będzie działać.

Moja uwaga dotyczy pewnej grupy aut w których ktoś sobie aktywował App connect nieoficjalną metodą,  bo to akurat ma wpływ na działanie Carnetu pod VIN auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przejrzałem wątek od początku, i mam

3 pytania:

1.czy przez 5 lat coś się  zmieniło w mirror linku?

2.czy w DM bez wifi wystarczy wpiąć sticka i net będzie?( z waszych maili wynika,że tak).

3.czy poza car netem, DM wykorzystuje Internet do innych celów potrzebnych użytkownikowi? W istocie pytanie sprowadza się do tego czy DM z wifi i bez to bez różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje korki na mapie nawigacji na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: jako standard replikacji obrazu Mirrorlink umiera i wsparcie zanika, ale to trend spoza VW akurat.

Ad. 2: tak, o ile bedzie to ori stick od VW lub inny kompatybilny z DM, który navi zaakceptuje, to będzie normalnie podawało WiFi po niezbędnej konfiguracji, niezależnie od tego czy Car Net wykupiony czy też nie.

Ad. 3: j.w - korki, pogoda, miejsca parkingowe, rss i cele online (ale to tylko z aktywnym abonamentem Car Net).
Bez abonamentu DM będzie jedynie hotspotem WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, saper_wroc napisał:

Ad. 3: j.w - korki, pogoda, miejsca parkingowe, rss i cele online (ale to tylko z aktywnym abonamentem Car Net).
Bez abonamentu DM będzie jedynie hotspotem WiFi.

a czy wiecie moze czy jakoś przerabiają nawigacje aby korki działały bez abonamentu ? kiedys cos mi mignelo ze ruscy maja jakis paten ale nic wiecej nie znalazlem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności