Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam discovery pro i żadnego emaila nie dostałe, że coś wyłączają street view czy cos innego.

Spróbuje wylogowanie i zalogowanie bo też mi się zepsuło korzystanie z sieci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś znowu musiałem usunąć konto w aucie i na nowo sie zalogować bo nie łączyło się do internetu. Emaile aktywacyjne trzymam to  będę potem miał wgląd co jaki czas muszę sobie przelogowanie zrobić bo jak co 2 tygodnie to kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, w ciagu miesiaca musialem dwa razy usuwać samochod z carnetu bo wyskakiwał blad. Dziadostwo jakich malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2017 o 20:11, fatboyx napisał:

Ja kupiłem Huawei E3372. Podłączyłem do gniazda 12V w bagażniku, użyłem przedłużki USB z kątową wtyczką a modem schowałem pod plastikiem (jest tam dużo miejsca i w dość dziwny sposób plastik odstaje od tapicerki bagażnika). Huawei E3372 wybrałem bo był dość gremialnie polecany na niemieckich forach internetowych.

Czy mógłbyś wrzucić jakąś fotę jak to u Ciebie w aucie wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać:

- ładowarkę AUKEY CC-S1http://allegro.pl/aukey-ladowarka-cc-s1-2xusb-4-8a-24w-aipower-fv-i6983136895.html
- kabel USB-A microUSB kątowy http://allegro.pl/kabel-usb-micro-usb-czarny-kat-katowy-90-stopni-i6971261871.html
- power bank Xiaomi http://allegro.pl/oryginalny-power-bank-ladowarka-xiaomi-10000mah-i5771015759.html 
- przedłużkę USB kątową http://allegro.pl/kabel-adapter-katowy-usb-2-0-prawy-wtyk-gniazdo-i5072398975.html

Tak jak opisałem to wcześniej, można to zrobić prościej, eliminując powerbank. Huawei jednak długo się uruchamia a przy start-stop następuje krótkotrwała przerwa zasilaniu do gniazd 12V. Niestety DP nie lubi gdy mu znika sieć Wi-Fi i miewa później problemy z połączeniem.

Minusem takego rozwiązania jest to, że jak się power bank porządnie naładuje to modem działa ok. 30 godzin bez sensu (w zaparkowanym samochodzie), a potem po uruchomieniu jest całkowicie rozładowany i start zajmuje trochę dłużej niż zwykle. Przydałby się jeszcze jakiś automatyczny wyłącznik czasowy.

IMG_4891.thumb.jpg.5e1631ee73eff9daaabb2a3d985beeec.jpgIMG_4890.thumb.jpg.001143c69e3e7966403a3e6b4c5c2458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fatboyx napisał:

Na zdjęciach widać:

- ładowarkę AUKEY CC-S1http://allegro.pl/aukey-ladowarka-cc-s1-2xusb-4-8a-24w-aipower-fv-i6983136895.html
- kabel USB-A microUSB kątowy http://allegro.pl/kabel-usb-micro-usb-czarny-kat-katowy-90-stopni-i6971261871.html
- power bank Xiaomi http://allegro.pl/oryginalny-power-bank-ladowarka-xiaomi-10000mah-i5771015759.html 
- przedłużkę USB kątową http://allegro.pl/kabel-adapter-katowy-usb-2-0-prawy-wtyk-gniazdo-i5072398975.html

Tak jak opisałem to wcześniej, można to zrobić prościej, eliminując powerbank. Huawei jednak długo się uruchamia a przy start-stop następuje krótkotrwała przerwa zasilaniu do gniazd 12V. Niestety DP nie lubi gdy mu znika sieć Wi-Fi i miewa później problemy z połączeniem.

Minusem takego rozwiązania jest to, że jak się power bank porządnie naładuje to modem działa ok. 30 godzin bez sensu (w zaparkowanym samochodzie), a potem po uruchomieniu jest całkowicie rozładowany i start zajmuje trochę dłużej niż zwykle. Przydałby się jeszcze jakiś automatyczny wyłącznik czasowy.

 

mozesz podłaczyc chyba pod KL58  które ginie po  wyłączeniu silnika  dopiero po kilku min , ew bawić się z jakimiś przekaźnikami ze zwłoką 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fatboyx napisał:

Na zdjęciach widać:

- ładowarkę AUKEY CC-S1http://allegro.pl/aukey-ladowarka-cc-s1-2xusb-4-8a-24w-aipower-fv-i6983136895.html
- kabel USB-A microUSB kątowy http://allegro.pl/kabel-usb-micro-usb-czarny-kat-katowy-90-stopni-i6971261871.html
- power bank Xiaomi http://allegro.pl/oryginalny-power-bank-ladowarka-xiaomi-10000mah-i5771015759.html 
- przedłużkę USB kątową http://allegro.pl/kabel-adapter-katowy-usb-2-0-prawy-wtyk-gniazdo-i5072398975.html

Tak jak opisałem to wcześniej, można to zrobić prościej, eliminując powerbank. Huawei jednak długo się uruchamia a przy start-stop następuje krótkotrwała przerwa zasilaniu do gniazd 12V. Niestety DP nie lubi gdy mu znika sieć Wi-Fi i miewa później problemy z połączeniem.

Minusem takego rozwiązania jest to, że jak się power bank porządnie naładuje to modem działa ok. 30 godzin bez sensu (w zaparkowanym samochodzie), a potem po uruchomieniu jest całkowicie rozładowany i start zajmuje trochę dłużej niż zwykle. Przydałby się jeszcze jakiś automatyczny wyłącznik czasowy.

IMG_4891.thumb.jpg.5e1631ee73eff9daaabb2a3d985beeec.jpgIMG_4890.thumb.jpg.001143c69e3e7966403a3e6b4c5c2458.jpg

A w modemie karta typu Tandem czy internet na kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W T-Mobile do abonamentu dostałem dwie dodatkowe karty (extrasim), które korzystają mojego głównego limitu danych. Bardzo to wygodne bo nie trzeba dbać o ważność kart prepaid. 

Polecam również Virgin Mobile. Można wybrać bardzo tani abonament tylko na internet albo ofertę darmową freemium (300MB miesięcznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście ten bełkot poprawek od VW na temat carnetu ? :D

Najlepsza zmiana 

"5. Volkswagen AG podejmie wszystkie możliwe działania służące osiągnięciu  pełnej średniej dostępności usług mobilnych
online i jej niezwłocznemu przywróceniu w razie występujących usterek."

Hahahah :D ... czyli Carn-net nie musi działać w pełni. Vag mnie zaczyna zadziwiać.

I jeszcze jedna - chodzi o street view - pewnie mieli sporo spraw .. 

"4. Volkswagen AG zastrzega sobie prawo do rozszerzenia, zredukowania lub zmiany zakresu funkcji aplikacji Car-Net za pomocą aktualizacji udostępnionej Klientowi na platformie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, być może banalne. Pojawiła mi się informacja "Szukanie kodu rejestracyjnego" i oczywiście go nie znajduje...

Zaznaczam, że samochód został poprawnie zarejestrowany w systemie i wszystko śmigało dobrze ponad miesiąc...

Pamiętam, że kiedyś przy starej wersji car-net na stronie była możliwość wygenerowania kodu, a teraz nic takiego nie ma.

Czy pozostaje mi usunąć samochód z systemu i ponownie rejestrować?

 

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić na OLX oryginalny, nowy i zapakowany Carstick za 180 z wysyłką za pobraniem. Ogłoszenie nr 381526553. Gość miał 2 więc można zapytać czy ma jeszcze więcej gdyby ktoś chciał. Działa wszystko super. Do tego kupiłem w T-mobile kartę - 10 GB na 10 miesięcy za 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - pewnie wszyscy dostali te wypociny  z VW bardzo przejrzyście  napisane :crazy: normalnie profeska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2017 o 09:18, Geso napisał:

Michał - pewnie wszyscy dostali te wypociny  z VW bardzo przejrzyście  napisane :crazy: normalnie profeska.

Ktoś się zreflektował, że to zwykłe olewanie użytkowników bo dziś dostałem taką wiadomość od VW:



Ostatnio (9.11.2017) otrzymali Państwo e-mail od Volkswagen Car-Net.
W większości przypadków e-mail nie wyświetlał się poprawnie.
Przepraszamy.

Niedługo otrzymają Państwo informację o swoim koncie Car-Net.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu pod adresem
[email protected].


 

Edytowane przez KrakAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Mam takie pytanie,

Czy ktoś wie czy do starczych modeli vw można domówić ""Security & Service" Plus" . Mam passata my 2016 i mam obecnie tylko Guide And Inform i zastanawiam się czy można domówic Securit and Service Plus ... 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dirve napisał:

Hey Mam takie pytanie,

Czy ktoś wie czy do starczych modeli vw można domówić ""Security & Service" Plus" . Mam passata my 2016 i mam obecnie tylko Guide And Inform i zastanawiam się czy można domówic Securit and Service Plus ... 

Pozdr

Security & Service jest dostępny w Passacie B8 od ~34 tygodnia produkcji 2017 roku. Do działania potrzebuje modułu OCU (Online Conectivity Unit). Obecność OCU można poznać najłatwiej po przyciskach na podsufitce przy lusterku wstecznym.

img.jpg.d113b2fa2bcbb6461adc40b1f04ad18f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pytanie czy OCU można domontować i aktywować , oraz czy trzeba mieć te przyciski aby funkcje działały service działały .. nie muszą mieć powiadomienia alarmowego .. 

 

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2017 o 20:11, fatboyx napisał:

Ja kupiłem Huawei E3372. Podłączyłem do gniazda 12V w bagażniku, użyłem przedłużki USB z kątową wtyczką a modem schowałem pod plastikiem (jest tam dużo miejsca i w dość dziwny sposób plastik odstaje od tapicerki bagażnika). Huawei E3372 wybrałem bo był dość gremialnie polecany na niemieckich forach internetowych.

Czy możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób E3372 w twojej konfiguracji łączy się z DM? W zapalniczce nie ma magistrali USB a ten modem nie ma wbudowanego WiFi. Pytam, bo mam E3372s-153 (USB dongle) i mi on nie chce współpracować z Discovery Media (Passat B8 z 2015r). Próbowałem na oprogramiu Hilink i non-Hilink dla modemu. Po podpięciu modemu do portu USB w podłokietniku, modem się zgłasza ale próba nawiązania Car-Net poprzez opcje Catstick nie wykrywa modemu - staje na komunikacje by podłączyć Carstick do portu USB.

Poprzez Hostspot z komórki działa dobrze.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

 

//edit: coś mam wrażenie że chodziło o E5372. Wtedy by się zgadzało bo to mały mobilny router wifi.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, shibby napisał:

Ja kupiłem Huawei E3372.

Mój błąd. Modem/router który mam to E8372h. Wyedytuje mój post, żeby nie wprowadzać w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fatboyx napisał:

Mój błąd. Modem/router który mam to E8372h. Wyedytuje mój post, żeby nie wprowadzać w błąd.

i teraz się zgadza, bo z tego co widzę E8372 ma wbudowane WiFi :)

Pytanie zatem czy są znane jakieś USB dongle, które wpięte w port USB zadziałają jak oryginalny Carstick?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem E5573 i niby wszystko fajnie prócz jednego mankamentu: Trzeba go każdorazowo włączać przyciskiem Power On. Po prostu nie ma możliwości by włączał się automatycznie po otrzymaniu zasilania (włączenia zapłonu).

Teraz waham się między E8372 a Pixlink 4G w/Hotspot. Na Ali kosztuje raptem 22$ tyle, że z miesiąc pewnie będzie szło. Z drugiej strony za Huawei`a trzeba dać ok 180pln na allegro.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności