Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

CarPlay działa (Discovery Pro - auto z maja 2016) ale tylko jak iPhone podłączony jest oryginalnym kablem i to tylko nowym !!! Przetestowałem wszystkie jakiem mam. Generalnie lipa bo bez Siri kumającej po polsku nie ma sensu. Spróbuj wybrać głosowo polskie nazwisko z listy kontatów albo niech odczyta sms'a czy niech nawiguje do Trzemeszna. Niewiele też aplikacji obsługuje przez główny ekran. Biedne to jakieś.

 

Samo Discovery Pro działa świetnie. W 100% spełnia moje oczekiwania co do obsługi mediów i świetnie współpracuje z apkami w telefonie po kablu USB. W sumie CarPlay do niczego jest nie potrzebne i w dodatku do niczego nieprzydatne.

 

21.09.2016

Męczyło mnie, że podłączanie iPhona nie uruchamia Car Playa (nawet na nowym kablu USB był problem). Wyzerowałem telefon i przywróciłem system. Teraz działa za każdym razem gdy podłączam.

Niemniej dalej opinia moja jest, że to bezużyteczne rozwiazanie jersli nie pozwala na obsługiwanie przynajmniej wiekszosci apek w telefonie z ekranu Discovery Pro.

Edytowane przez laPena
takie tam poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarPlay lub Android Auto to bardziej przyszłościowe rozwiązanie. Jest to standard, który polega na tym, że auto staje się jedynie zewnętrznym wyświetlaczem do telefonu, więc będzie się to rozwijać w tempie "smartfonowym" i nie straci supportu za parę lat jak nawigacja w aucie. Dla porównania protokół iPoda ma jakieś 15 lat i najowsze iPhone go obsługują i nie zapowiada się żeby się to zmieniło. Aktualnie CarPlay jest ubogi bo tak naprawdę od zeszłego roku zaczął pojawiać się w autach. Za 3-5 lat to będzie lepsze niż jakakolwiek nawigacja w aucie. CarPlay w tym roku w BMW będzie też działał bezprzewodowo co jest o wiele lepszym rozwiązaniem bo nie wymaga żadnych akcji od użytkownika jak wchodzi do auta. Ale my przynajmniej za te parę lat będziemy już mieli obsługę nowych aplikacji bez konieczności wymiany auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy udostępnią zdalne uruchamianie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy działa Wam ostatnio usługa car net, tzn. wyświetlanie wiadomości RSS albo pokazywanie natężenia ruchu na mapie?

U mnie od jakiś 2 dni wyświetlany jest komunikat "Sprawdzanie kodu rejestracyjnego...", a po minucie wyświetlany jest błąd.

Macie tak samo czy to u mnie coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Czy działa Wam ostatnio usługa car net, tzn. wyświetlanie wiadomości RSS albo pokazywanie natężenia ruchu na mapie?

U mnie od jakiś 2 dni wyświetlany jest komunikat "Sprawdzanie kodu rejestracyjnego...", a po minucie wyświetlany jest błąd.

Macie tak samo czy to u mnie coś jest nie tak?

 

U mnie Car-Net działa bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Czy działa Wam ostatnio usługa car net, tzn. wyświetlanie wiadomości RSS albo pokazywanie natężenia ruchu na mapie?

U mnie od jakiś 2 dni wyświetlany jest komunikat "Sprawdzanie kodu rejestracyjnego...", a po minucie wyświetlany jest błąd.

Macie tak samo czy to u mnie coś jest nie tak?

 

a nie skończyła Ci się licencja? sprawdź w ustawieniach car-net, albo na stronie. Jeśli wszystko gra to jedź do ASO na jakiś update.

Też tak kiedyś miałem i coś tam zaktualizowali i od tego czasu nie ma takich błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

 

Koledzy,

Czy ktoś ma seryjnie lub uruchomił możliwość obsługi sustemu multimedialnego przez tablet z użyciem aplikacji Media Control?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam coś takiego, instalujesz apke media control na smartfonie i łączysz się przez wifi z hotspotem auta. Hasło, nazwę sieci i widoczność ustawiasz na Discover Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]146861[/ATTACH]

 

Koledzy,

Czy ktoś ma seryjnie lub uruchomił możliwość obsługi sustemu multimedialnego przez tablet z użyciem aplikacji Media Control?

 

Pozdrawiam

 

Dzięki.

próbowałem w ten sposób - bez efektu ;-(

Nie wiem czy nie powinienem mieć w Discover Pro zakładki (ekranu) Media Control. Gdzieś, chyba na grafikach reklamowych nowego Tiguana widziałem taką opcję w DP.

 

Pozdrawiam

R

 

Tak, mam coś takiego, instalujesz apke media control na smartfonie i łączysz się przez wifi z hotspotem auta. Hasło, nazwę sieci i widoczność ustawiasz na Discover Pro

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W aplikacji Media Control którą mam zainstalowaną na iPadzie znalazłem tutorial z którego wyniką, że taki ekran w systemie DP jest.

Pytanie czy to opcja w wybranych modelach DP a może pojawia się dopiero po poprawnym połączeniu ze smart urządzeniem?

 

image.jpg

 

U mnie tego w DP niestety nie ma...

 

Pozdrawiam

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja była za dopłatą jak specjalnie tego nie zamawiałeś dodatkowo to nie będzie działać i dlatego nie masz tego widocznego w DP... Chyba że da się to odczarować przez kodowanie ale to już pytanie do speców w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cennika:

System Volkswagen Media Control z Car-Net: App Connect (dla systemu Discover Pro) - 310zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Faktycznie, opcja za 310 zł. Pominąłem.

 

Sprawdzę w serwisie czy da się teraz to dokupić.

 

Pzdr

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niby działa. Kanały RSS, cele on-line itp. Samochód widzi gdy podłączony do hot-spotu. Ale raportu o stanie auta nie jestem w stanie ściągnąć tak aby zawierał jakieś dane. Poza przebiegiem. Raport zawsze wygląda tak:

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niby działa. Kanały RSS, cele on-line itp. Samochód widzi gdy podłączony do hot-spotu. Ale raportu o stanie auta nie jestem w stanie ściągnąć tak aby zawierał jakieś dane. [/ATTACH]

 

wygląda na błąd komunikacji Auto -Serwer. Albo błąd usługi: Serwer - Generator raportu - Twój interface na portalu car Net

 

olej to. raport nie wnosi - kilka prostych informacji że wszystko OK, albo ze masz za mało płynu do wycieraczek :-)

z raportami od początku byl klopot, serwery i oprogramowanie wariowały / uruchamiali to niemal 2 lata.

 

a jak Ci bardzo zalezy: wal do serwisu i poproś o to by sprawdzili twoje usługi w "Portlet serwisowy".

O ile bedą wiedzieli co to jest i znali swoje hasło :-)

Mozesz podpowiedzieć:

logowanie przez iportal np https://iportal-pl.cpn.vwg

 

:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niby działa. Kanały RSS, cele on-line itp. Samochód widzi gdy podłączony do hot-spotu. Ale raportu o stanie auta nie jestem w stanie ściągnąć tak aby zawierał jakieś dane. Poza przebiegiem. Raport zawsze wygląda tak:

[ATTACH=CONFIG]146907[/ATTACH]

 

no i niczego innego tam nie bedzie. jezeli samochód bedzie miał zapisane jakies zdarzenie to tez można to podejrzeć.

u mnie pokazało "Uzupełnij płyn do mycia szyb!"

 

dodatkowo gdzieś tam oblicza sobie i pokazuje za ile bedzie serwis

 

 

Terminy serwisowe

Kolejny termin serwisu

542 Dzień/dni / 21.300 km

Następny termin wymiany oleju

542 Dzień/dni / 21.300 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminy serwisowe

Kolejny termin serwisu

542 Dzień/dni / 21.300 km

Następny termin wymiany oleju

542 Dzień/dni / 21.300 km

 

Dokładnie, tylko te dane niżej są w innej zakładce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazało "Uzupełnij płyn do mycia szyb!"

 

W Passacie B8 też jest taki czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki czujnik. Raz pokazalo mi sie w carnet info o uzupelnieniu AdBlue. W tym momencie na wyswietlaczu w aucie byla informacja ze mozna uzupelnic 3.5 ltr lub wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy. W Car Net zaraz po odbiorze od dealera miałem komunikat o niskim poziomie paliwa. Szybko dodałem tan auto ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno taki czujnik , w Golfie 6 już taki miałem w ramach ówczesnego pakietu zimowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności