Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, shibby napisał:

Nabyłem E5573 i niby wszystko fajnie prócz jednego mankamentu: Trzeba go każdorazowo włączać przyciskiem Power On. Po prostu nie ma możliwości by włączał się automatycznie po otrzymaniu zasilania (włączenia zapłonu).

Teraz waham się między E8372 a Pixlink 4G w/Hotspot. Na Ali kosztuje raptem 22$ tyle, że z miesiąc pewnie będzie szło. Z drugiej strony za Huawei`a trzeba dać ok 180pln na allegro.

a może można zmodyfikować go tak jak Huawei E8377s-153 CarFi

tam wystarczy zblokować włącznik na wciśnięty, wtedy włącza się po otrzymaniu napięcia od razu.

można to bardzo zgrabnie zrobić otwierając i podkładając coś pod włącznik aby był zblokowany na wciśnięty, można tez bez otwierania - wciskająć np. blaszkę pomiedzy guzik a obudowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długie trzymanie wciśniętego przycisku power wyłącza E5573. Szukałem jakiegoś moda softowego by się włączał sam ale nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, shibby napisał:

długie trzymanie wciśniętego przycisku power wyłącza E5573. Szukałem jakiegoś moda softowego by się włączał sam ale nie znalazłem.

 

no to logiczne ze się wyłączy, a mi chodzi o to, aby podłączyć zasialnie i caly czas trzymać guzik wciśniety. jak się odpali i będzie włączone to ok. w car fi to sie akurat sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, shibby napisał:

długie trzymanie wciśniętego przycisku power wyłącza E5573. Szukałem jakiegoś moda softowego by się włączał sam ale nie znalazłem.

 

no to logiczne ze się wyłączy, a mi chodzi o to, aby podłączyć zasialnie i caly czas trzymać guzik wciśniety. jak się odpali i będzie włączone to ok. w car fi to sie akurat sprawdza.

33 minuty temu, shibby napisał:

długie trzymanie wciśniętego przycisku power wyłącza E5573. Szukałem jakiegoś moda softowego by się włączał sam ale nie znalazłem.

 

no to logiczne ze się wyłączy, a mi chodzi o to, aby podłączyć zasialnie i caly czas trzymać guzik wciśniety. jak się odpali i będzie włączone to ok. w car fi to sie akurat sprawdza.

33 minuty temu, shibby napisał:

długie trzymanie wciśniętego przycisku power wyłącza E5573. Szukałem jakiegoś moda softowego by się włączał sam ale nie znalazłem.

 

no to logiczne ze się wyłączy, a mi chodzi o to, aby podłączyć zasialnie i caly czas trzymać guzik wciśniety. jak się odpali i będzie włączone to ok. w car fi to sie akurat sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mówię o długim, w sensie ciągłym, trzymaniu od podpięcia zasilania, urządzenie się włącza, a ok po 30sek wyłącza.

Zamówiłem dziś https://pl.aliexpress.com/item/PIXLINK-4G-LTE-100-Mbps-Modem-USB-WiFi-Adapter-Sieciowy-z-bez-Anteny-WiFi-Hotspot-4G/32839945067.html

Jak przyjdzie to dam znać jak się spisuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, shibby napisał:

Nabyłem E5573 i niby wszystko fajnie prócz jednego mankamentu: Trzeba go każdorazowo włączać przyciskiem Power On. Po prostu nie ma możliwości by włączał się automatycznie po otrzymaniu zasilania (włączenia zapłonu).

Teraz waham się między E8372 a Pixlink 4G w/Hotspot. Na Ali kosztuje raptem 22$ tyle, że z miesiąc pewnie będzie szło. Z drugiej strony za Huawei`a trzeba dać ok 180pln na allegro.

dlatego używałem MT42222 niestety niewidzę go już w sprzedaży :( wrzuciłem go bagażnika i przez rok go nie ruszałem... do czasu aż padł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że to 3G a ja chcę LTE. Połączenie do DM to jedno ale fajnie będzie móc użyć takiego LTE w aucie np do tabletu czy laptopa.

Ja chcę go zwyczajnie wpiąć do USB w schowku. Ciekawe czy natężenie prądu wystarczy do zasilenia tego hotspota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie lepiej jest mieć telefon w schowku który jest spięty z Car Play i ma się wszystkie funkcje/aplikacje na DP/DM który jednocześnie robi za hot spot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Huawei E 8372h. Działa bez zarzutu.. Obsługuje LTE, właczony pod port usb, jak zapalasz to w 30 sek masz sieć wi-fi, gasisz zapłon modem sie wyłącza. Generalnie polecam. Dodatkowo mozna włozyc  karte micro sd i mieć jako dodatkwo pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Thomsoon napisał:

a to nie lepiej jest mieć telefon w schowku który jest spięty z Car Play i ma się wszystkie funkcje/aplikacje na DP/DM który jednocześnie robi za hot spot?

Jesli z CarPlay to musi byc iPhone i wychodzi dosc drogo ;-) Ale teraz tak na serio, sam chciałem tak zrobic z jakims androidem ale.. zarowno CarPlay jak i AndroidAuto gdy są podłączone to dezaktywują bluetooth w samochodzie - tracisz możliwość rozmów przez telefon.  Dla mnie nie do przyjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta tandem rozwiązuje sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Thomsoon napisał:

a to nie lepiej jest mieć telefon w schowku który jest spięty z Car Play i ma się wszystkie funkcje/aplikacje na DP/DM który jednocześnie robi za hot spot?

idąc tym tokiem myślenia, to po co w ogóle używać DM/DP? Google maps na telefonie są 100x lepsze i dokładniejsze niż mapy od VW (mapy here jak dobrze kojarzę). Masz wszystkie apki, w tym maile, messengery i inne, których próżno szukać w DM/DP, Pomijam już fakt, że większość tych apek nie można używać podczas jazdy. Rozmowy głosowe również można bez problemu prowadzić wprost z telefonu i nie potrzebny jest zestaw głośnomówiący. Pozostaje jeszcze kwestia ceny. Najtańszy hotspot 3G idzie kupić za 40-50pln. Ja za swojego pixlinka LTE dałem 78 z wysyłką.

Ponadto nie każdy ma licencję na App-Connect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, shibby napisał:

idąc tym tokiem myślenia, to po co w ogóle używać DM/DP? Google maps na telefonie są 100x lepsze i dokładniejsze niż mapy od VW (mapy here jak dobrze kojarzę). Masz wszystkie apki, w tym maile, messengery i inne, których próżno szukać w DM/DP, Pomijam już fakt, że większość tych apek nie można używać podczas jazdy. Rozmowy głosowe również można bez problemu prowadzić wprost z telefonu i nie potrzebny jest zestaw głośnomówiący. Pozostaje jeszcze kwestia ceny. Najtańszy hotspot 3G idzie kupić za 40-50pln. Ja za swojego pixlinka LTE dałem 78 z wysyłką.

Ponadto nie każdy ma licencję na App-Connect.

Nie traktuj mojego wpisu jako atak lub wymądrzanie się. Z mojej strony to bardziej kwestia kolejnej możliwości. Jasne można korzystać z telefonu i zapomnieć o DM/DP- jeśli ktoś tak woli. Jeśli jednak ma się jedno wyjście USB to może się okazać że z góry będzie zarezerwowane dla właśnie routera. Niech każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jak ktoś się zastanawia nad odpowiednim dla siebie to można mu przybliżyć jakie są możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuję twojej odpowiedzi jako atak. Dobrze, że podałeś inne rozwiązanie ale niepotrzebnie przedstawiłeś je jako "lepsze". Na pewno jest droższe i bardziej skomplikowane (posiadanie licencji carplay, posiadanie odpowiedniego telefonu, posiadanie tandemu kart SIM) i też blokuje się port USB.

 

taki hotspot LTE na USB można podpiąć bo byle jakie złącze zapalniczki (choćby w bagażniku) i o nim zapomnieć. Zastanawiam się też czy USB w schowku nie dałoby rady rozdzielić HUBem USB - ktoś próbował?

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/17/2018 at 5:24 PM, shoo said:

Jesli z CarPlay to musi byc iPhone i wychodzi dosc drogo ;-) Ale teraz tak na serio, sam chciałem tak zrobic z jakims androidem ale.. zarowno CarPlay jak i AndroidAuto gdy są podłączone to dezaktywują bluetooth w samochodzie - tracisz możliwość rozmów przez telefon.  Dla mnie nie do przyjęcia. 

Śmiem twierdzić, że nieprawdą jest jakoby :) (przynajmniej dla DP 2017).

Osobiście używam telefonu z Androidem z włączonym BT i hotspot'em i po podłączeniu via USB używam AndroidAuto, a w tym samym czasie mam podłączony DP do internetu, rozmowy działają jak najbardziej (oczywiście na tym samym telefonie, który jest podłączony via USB). Jedyne co się zmienia, to to, że w momencie podłączenia telefonu via USB zostaje od BT odłączony drugi telefon (standardowo mam dwa połączone jednocześnie po BT).

Gdy nie używam AndroidAuto mam zrobione na telefonie tak, iż w momencie połączenia z samochodem po BT automatycznie uruchamia się WiFi hostspot w telefonie i DP podłącza się bez problemu po WiFi. Rozłączenie z autem (BT) automatycznie dezaktywuje hostspot ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michalux: Czym ustawiałeś ten automatyczny hotspot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Michalux napisał:

Jedyne co się zmienia, to to, że w momencie podłączenia telefonu via USB zostaje od BT odłączony drugi telefon (standardowo mam dwa połączone jednocześnie po BT).

To jest chyba ograniczenie o które chodziło, mnie to akurat bardzo przeszkadza bo cały czas słucham muzyki ze Spotify przez AA i wtedy odcina telefon żony od BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, googie said:

@Michalux: Czym ustawiałeś ten automatyczny hotspot?

Ja akurat używam Automate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny hotspot ustawiam Taskerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2018 o 09:43, shibby napisał:

hmm ja mówię o długim, w sensie ciągłym, trzymaniu od podpięcia zasilania, urządzenie się włącza, a ok po 30sek wyłącza.

Zamówiłem dziś https://pl.aliexpress.com/item/PIXLINK-4G-LTE-100-Mbps-Modem-USB-WiFi-Adapter-Sieciowy-z-bez-Anteny-WiFi-Hotspot-4G/32839945067.html

Jak przyjdzie to dam znać jak się spisuje.

 

sprzęt przyszedł i nie polecam. Nie gada z Discovery Media. Radio w ogóle go nie widzi gdy WifI ma ustawione szyfrowanie WPA/WPA2. Gdy wyłączę szyfrowanie to sieć się pojawia i działa ale zrywa. Dodam, że z laptopem czy telefonem nie ma tego problemu i ten Pixlink dzielnie się spisuje. Tak więc jako hotspot na wyjazdy w góry itd gdzie nie zawsze jest net, fajna sprawa ale jako Car-Net do VW niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności