Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dane o korkach i blokadach są od Google. AA na AID w tym aucie nie będzie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to przrabialismy na forum juz i okazuje sie ze dane o korkach nie sa z googla jak by sie wydawalo ale z tomtoma i dlatego to tak byle jak dzisla w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być z googla, bo pierwsze lepsze porównanie pokazuje, że informacje są inne. Owszem, korki się ogólnie pokrywają, ale ich natężenie, czy długość już niekoniecznie. No i ostatnio tak jak pisałem - jeden z zatorów w ogóle nie widnieje w nawigacji z carnetem, a na google maps owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie wiem skąd mi się wzięło to przekonanie. Jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę dokładnie skąd są te dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w tym watku chyba kolega screena dawal z navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojarzycie może jak z poziomu przeglądarki internetowej na PC stworzyć sobie dokładną trasę w Google maps którą można potem przesłać do samochodu. Tak jak to w reklamach często pokazywali (Passat czy Tiguan)?

Chodzę po tym panelu Car-net i tylko 4 usługi widzę:

- Raport o stanie pojazdu

- Import celów On-line (tutaj kilka celów sobie zaimportowałem do DP)

- Moje cele specjalne (załadowałem jako POI listę fotoradarów które pokazują się na DP jako ikonki)

- Wiadomości (RSS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak z poziomu przeglądarki internetowej na PC stworzyć sobie dokładną trasę w Google maps

 

Kiedyś testowo to zrobiłem. Nie pamiętam szczegółów, ale nie postawiłbym grosza na to, że to się robiło na mapie googla, bo raczej na tej z navigation.com. Dziś nie potrafię nawet znaleźć tej mapy na navigation.com, a kiedyś można było z niej korzystać tak jak z googlowej.

 

A reklamowali (nadal reklamują) to tak:

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/app-overview/guide-inform/mod_route_import.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kojarzycie może jak z poziomu przeglądarki internetowej na PC stworzyć sobie dokładną trasę w Google maps którą można potem przesłać do samochodu. Tak jak to w reklamach często pokazywali (Passat czy Tiguan)?

Chodzę po tym panelu Car-net i tylko 4 usługi widzę:

- Raport o stanie pojazdu

- Import celów On-line (tutaj kilka celów sobie zaimportowałem do DP)

- Moje cele specjalne (załadowałem jako POI listę fotoradarów które pokazują się na DP jako ikonki)

- Wiadomości (RSS)

 

Usługa: Import celów i tras online --> więcej

Następnie są 2 zakładki do wyboru (niebieskie słowa): "cele" i "trasy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usługa: Import celów i tras online --> więcej

Następnie są 2 zakładki do wyboru (niebieskie słowa): "cele" i "trasy"

 

U mnie nie ma "Import celów i tras online" tylko "Import celów online", więc dalej konsekwentnie są tylko "Cele" a nie "cele" i "trasy".

 

Piszę o tym, co jest po zalogowaniu się przez przeglądarkę. Może w jakiejś apce jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie ma "Import celów i tras online" tylko "Import celów online", więc dalej konsekwentnie są tylko "Cele" a nie "cele" i "trasy".

 

Piszę o tym, co jest po zalogowaniu się przez przeglądarkę. Może w jakiejś apce jest inaczej.

 

No to u Ciebie inaczej się to wyświetla w przeglądarce niż u mnie dla Tiguana.

Może to jakieś ograniczenie nawigacji z roku 2015? Jak to jest u pozostałych osób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo... i zapewne to właśnie ograniczenie MY2015 :( szkoda że każą płacić tyle samo za CarNet a ograniczają funkcjonalność...

 

Kabe... a możesz wysłać dokładnego linka do swojej zakładki z trasami?

W adresie będzie można zmienić tylko identyfikator użytkownika i może zadziała takie obejście ;)

U mnie do importu celów jest taki:

https://www.volkswagen-car-net.com/portal/user/lw08ths/v_150330113918713869

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak samo... i zapewne to właśnie ograniczenie MY2015 :( szkoda że każą płacić tyle samo za CarNet a ograniczają funkcjonalność...

 

Kabe... a możesz wysłać dokładnego linka do swojej zakładki z trasami?

W adresie będzie można zmienić tylko identyfikator użytkownika i może zadziała takie obejście ;)

U mnie do importu celów jest taki:

https://www.volkswagen-car-net.com/portal/user/lw08ths/v_150330113918713869

 

Szymon,

 

W MY2016 jest tak samo.

car-net_cele.jpg

 

Tylko cele. Obstawiam, że te opcje pojawią się w pasku wraz z DP MY2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż w Tiguanie jest jeszcze ten nasz model DP/DM a ma ktoś MY2017 i sprawdzał?

ale i tak ponawiam prośbę do Kabe o dokładny link, może uda się to obejść, nie sądzę żeby VW miało dobrych Testerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący link do: "Im*port celów i tras on*li*ne" dla Tiguana:

https://www.volkswagen-car-net.com/portal/user/xxxxxxx/v_170221144316814731

po wejściu w poszczególne zakładki "Cele" i "Trasy" link się nie zmienia tylko chyba sam skrypt na stronie wchodzi w poszczególne zakładki

 

wygląda jak by każdy miał swoją dedykowaną stronę pod niepowtarzalnym numerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja, niestety po zmianie usera nie odnajduje strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż w Tiguanie jest jeszcze ten nasz model DP/DM a ma ktoś MY2017 i sprawdzał?

ale i tak ponawiam prośbę do Kabe o dokładny link, może uda się to obejść, nie sądzę żeby VW miało dobrych Testerów ;)

Ja mam MY2017 i są cele i trasy. Tylko właściwie na plaster mi to :) przy Android Auto ta samochodowa nawigacja kompletnie mi nie jest potrzebna. Brakuje mi tylko w AA Waze ale zaraz podobno będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam MY2017 i są cele i trasy. Tylko właściwie na plaster mi to :) przy Android Auto ta samochodowa nawigacja kompletnie mi nie jest potrzebna.

 

Czyli wynika ze MY2015 i 2016 nie ma w CarNet "Trasy", a dopiero od MY2017 jest dostępna funkcjonalność "Trasa".

Użyłem raz przed dłuższą trasą ~400km właśnie tą funkcjonalność i zaplanowałem trasę przez CarNet z 2 czy 3 punktami przelotowymi. Niestety u mnie się to nie sprawdziło, bo dłuższym postoju w połowie drogi jeszcze raz wczytałem zapamiętaną trasę i ... nawigacja rozpoczęła kierowała z powrotem do domu bym podróż rozpoczął od początku :-)))) Hahaha

Może ja czegoś nie umiem dobrze obsługiwać w tych trasach na DM, albo coś ... ale uważam że lepiej i prościej jest wpisać sobie kilka odrębnych celów przez CarNet i w czasie jazdy je kolejno wybierać.

Moim zdaniem osoby z MY2015 i MY2016 w których nie ma funkcji "Trasa" w CarNet nie mają się zupełnie czym przejmować i żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat październik 2016 (MY 2017) - import tras jest chyba od ostatniej aktualizacji Carneta, kilka miesiecy temu

CARNET.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Faktycznie, nie wiem skąd mi się wzięło to przekonanie. Jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę dokładnie skąd są te dane.

 

Nie ma co sprawdzać, dane online o korkach do navi są brane od TomTom'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne że aktywacja car-net po wpisaniu klucza trwa tak długo (u mnie już chyba ze 20 min się mieli i nic)?

Mam DM. I Galaxy S7. Udostępnilem Internet poprzez włączony router wi-fi i router bluetooth jako Hotspot android i wtedy dopiero mogłem wpisać ten klucz No ale się nadal aktywuje...

Generalnie aby car-net dzialal to zawsze muszę mieć router wi-fi włączony w telefonie?

 

Ok udało się. Po prostu wystarczyło wejść do Car-net i już był aktywny. Po prostu aktywacja się tak jakby zawiesiła, nie dając komunikatu że zakończone. Teraz muszę to jakoś opanowac i rozeznać się o co tam chodzi :)

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności