Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pytanie do osób, które "uzbroiły" swój samochód w polecany m.in. tutaj modem 3G z WiFi (Media Tech). Posiadam Discovery Pro oraz aktywowałem Car Net. Otóż niby wszystko działa poprawnie, tzn. system łączy się automatycznie z internetem, ale co jakiś czas gdy wybieram z poziomu głównego menu opcję "Car Net" na wyświetlaczu pojawia się tylko "Pobieranie danych...". Nieraz menu car net-a się odpali (to z pogodą i wiadomościami), a czasem można czekać i czekać... W sumie wyglądało by na to, że zrywa połączenie, ale z pobieraniem google maps z poziomu nawigacji nie ma żadnego problemu. Google maps działa za każdym razem, podobnie jak funkcja Traffic.

Czy zaobserwowaliście u siebie podobne problemy czy działa to u Was szybko i sprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, co prawda mam Golfa VII, ale też system Discovery Media 2giej generacji (nie pro).

Inteternet dostarczany jest z modemu mediatecha.

 

Kilka moich spostrzeżen ad pracy Discovery media

 

1) zdarzyło się, że zawiesił sie ekran - był czarny i nic nie wyswietał, wlaczenie / wylaczenie nie pomagało. podobno jest to jakis feler. zdarzyło się dwa razy, poki nie zdarza sie nagminnie nie panikuje... ale ponoc to wymieniają...

 

2) bardzo słabe działanie usługi Car-Net , ktora o ile dziala jest niezywkle przydatna. Mojemu systemowi multimedialnemu Discover media - niezwykle rzadko udaje sie nawiązać połączenie z siecią i usługa Car-Net, tak by ona działała.

 

- w samochodzie posiadam router mobilny, z ktorym inne uzadzenia bez problemu nawiązują łączność i przez ktory jest połąćzenie z siecią internet

- radio discover media bez problemu nawiązuje łączność z routerem przez wifi

- nie można natomiast połączyć się z usługą car-net - patrz załączniki.

 

sytuacja jest taka sama na roznych urządzeniach dostępowych wifi (router, telefon)

 

czasami (niezwykle rzadko) następuje prawidłowe połączenie z car net i z usług moża korzystać prawidłowo.

 

ktoś coś więcej wie o tym car-necie i ma takie przypadłości ?

 

1111.jpg

22222.jpg

3333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. SW chyba też ten sam. zgłaszałem to już kilka razy do VW ale nic nie zrobili. Przy którejś ponownej rejestracji zadziałało mi to i działało może z godzinę. Teraz znowu kicha. Też sprawdzałęm na kilku hotspotach ale nic to nie zmienia. Nie wiem już co można zrobić. Niby to głupota ale wkurza. Ktoś ma jakis pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "dobra" wiadomosc jest taka, ze najprawdopodobniej nie jest to wina niesprawnego modemu/routera oraz, ze nie jestem z problemem sam.

Tak wiec wyglada na to, ze ten caly car-net to jak narazie "czasem dzialajacy bajer"...

Ktos jeszcze ma podobne przypadlosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Passacie i w DP, car net działa bez żadnych problemów. Natomiast wczoraj znowu się zawiesił DP łącznie z potencjometrem zarówno w kierownicy jak i pokrętłem. Nawet się wyłączyć nie dało. Dopiero zatrzymanie się, wygaszenie silnika i otwarcie drzwi pomogło. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zawiesza, a jakieś zdarzenie powoduje reset jakichś procesów np zgaszenie silnika co powoduje odwieszenie się.

Jak ja zresetowałem to dziadostowo do ustawień fabrycznych to przez pół godziny radio nie chciało działać. Ale po paru godzinach znowu zaczęło działać. Ogólnie nie spodziewam się po CarNet niczego - bo umówmy sie jego funkcjonalność jest dyskusyjna. Natomiast wkurza mnie że coś nie działa i to jeszcze coś z mojej "działki". Dialolg z VW prowadzę już chyba dla sportu bo wsparcie jest żenujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast się zatrzymywać można też zresetować w czasie jazdy DP trzymając przez 10sekund przycisk ON/OFF. To taki full restart.

Mi się do tej pory zdarzyły ze 2 zwiechy przez prawie 20k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast się zatrzymywać można też zresetować w czasie jazdy DP trzymając przez 10sekund przycisk ON/OFF. To taki full restart.

Mi się do tej pory zdarzyły ze 2 zwiechy przez prawie 20k km.

 

U nie raz, dwa razy w tygodniu się wiesza z komunikatem Brak danych nawigacyjnych, twardy reset i parę sekund po temacie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może inaczej czy jest może ktoś na forum komu Car Net działa na Discovery Media i zewnętrznym źródle internetu np z telefonu lub routera przenośnego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

To może inaczej czy jest może ktoś na forum komu Car Net działa na Discovery Media i zewnętrznym źródle internetu np z telefonu lub routera przenośnego?

Pozdrawiam

U mnie własnie tak działa.

Mam discovery Media + router z WIFI z baterią (celowo z baterią, aby przy chwilowym wyłączeniu zapłonu samochodu, np na stacji benzynowej, nie rozłączał połączenia internetowego) i CAR NET zasadniczo działa w takim połączeniu oczywiście ACZKOLWIEK..... ostatnio zaobserwowałem właśnie problemy występujące co jakiś czas z połączeniem się z carnet... Stawiam, że VW ma problem z logowaniem do systemu, coraz więcej samochodów sprzedanych z tym systemem i podejrzewam, że pojawiają się problemy z wydajnością aplikacji na serwerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

To może inaczej czy jest może ktoś na forum komu Car Net działa na Discovery Media i zewnętrznym źródle internetu np z telefonu lub routera przenośnego?

Pozdrawiam

 

Takie połączenie generalnie działa, pod warunkiem ze przypuszczalnie DM sie połączy z jakimis serverami VW.

wkurzajace jest to bo to jest ogolnie gadzet, ale przydatne jest wyszukiwanie celów do nawigacji online przez google. i to akurat ze nie dziala wtedy kiedy trzeba i wkurza mnie przepotężnie.

 

Nie ma tez co wierzyc ze to jest tak zaawansowany system ze serwery nie wyrabiają, bo w czasach smartfonów / androidow / powiadomień push i synchronizacji wszystkiego z chmurą to ten cały car-net i to ze pokazuje ceny paliw, pogodynke, parkingi, kanały rss i cos sobie mozna poszukac w google to jest proste jak budowa cepa i nie wymaga przesylania nie wiadomo jakich ilosci danych...

 

No i tak - za carnet nie zaplacilem nic - dostalem na 3 lata za darmo,

ale za takie wybieranie glosowe za ktore trzeba doplacic 1200 zł czy tez app-connect i mirror linkt tez za 1200 to troche uwazam to za niepowazne...

 

Ponoc w aso jest jakis update softu do DM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma tez co wierzyc ze to jest tak zaawansowany system ze serwery nie wyrabiają, bo w czasach smartfonów / androidow / powiadomień push i synchronizacji wszystkiego z chmurą to ten cały car-net i to ze pokazuje ceny paliw, pogodynke, parkingi, kanały rss i cos sobie mozna poszukac w google to jest proste jak budowa cepa i nie wymaga przesylania nie wiadomo jakich ilosci danych...

 

Zgadzam się z Tobą ale to jedyne co mi przyszło do głowy w kontekście tego, że często system nie łączy się z Car-Netem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą ale to jedyne co mi przyszło do głowy w kontekście tego, że często system nie łączy się z Car-Netem.

 

Bo z tymi serverami to pewnie tak i jest.

I zeby bylo smiesznie pewnie są to servery jakiejs zewnetrznej firmy, pewnie po drodze jest jakas autoryzacja czy dane urządzenie ma miec dostęp do usługi na innych serverach,

a autorem oprogramowania jest jakas inna firma, a jednostki centralnej - jeszcze kto inny.

 

i tak to własnie działa. ktoś probuje leczyc syfa pudrem aktualizacjami

 

jakby kto nie wiedział to jednostki centalne DM są made in poland :-)

3Q0035846-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to amatorszczyzna na maksa, nie obrażając amatorów którzy zrobili by to lepiej.

w zasadzie nie wiem co zrobić teraz.

Edytowane przez M_XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile ostanio car net czasami działał a czasami to to teraz nie działa wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile ostanio car net czasami działał a czasami to to teraz nie działa wcale.

 

jestem po wizycie w aso w zwiazku z carnetem. i tak.

 

nie ma w systemie aktualizacji softu do DM pow. wersji 0624 a taką akurat posiadam.

zrobili jakis reset serwisowy i zaczeło działać. co ciekawe czesc ustawien pamieta, ale telefon nie chcial sie laczyc, trzeba bylo dodac ponownie, radio i ikonki pamięta ale wykasowalo zapisy spalania długokresowego (a szkoda!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wprowadzany jest kod aktywacyjny do app conect w "ASO" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamówiony taki routero-modem :)

Router Modem Huawei E5331 - jak odpalę dam znać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

zamówiony taki routero-modem :)

Router Modem Huawei E5331 - jak odpalę dam znać.

Pozdro

 

Witam

ja osobiście mam modem-router HUAWEI E8372H-153 LTE, jeżdzi na stałe w bagażniku. Uruchamia się dość szybko po właczeniu zapłonu, Car-Net działa bez zastrzeżeń - z małymi wyjątkami kiedy jest słaby zasięg. Zdecydowałem się własnie na to urządzenie ponieważ jest do niego aplikacja - zarówno na IOS jak i na androida. Dzięki oprogramowaniu można zarządzać routerem z pozycji telefonu, np jeśli się zawesi z powodu braku zasięgu można zrobić restart nie wyciągając z bagażnika.

Do tego dokupiłem http://allegro.pl/adapter-przejscie-wtyk-usb-3-0-gniazdo-katowe-i5977549362.html - dzięki czemu modem ładnie przylega do boczka w bagażniku. Modem ma jszcze wejscia na antenę zenętrzna - zastanawiam się nad jej zakupem i docelowo schowaniu routera za tapicerkę bagażnika przy nadkolu. Antena poprawi zasięg i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że od kilku dni car-net działa bardzo dobrze.

Najwyraźniej producent poradził sobie z problemami które występowały od kilku tygodni. Prawdopodobnie mieli problem z wydajnością serwerów o czym może świadczyć, to że strona internetowa car net działa teraz dosyć szybko. Dodatkowo aktywna jest teraz opcja: Raport o stanie pojazdu. Wprawdzie nic ciekawego tam nie znajdziemy ale widać, że coś w temacie się rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności