Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam zakładam zestawy INA lub SKF w sumie różnica jest tylko w pasku. A pompy wody SKF lub KWP i jeszcze nie było problemów a trochę tego było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam zakładam zestawy INA lub SKF w sumie różnica jest tylko w pasku. A pompy wody SKF lub KWP i jeszcze nie było problemów a trochę tego było.

 

A co to KWP ? Kompania Wojska Polskiego?:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem wezmę Kit INA z pompą hepu i niech sie dzieje co chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem wezmę Kit INA z pompą hepu i niech sie dzieje co chce

Moim zdaniem bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chcesz sprzedać samochód po wymianie rozrządu to jaknajbardziej polecam. A jeżeli chcesz dalej śmigać no to nie polecam tego zestawu, ogólnie to przestrzegaj firmy MAXGEAR ponieważ to jest chińskie badziewie sprzedawane przez hurtownię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o tym komplecie z allegro http://allegro.pl/rozrzad-vw-bora-1-...2313852164.htm za 400złl??

Przede wszystkim tak jak pisze kolega cygandg jest to tani rozrząd i akurat w przypadku rozrządu jeśli zamierzasz jeździć tym autem to lepiej tego nie zakładaj.

Firma Maxgear jest tylko pakowaczem i coraz częściej zdarza się, że w środku znajdują się bardzo dobre jakościowo rzeczy (w tym łożyska NSK), jednak jest to produkt nisko budżetowy i w przypadku rozrządu nie ma co się w to pakować.

W przypadku Twojego silnika polecam pasek Contitech lub Dayco i rolki INA/Ruville.

Jeśli chcesz wycenę takiego rozrządu, zapraszam na PW.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o takich cenach ? to akurat do AFN'a

 

-pasek rozrządu Contitech 60 zł

 

-rolka napinająca Ina 95 zł, SKF 110 zł

 

-rolka prowadząca Ina 60 zł, SKF 65 zł

 

-pompa wody Ruville 112 zł, Hepu 146 zł, SKF 150

 

-pasek alternatora Conti 40 zł

 

-pasek klimy Conti 20 zł

 

-napinacz paska klimy Ina 89 zł

 

-napinacz paska alt. Ina 200 zł, sama rolka 75 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o takich cenach ? to akurat do AFN'a

 

-pasek rozrządu Contitech 60 zł

 

-rolka napinająca Ina 95 zł, SKF 110 zł

 

-rolka prowadząca Ina 60 zł, SKF 65 zł

 

-pompa wody Ruville 112 zł, Hepu 146 zł, SKF 150

 

-pasek alternatora Conti 40 zł

 

-pasek klimy Conti 20 zł

 

-napinacz paska klimy Ina 89 zł

 

-napinacz paska alt. Ina 200 zł, sama rolka 75 zł

Bardzo atrakcyjne aż za atrakcyjne. Podaj namiary skąd to masz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo atrakcyjne aż za atrakcyjne. Podaj namiary skąd to masz kolego.

 

 

Użytkownik z forum AudiA4 proponował mi takie ceny i innym użytkownikom też. Jeśli chcesz to podam Ci e-mail do niego to napiszesz co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz to podam Ci e-mail do niego to napiszesz co potrzebujesz.

To dawaj tego e-maila kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to KWP ? Kompania Wojska Polskiego?:kumple

 

włoska firma, generalnie jeszcze sie nie spotkalem zeby byl plastikowy wirnik, wszystkie mają odlewane wirniki, pompy porządne - ogladalem je nie raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też przymierzam się do wymiany rozrządu. Części już mam ale mam pytanie do znawców tematu co trzeba wymienić jeśli chodzi o uszczelki przy wymianie rozrządu. Pytam bo cieknie mi olej - napewno do wymiany jest uszczelniacz wału ale czy są jeszcze jakieś uszczelki żeby je przy rozebranym rozrządzie od razu wymienić aby ewentualnie później nie płacić znowu za rozbiórkę jak sie okaże że znowu coś cieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jeszcze jakieś uszczelki żeby je przy rozebranym rozrządzie od razu wymienić

Uszczelniacz wału korbowego, wałka rozrządu i wałka pośredniego pompy oleju. Wszystkie w tym samym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez dzali0 Zobacz posta

czy są jeszcze jakieś uszczelki żeby je przy rozebranym rozrządzie od razu wymienić

Uszczelniacz wału korbowego, wałka rozrządu i wałka pośredniego pompy oleju. Wszystkie w tym samym rozmiarze.

 

Rozumiem że żadnej z tych uszczelek nie da się wymienić bez zdejmowania rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, koledzy proszę o radę jaki zestaw rozrządu + pompa kupić? do wyboru mam dwa:

1. rolki RUVILLE, pasek CONTITECH, pompa RUVILLE. cena ok 340pln/kpl.

2. rolki INA pasek CONTITECH, pompa HEPU. cena ok 400pln/kpl.

 

o ile ceny rozrządów są podobne to różnica cenowa jest w pompie.

-mechanik który to ma montować mówi żę pompa RUVILLA jest o.k montował i zero problemów, zaś pompy HEPU nie zna!

Sprzedawca mówi że Hepu jest o niebo lepsza od Ruvilla i będzie polecał wszystkim właśnię tę pompę!

 

proszę o pomoc w wyborze wszak różnica cenowa nie wielka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca mówi że Hepu jest o niebo lepsza od Ruvilla i będzie polecał wszystkim właśnię tę pompę!

Pierwsze słyszę,co za bzdety.Bierz 1-szy zestaw,właśnie kończy u mnie żywot.O niebo lepszy powiadają,zapewne Twojej B5 jakże wiele przybędzie...:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, koledzy proszę o radę jaki zestaw rozrządu + pompa kupić? do wyboru mam dwa:

1. rolki RUVILLE, pasek CONTITECH, pompa RUVILLE. cena ok 340pln/kpl.

2. rolki INA pasek CONTITECH, pompa HEPU. cena ok 400pln/kpl.

 

o ile ceny rozrządów są podobne to różnica cenowa jest w pompie.

-mechanik który to ma montować mówi żę pompa RUVILLA jest o.k montował i zero problemów, zaś pompy HEPU nie zna!

Sprzedawca mówi że Hepu jest o niebo lepsza od Ruvilla i będzie polecał wszystkim właśnię tę pompę!

 

proszę o pomoc w wyborze wszak różnica cenowa nie wielka!

 

Ja tez wymieniam na dniach ale bez pompy (na razie nie cieknie więc nie ruszam). W naszych silniczkach na szczęście pompa nie chodzi na pasku rozrządu.

A tak na marginesie to cena którą podałeś jest spora (w aso VW pasek + 2 rolki kosztują lekko ponad 400zł)

Zobacz tutaj (gość polecany już gdzieś na forum) kupowałem u niego sam kilka rzeczy. (dobry towar po dobrej cenie)

http://allegro.pl/rozrzad-tdi-afn-vw-golf-audi-seat-passat-ina-conti-i2471591314.html

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, koledzy proszę o radę jaki zestaw rozrządu + pompa kupić? do wyboru mam dwa:

1. rolki RUVILLE, pasek CONTITECH, pompa RUVILLE. cena ok 340pln/kpl.

2. rolki INA pasek CONTITECH, pompa HEPU. cena ok 400pln/kpl.

 

o ile ceny rozrządów są podobne to różnica cenowa jest w pompie.

-mechanik który to ma montować mówi żę pompa RUVILLA jest o.k montował i zero problemów, zaś pompy HEPU nie zna!

Sprzedawca mówi że Hepu jest o niebo lepsza od Ruvilla i będzie polecał wszystkim właśnię tę pompę!

 

proszę o pomoc w wyborze wszak różnica cenowa nie wielka!

Tomasz tutaj wybór jest uzależniony od zasobności portfela.

Ruville robi dobre pompy, właściwie nie robi tylko pakuje, bo w tym przypadku w 99% przypadków w środku jest pompa Dolz, która jakościowo jest bardzo dobra.

Jeśli natomiast chodzi o HEPU to jest to firma, która robi pompy na pierwszy montaż i jest trochę droższa.

Jeśli chodzi o rolki, to czy będzie to Ruville czy INA to w pudełku i tak będzie INA, bo rolki dla Ruville produkuje INA.

 

Jeśli chcesz rozrząd do tego autka w dobrej cenie to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności