Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem oryginał Westfalia od VW Passata B5 SEDAN 99R z wiązka elektryczną kompletną gotową do podpięcia pod tylne lampy. Hak jest wypinany na 2 śruby ( nie na kluczyk)

Taka mała fotorelacja z montażu :

 

Zaczynamy od zdjęcia zderzaka

DSC_1154.jpg

DSC_1161.jpg

DSC_1111.jpg

DSC_1113.jpg

DSC_1114.jpg

Tu trzeba zdemontować tylną belkę uderzeniową, która jest mocowana na 2 śrubach z każdej ze stron

DSC_1142.jpg

DSC_1143.jpg

 

Mocowanie haka polega na wsunięciu go w miejsce gdzie zdemontowaliśmy belkę uderzeniową. Dalszą czynnością jest mocowanie 3 śrub od góry (od strony bagażnika) Wyciagamy zaslepki i w ich miejsca wkladamy sruby a w miejsce widoczne na ponizszym zdjeciu ta okragła uszczelka wkladamy instalacje elektr haka ..

DSC_1152.jpg

DSC_1149.jpg

W te miejsca od góry wkładamy śruby natomiast ostatnia śruba najbliżej silnika lewa i prawa strona dokręcamy nakrętką z duza podkładką :)

DSC_1151.jpg

 

Zamontowany hak wygląda tak :

DSC_1158.jpg

DSC_1159.jpg

 

Teraz pozostaje tylko założyć zderzak i wpiąć kostki do lamp w odpowiednie miejsca :) :marecek

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez montaż haka przechodziłem jednak zapomniałem porobić zdjęć by zrobić manual. Ja hak bralem od anglika i powiedz mi czy u Ciebie śruby pasowały idealnie w miejsce starych po belce uderzeniowej? U mnie otwory były szerzej w haku i trzeba było przez zaślepki śruby puszczać i od dołu nakrętkę z podkładką zarzucić, bo nie było w co sie wkręcić. :) A no i ja nie zdjąłem całego zderzaka bo nie chciało mi się wlewu od gazu odkręcać :D ale bez problemu szło włożyć hak w prowadnice hehe. Z montażem świateł miałem trochę zabawy ale też pod światła się podlączyłem i wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też przez montaż haka przechodziłem jednak zapomniałem porobić zdjęć by zrobić manual. Ja hak bralem od anglika i powiedz mi czy u Ciebie śruby pasowały idealnie w miejsce starych po belce uderzeniowej? U mnie otwory były szerzej w haku i trzeba było przez zaślepki śruby puszczać i od dołu nakrętkę z podkładką zarzucić, bo nie było w co sie wkręcić. :) A no i ja nie zdjąłem całego zderzaka bo nie chciało mi się wlewu od gazu odkręcać :D ale bez problemu szło włożyć hak w prowadnice hehe. Z montażem świateł miałem trochę zabawy ale też pod światła się podlączyłem i wszystko działa

 

Ten hak co ja zamontowałem pochodzi o anglika również :) No zawsze lepiej porobić zdjęcia, mogą komuś się sprzydać :)

Co do srub wszytsko pasowało idealnie , a ty masz z modułem czy bez ?

Przy jednej robocie zrobiłem sobie jeszcze wyłącznik w podłokietniku na cb radio mam z tego fotorelacje również, ale nie mogę puki co zamieszczać tematów bo jestem tu nowy. Trochę to dziwne bo np jestem na forum Audi A4 to nie takiej bariery dla nowych użytkowników

Edytowane przez gwiazda111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest do upienia jakis gotowy wtyk zeby podlaczyc sie pod swiatla tylnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil o jakim module mówisz? bo nie bardzo rozumiem :) Czemu nie możesz zamieszczać tematów? Ten jakoś zamieściłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipereeek chodzilo mi czy jest gotowy wtyk do wpiecia sie w tylnia lampe ? a jak nie to chociaz instrukcje podlaczenia pinow (czy znajduje sie taka instruckja w zakupionym gniezdzie haka??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi czy jest gotowy wtyk do wpiecia sie w tylnia lampe

Nie ma, trzeba dolutować przewody do obydwu lamp. :ok

chociaz instrukcje podlaczenia pinow (czy znajduje sie taka instruckja w zakupionym gniezdzie haka??

Każda szanująca się firma dołącza do haka instrukcje montażu. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

8_1286042120.jpg

 

a do lamp możesz kable ciągnąć i się na krótko podłączać. Co do lamp to ja to robiłem metodą z masą i próbówką wyjałem wnętrze lampy i właczałem lewy kierunek i podłączyłem się pod masę i próbówką szukałem który styk idzie od kierunki i szukałem we wtyczce z pinami w którym prąd idzie i do tego się podłączałem :P pierwszy raz to robiłem ale bardzo sprawnie mi to poszlo choć czasem zapominałem masy podłączać i nie znajdywałem gdzie prąd jest hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamil o jakim module mówisz? bo nie bardzo rozumiem :) Czemu nie możesz zamieszczać tematów? Ten jakoś zamieściłeś :P

 

Zgadza sie ale napisalem ten "post" w innym dziale do B6 poprostu moja pomyłka, i poprosiłem moderatora o przeniesienie wiec moderator założył nowy temat stąd tez znalazł sie nowy temat mojego autorstwa

 

zamieszczem wam zdjecia tej kostki bo mam maly dylemat ...ale to dzis wieczor troche później

see you ...

 

oki mam chwilke

 

pozostało mi podłączenie instalacji elektr.

i tu mampytanie bo nie wiem do czego i gdzie nalezy podlaczyć ten czarny gruby kabelek z modułu.

 

DSC_1231[1].jpg

 

DSC_1229[1].jpg

 

DSC_1228[1].jpg

 

Jak widac na zdjeciu moduł ( czarna skrzynka) jest to oryginał Wesfalia jak zreszta cały hak z wiązka ale gdzie ten czarny kabelek to nie wiem .. tak mi przyszedł cały hak z tym 1 kabelkiem obciętym. Dajcie znać jak jest u was :)

Edytowane przez gwiazda111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brązowy to na 100% masa

 

no tak to wiem bo jest oczko "oczkiem" zakończony ale po co jest ten czarny gruby .. ? gdzie on idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba rozwiązałem zagadke czarnego grubego kabelka ...

 

wiazka-z-modulem-7-pin.jpg

montaz_wiazki_dededykowanej_passat.jpg

134404209_1_644x461_modul-haka-skoda-vw-westfalia-gubin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotorelacja, na pewno z niej skorzystam bo na dniach będę montować u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna fotorelacja, na pewno z niej skorzystam bo na dniach będę montować u siebie

 

Będziesz montować z oryginalną wiązką z modułem Wesfalii? bo chyba mam problem z tym powiem ci cos nie gra..

 

nie mam kierunkowskazów np kiedy wepne wtyczke z przyczepki to tylnia lampa lewa z samochodu mi zgaśnie nie wiesz gdzie moze leżeć problem ? Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest konieczne podpięcie do komputera i adaptacja tego modułu

 

134404209_1_644x461_modul-haka-skoda-vw-westfalia-gubin.jpg

 

DSC_1253.jpg

 

1 pytanie.jpg

Edytowane przez gwiazda111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba nie będę na tym module montować tylko normalnie będę się wpinać w instalacje lutując przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności