Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki blad w silniku. Dopiero auto wyjechalo z aso. Robili rozrzad i olej/... Nie wymienili termostatu bo im nie dojechal ale kazali testowac na nowym rozrzadnie ze niby odpowietrzenie moze pomoc od odnosnie temp.

Nie pomoglo !

Podpowie ktos co to za usterka ???

Właśnie miałem pisać czy grzebałeś coś przy rozrządzie ale przeczytałem wcześniejsze posty i okazuje się ze tak . Szkoda że odebrałeś auto , bo miało być kompleksowo naprawione i tyle , szczególnie że przy wymianie rozrządu wymienia się też pompę wody ( to podstawa ) , te ustrojstwo które jest wrzucone przez Ciebie na fotce to dodatkowa pompa wody . I tutaj prawdopodobnie w Twoim przypadku jest pies pogrzebany , pompa niedomaga a fotka mówi sama za siebie jest nie ruszana od dawna :wmorde .

Edytowane przez johny x
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to właśnie te ustrojstwo które jest wrzuconej przez Ciebie fotce . I tutaj prawdopodobnie w Twoim przypadku jest pies pogrzebany , pompa niedomaga a fotka mówi sama za siebie jest nie ruszana od dawna

Co ty chcesz pompę elektryczną dodatkową wymieniać przy rozrządzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty chcesz pompę elektryczną dodatkową wymieniać przy rozrządzie ?

Może inaczej pompa wody to podstawa :ok: . Są również przypadki że po wymianie rozrządu , nie domaga ta dodatkowa pompa wody jak na zdjęciu :) i wtedy w niedalekiej przyszłości również jest do wymiany ( być może ta pompa ma działać określony przebieg i potem lipa ) :) . Niech autor bolączki wypowie się czy ASO mu coś sugerowało odnośnie tej pompy ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie. 90 st na autostradzie mam tylko jak jade powyzej 175 km/h czyli powyzej 3,5 tys obrotow. Zawsze jezdze na 3 tys obr czyli ok 160km/h. I jest 80 st lub 70.

 

Ide sprawdzic kanal 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to na fotce to nie pompa wody :) opisalem co test wg etki. Pompe wody wymienili. Oto co to jest na zdjeciu:

156866af48f730e14e99cd5f61d2952d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jak mi moj czytnik sprawdza to przy kanale 18 taki blad:

 

8cdb252ef912ebc83b39e55db6416968.jpg

 

Do dupy skaner i tyle :/ pojade do kolegi mechanika.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy to na fotce to nie pompa wody

To wyjaśnij co to jest.

Bo zdjęcie przedstawia część z nr. 5N0 965 561A i jest to dodatkowa pompa wody (elektryczna). V178

Edytowane przez waski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc objawy wskazują na termostat, który się zacina. Nie wiem kto Ci naprawia to auto, ale albo mechanik nie ma zielonego pojęcia, albo uprawiasz permanentny eco driving i problem leży właśnie w tym. Ewentualnie może lubisz się smażyć przy ustawieniu klimy na HI i silnik nie może złapać temperatury. Mechanik z prawdziwego zdarzenia, naprawi to bez komputera. Jeśli rzeczywiście usterka jakaś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso tylko i wylacznie od nowosci.

Dopiero czujnik juz u znajomego/ ale termostat w aso.

Jezdze szybko :)

Na rozpisce z aso nazywa sie to dodatkowa pompa plynu chlodz. I mowia ze to moze byc przyczyna.... A inny serwis mowi ze jakby ta pompa nie dzialala to by sie grzal wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlaczeniu do kompa i sprawdzeniu juz wiadomo ze moj tester ok. Nie mam zadnego dodatkowego ogrzewania. Dlatego blad wywala..... Co to w ogole to dodatkowe ogrzewanie ??? Chodzi wam o webasto ?

 

Tego na bank nie mam/ ale w poprzednim dieslu tak nie mialem (superb 1,9 tdi) grzal sie wolno i dlugo zimno bylo... A tu grzeje sie tez wolno.... No ale w srodku w moment cieplo. A dodatkowego ogrzewania przeciez nie mam ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o ogrzewanie postojowe lub pomocnicze tak jak jest np. w Touranie. Więc skoro nie masz to chyba będziesz musiał się pogodzić z tą temp. silnika.Rozmawiałem dzisiaj ze znajomymi z serwisu vw i w Twoim przypadku raczej brak jest awarii a zachowanie temp. silnika prawidłowe.

Możesz zrobić jeszcze jedno doświadczenie mianowicie z autostrady zjechać do miasta i gdy temp. silnika spadnie do 70-80 zacząć dynamicznie jechać nie pozwolić silnikowi zejść poniżej 2200 obrotów stawiam że temp. przy ostrzejszej jeździe wróci na 90 stopni.

W moim pasku jest trochę inaczej bo gdy temp. spada poniżej +5 stopni automatycznie włącza się ogrzewanie postojowe aby zagrzać układ chłodzenia (Touran i nie tylko mają taki sam system) i po około 4-5 minutach jest 90 na blacie. Ale jak jechałem kiedyś do pracy (20 kilometrów) było ciepło to chyba z tego co pamiętam nie dobiła mi temp. na blacie do 70 stopni. Też mi się wydawało że coś jest nie halo że może termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiles mnie.

Ale powiedz... Bo ja chcialem wlasnie doposazyc sie w webasto. Powiedzieli mi w serwisie vw ze w moim przypadku montaz jest szybki i niedrogi bo te silniki co mam maja jakas dodatkowa nagrzewnice... Faktycznie szybko mam cieplo w aucie... Ale co to za nagrzewnica ? Moze ona sie psuje ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uspokoiles mnie.

Obstawiałem że się wkurzysz i temat zejdzie do wojny w temacie.

 

Ale co to za nagrzewnica

Nie wiem nie sprawdzałem.Możesz spróbować swoim vagiem wklepać adres 7D lub 0B jeśli się połączy to się dowiesz.Domyślać się jedynie możemy że może to być elektryczne dogrzewanie w nagrzewnicy tak jak miał poprzednik B6. Jak Cię to bardzo nurtuje mogę zagłębić temat ale muszę mieć kody Twojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzieli mi w serwisie vw ze w moim przypadku montaz jest szybki i niedrogi bo te silniki co mam maja jakas dodatkowa nagrzewnice

 

Nie wiem czy dobrze napiszę, ale zmień ten serwis swój bo chyba panowie Ci głupoty gadają straszne. Z dołożeniem ori webasto to nie taka prosta sprawa, potrzeba masę rurek, złączek, drugi aku itp, dodatkowo jest ingerencja w układ paliwowy , nie mówiąc nawet o zmianie panelu który będzie w stanie obsłużyc webasto.

 

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

W przypadku mojego paska to się nie mylisz. Chyba że panowie chcą go dołożyć jako ogrzewanie pomocnicze (Touran,T5) ale i tak jest dużo rzeźby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przypominam jaki jest temat wątku, o webasto piszemy w innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade dzis do serwisu Skody gdzie 10 lat serwisowalem Superba swojego poprzedniego.

Mam tam dobrego kolege na serwisie, mowi ze postara sie naprawic mi ta temp.

 

Gdzies widzialem termostaty opisy ze zakres nie jak moj 87. Tylko 92.... Czy to lepiej czy gorzej ? Jakbym sie uparl i taki kupil i zalozyl ?

U mnie na bank cos nie tak/

Idento paskiem wczoraj jezdzilem kolegi, tez 170tka 4motion. Ten sam rok ! Najwolniej jak sie dalo - 2000 obr autostrada, on moim.

U niego ani drgnego/ 90 non stop. U mnie 70.

Myslalem moze problem z zegarami... Ale komp pokazuje idento temp co zegar/

Pomozcie bo trafi mnie....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wgranie nowszego oprogramowania do silnika ??? W skodzie powiedzieli ze moze pomoc.... Rozlozyli rece w moim przypadku wszystko sprawne.... I moze aktualizacja pomoze.... Chcialbym tez w dsg moze cos nowszego jest.... Tylko czy tak mozna na zyczenie ? Bez akcji serwisowej ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega nie ma w tamtym pasku przypadkiem dogrzewacza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie ze wszystkie passaty b7 CR maja dogrzewacze/ i mozna je doposazyc w aso niektorych do webasto pelnego. Np motorpol wroclaw. Tam mi dali ulotki i powiedzieli o tym. Na pewno mi dziala bo rano po 3 - 5 min juz bardzo cieple powietrze leci z nawiewu. Wiec musi dzialac.... Pompka elektryczna wody okazala sie na allegro nowka oryginalna bardzo tania. Jutro w ciemno wymieniam.

 

I cytat z forum touran:

 

Fabrycznie każdy egzemplarz z silnikiem diesla wyposażony jest w dogrzewacz Webasto, bywa że klient zamawiając życzy sobie aby było to ogrzewanie postojowe i wtedy fabrycznie nasz samochód może mieć taką wersję. Rozpoznamy ją po dodatkowym przycisku na panelu climatronic lub climatic. Ponieważ ogrzewanie postojowe dubluje funkcje dogrzewacza w 100% to wszędzie gdzie będę pisał Webasto należy rozumieć dogrzewacz lub ogrzewanie postojowe.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności