Skocz do zawartości
Cannabinol

Nie mogę zgasić świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu problem pojawił się pierwszy raz ( z tydzień temu). Na początku myślałem że się popsuł automatyczny włącznik świateł, ale po jego odłączeniu nic się nie zmieniło. Wyciągałem wszystkie przekaźniki i też bez zmian (nie wiem..może trzeba dwa jednocześnie). Jakoś odruchowo zaczęłem ruszać manetką świateł drogowych/kierunków. Kilka razy dałem na długie i światła zgasły. Problem pojawił się jeszcze chyba 3 razy do dziś, zawsze działał patent z manetka...aż do dziś gdzie już musiałem odłączyć akumulator. Pomocy, co jest grane? Wymiana manetki coś pomożę? Ktoś się spotkał z takim problemem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj napsikać w manetkę jakiegoś środka do potencjometrów, do kupienia w każdym sklepie elektronicznym. Objaw wskazuje raczej na manetkę, ale głowy nie dam. Po zapuszczeniu intensywnie popracuj manetka i powinno pomóc. U mnie ten patent pomógł na cykliczne klikanie przekaźnika od kierunków w czasie jazdy mimo iż kierunki nie włączały się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jakie swiatla , krotkie , dlugie , postojowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jakie swiatla , krotkie , dlugie , postojowe ?

 

Przecież napisał jakie ... mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek spróbuj napsikać w manetkę jakiegoś środka do potencjometrów, do kupienia w każdym sklepie elektronicznym. Objaw wskazuje raczej na manetkę, ale głowy nie dam. Po zapuszczeniu intensywnie popracuj manetka i powinno pomóc. U mnie ten patent pomógł na cykliczne klikanie przekaźnika od kierunków w czasie jazdy mimo iż kierunki nie włączały się.

 

Gdzie dokładnie pryskać? Z której strony? Konieczny będzie demontaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic demontować, psikasz od lewej trony tam gdzie masz manetkę kierunków w tą szczelinę włóż rurke ile się da i do przodu, nie obawiaj się nic sie nie stanie. Oczywiście napsikać należy z rozsądkiem, inaczej Ci się powylewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelacznik swiatem to ostatnia rzecz ktora bym sie zaja

tam idzie male natezenie pradu

ja bym stawial na przekaznik (skleja sie)

 

ale gdy wyjmniesz przekaznik i swiatla dalej beda swiecic to mogla sie stopic wiazka w skrzynce przekaznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pracy podłączyłem aku ponownie...i problem znikł...pewnie powróci i to w najmniej odpowiedniej chwili...

 

przelacznik swiatem to ostatnia rzecz ktora bym sie zaja

tam idzie male natezenie pradu

ja bym stawial na przekaznik (skleja sie)

 

ale gdy wyjmniesz przekaznik i swiatla dalej beda swiecic to mogla sie stopic wiazka w skrzynce przekaznikow

 

Wiesz może który to konkretnie przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że to tak jak już pisali poprzednicy manetki posprawdzać albo sam włącznik czy nie szwankuje bo przecież żeby włączyć światła musisz przekręcić go.

Ale coś pisałeś o automatycznie włączanych światłach, to jak ktoś dokładał coś takiego to może mało profesjonalnie to wykonał i gdzieś zwarcie się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem. Deska podswietlona swiatla swieca. Ruszalem wlacznikiem swiatel i po minucie sie wylaczyly. Raz mi sie to zrobilo i nie wrocilo. Mam ledy do dziennej i znajomy mowil ze przez te ledy cos sie porobilo ale watpie w to. Na razie objaw sie nie powtarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden lepszy od drugiego - przekaźnik świateł w B5? A to dobre... Mały prąd przez niego idzie? No proszę... Żadne ledy ani sredy nie mają nic do gadania. Tu obwód świateł jest prostszy niż budowa cepa- AKU-> włącznik-> bezpiecznik-> żarówka, więc sami pomyślcie, co nawala. Nie ma żadnych przekaźników od mijania ani pozycyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden lepszy od drugiego - przekaźnik świateł w B5? A to dobre... Mały prąd przez niego idzie? No proszę... Żadne ledy ani sredy nie mają nic do gadania. Tu obwód świateł jest prostszy niż budowa cepa- AKU-> włącznik-> bezpiecznik-> żarówka, więc sami pomyślcie, co nawala. Nie ma żadnych przekaźników od mijania ani pozycyjnych.

To ja stawiam na wlacznik swiatel [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden lepszy od drugiego - przekaźnik świateł w B5? A to dobre... Mały prąd przez niego idzie? No proszę... Żadne ledy ani sredy nie mają nic do gadania. Tu obwód świateł jest prostszy niż budowa cepa- AKU-> włącznik-> bezpiecznik-> żarówka, więc sami pomyślcie, co nawala. Nie ma żadnych przekaźników od mijania ani pozycyjnych.

 

pozycyjnych to wiadomo ze nie ma przekaznika

ale mijania:zeco

liczac srednio ze mijania maja 65Wx2= 130W

wychodzi to ponad 10A

w takim razie patrzac na przewody ktore ida do wlacznika i te konektory to musi sie kiedys spalic/stopic itp

nie mowiac juz o stykach w manetce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie nie ma przekaźnika/przekaźników świateł mijania, jak i drogowych(długich).

Proszę prześledzić schemat instalacji elektrycznej auta.

 

Jedynym przekaźnikiem świateł jest przekaźnik świateł przeciwmgielnych przednich.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej jest oświetlona droga :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem preparat do potencjometrów jak ktoś napisał wcześniej i popryskałem obficie manetkę. Problem od kilku dni się nie pojawia. Dodam że po tym zabiegu manetka zaczeła całkiem inaczej chodzić. Kierunki wbijają się pewniej i znaczne lepiej odskakuje, mam nadzieję ,że bedzie spokój. Dam znać za jakiś czas. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passacie nie ma przekaźnika/przekaźników świateł mijania, jak i drogowych(długich).

Proszę prześledzić schemat instalacji elektrycznej auta.

 

Jedynym przekaźnikiem świateł jest przekaźnik świateł przeciwmgielnych przednich.

 

wasnie wtyg popatrzylem na te przekazniki i...

nawet od przeciwmgielnycj nie ma

ten co jest niby od nich to tylko po to zeby rozaczyc halogeny gdy drogowe sie wlacza

 

dziwne te niemaszki ze zrobili tak lipna instalacje

dosc ze koszt drozszy (grubszy przewod) to jeszcze trzeba ciagnac to spowrotem do skrzynki bezpiecznikow

wiec przy seryjnej produkcji troche erykow wywalili w bloto

 

A jak sa xenony ?

 

ie ma znaczenia

instalacja taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem preparat do potencjometrów jak ktoś napisał wcześniej i popryskałem obficie manetkę. Problem od kilku dni się nie pojawia. Dodam że po tym zabiegu manetka zaczeła całkiem inaczej chodzić. Kierunki wbijają się pewniej i znaczne lepiej odskakuje, mam nadzieję ,że bedzie spokój. Dam znać za jakiś czas. Pozdrawiam.

A nie było słuchać starszego kolegi?:umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety...po około dwóch tygodniach spokoju problem powrócił:dodupy... Co dalej poradzicie? Wymiana manetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytarte styki zapewne, niedawno komuś robiłem to samo. Masz tempomat¿

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności