Skocz do zawartości
Defetysta

Wymiana przednich reflektorów B5 3B MANUAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogłem znaleźć takiego manuala więc jako, że wczoraj miałem okazje wymienić swoje lampy postanowiłem, że pomogę innym którzy również mają zamiar wymieniać a nie wiedzą jak się zabrać.

 

1.Po otworzeniu maski ukazują nam się dwie śruby na które są założone zaślepki które zdejmujemy:

20141231_102514.jpg

 

2.Potem odpinamy kierunkowskaz i go wyciągamy aby dostać się do trzeciej śruby która trzyma nasz reflektor

2.jpg

 

3.Dodatkowo dobrze jest jeśli nie chcemy sciągać zderzaka odkręcić jedną śrubę trzymającą zderzak

3.jpg

 

4.Następnie, jeżeli chcemy wyciągnąć lampę wystarczy odłączyć przewód oznaczony nr1 a przewód nr2 wystarczy przekręcić tak jak zaznaczone jest na zdjęciu. Jest to silniczek, który trzeba przełożyć bo przeważnie w nowych lampach są tylko zaślepki. (jak wkładamy silniczek to należy pamiętać aby trafić kulką w specjalny otwór który jest w lampie w celu sprawnego działania silniczka) 004.gif następnie lekko odgiąć zderzak (tą śrubę którą odkręcaliśmy wcześniej) i wyciągamy lampę.

4.jpg

5.jpg

 

5.Tak jak pisałem wyżej, w nowych lampach przeważnie jest zaślepka, którą trzeba wymienić na silniczek (

6.jpg

 

6.Jeżeli mamy już podłączony silniczek do nowych lamp to pozostaje jedynie podłączenie przewodów i jeżeli wszystko świeci jak powinno montujemy reflektor :)

8.jpg

7.jpg

 

 

Mi zamontowanie obu lamp zajęło ok 1h. Dodatkowo zdjąłem obudowę filtra powietrza choć niepotrzebnie :D

Tak prezentowały się stare lampy 2 miesiące temu i w chwili obecnej

9.jpg

10.jpg

 

Różnica w świeceniu jest znacząca szczególnie na trasie. Teraz wszystko widać i ładnie pobocze jest oświetlone.

Na stacji diagnosta ustawił wszystko i można śmigać przez mam nadzieję kilka lat :)

Stare lampy miałem oddać do regeneracji jednak jako że auto mi jest potrzebne zdecydowałem się na zakup zwykłych najtańszych lamp z żarówkami osrama 110%

 

 

Mam nadzieję, że komuś ten poradnik się przyda :)

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku.

Edytowane przez Defetysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, mam w planach kupić na dniach nowe lampy, bo tak jak u Ciebie moje prawie nie świecą :( - opis jak najbardziej się przyda :)

 

P.S.

głupie pytanie - sprawdzić czy silniczki dziają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumiałem i pytasz jak sprawdzić działanie to najlepiej podjedz wieczorem pod sciane blisko i pokrętłem do regulacji światel pokręć na 3 pozycje i na 0 i zobacz czy lampy na ścianie sie unosza i opadają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to się robi to chyba silniczki też już nie działają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem zrobię zdjęcie :) mam jedno na starych na drodze jak świeci i zrobie na nowych i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak świeciły i świecą lampy

22.jpg

 

33.jpg

 

 

poprawione.

Edytowane przez Defetysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak świeciły i świecą lampy

[ATTACH=CONFIG]126794[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]126795[/ATTACH]

 

Foty nie hulają:krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Foty nie hulają:krzeslem

 

Źle się załadowały więc poprawiłem już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora. Po ile kupowałeś te lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98zł sztuka w sklepie motoryzacyjnym, plus bodajże 80zł za żarówki osrama 110%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem soczewkę Depo. Robić foto jak to świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób, rób :) ja zawsze byłem ciekawy jaka jest różnica w świeceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewka Depo + żarówka Tungsram 120% + ciapa/chlapa na dworze:D

ax37ii5s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi wrażenie :), a mam pytanie odnośnie silniczka do regulacji mam o takim nr. 3B0 941 295A i potrzebuję zmienić, ale nie mogę znaleźć nic o takim nr. na alledrogo, jaki ma być na zamianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten? http://allegro.pl/vw-passat-b5-silniczek-lampy-3b0941295a-i4985846117.html

Czemu potrzebujesz zmienić? nie działa? Nie lepiej pojechać na szrot i tam kupić? Może od anglika pasuje to szukaj na allegro pastuchów anglików na częsci co sprzedawane są, lamp raczej nikt nie kupuje to moze sprzedadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie działają :( jak kręcę przełącznikiem w aucie to lampy nie reagują to chyba znak, że silniczek padł chyba, że przez te stare lampy nic nie widać :P zdemontuje ze starych i założę do nowych :) i sprawdzę czy działa

 

P.S.

chyba, że błędnie odczytałem tą usterkę i przyczyna jest inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak bardzo stare są lampy jak podjedziesz na dwa metry od ściany i regulujesz wysokość świateł to powinny opadać i podnosić się, jeżeli tak się nie dzieje to zajrzyj może wtyczki odłączyły się albo jak nie działają to kup tak jak mówiłem na szrocie albo na allegro te silniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ważne jak bardzo stare są lampy jak podjedziesz na dwa metry od ściany i regulujesz wysokość świateł to powinny opadać i podnosić się, jeżeli tak się nie dzieje to zajrzyj może wtyczki odłączyły się albo jak nie działają to kup tak jak mówiłem na szrocie albo na allegro te silniczki

 

no właśnie tak zrobiłem i nic się nie ruszało :( ja znalazłem taki ale to chyba inny model

http://allegro.pl/silniczek-reflektora-vw-passat-b5-hella-1j0941295-i4916314521.html

cena też się liczy :) jeszcze sprawdzę przy przekładce styki prysnę jakąś chemią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności