Skocz do zawartości
bezkit

Włączający się alarm po rozładowaniu akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Przeszukałem forum w sprawie alarmu w b4 ale nie znalazłem odpowiedzi. Jest tylko o b5.

 

Sprawa wygląda następująco:

 

Samochód był taty, który niestety zmarł. Przed śmiercią rozkręcił lewe drzwi kierowcy dla naprawy podnośnika szyb (to naprawiłem przed rozładowaniem) i centralnego.

 

Po ok. miesięcznym postoju auta i nieodpalaniu akumulator się rozładował.

 

Teraz chciałem odpalić dla złożenia szyby z kabli i drugiego aku od ciężarówki i załącza się syrena i światła awaryjne.

 

Kluczyk mam podstawowy, standard bez pilota. Nie wiem jak to wyłączyć, odpalić auta nie mogę, odcina mi zapłon.

 

Pierwszy raz się z tym spotykam aby był alarm. Ja o nim nie wiedziałem, poprzedni właściciel też nie...

 

Ktoś wie jak to skutecznie usunąć tego wyjca?

 

Czy przyczna może być w odciętych kablach i wyjętej klamce od drzwi centralnego? Wcześniej nie było problemów w takiej formie a auto stoi w takiej rozsypce od pół roku...

 

Auto to Passat 1,9tdi 1Z, 96r. Wklejam zdjęcia przewodu od centralnego do drzwi i tablica bezpiezników. 010120151854.jpg

010120151852.jpg

010120151851.jpg

Edytowane przez bezkit
zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem naładowany akumulator sprawdzić czy odpali. Dalej alarm się załącza już po przekręceniu kluczykiem.

 

Zastanawia mnie jeszcze samoczynne załączanie się alarmu, gdy akumulator jest podłączony do klem. Nie załącza się natychmiast ale po czasie np. teraz po 3 godzinach.

 

Jakieś pomysły gdzie to odciąć?

 

Mogę mieć immobilaizer i on mi odcina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz się z tym spotykam aby był alarm. Ja o nim nie wiedziałem, poprzedni właściciel też nie...

 

Chętnie byśmy Ci pomogli kolego , ale jak skoro sam nie wiesz co tam masz :dupablada.

Proponuję podjechać z jakimś elektrykiem samochodowym bądź specjalistą od alarmów.

Kluczyk mam podstawowy, standard bez pilota.

Gdzieś czymś ktoś kiedyś musiał obsługiwać owy alarm , rozglądałeś się za jakimś ukrytym włącznikiem , centralka alarmową , włącznikiem serwisowym itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem na elektrodzie to alarm fabryczny uzależniony od centralnego zamka. Chyba taki sam mam w audi b4 i rozbraja się go przez zamknięcie kluczem drzwi.

 

na forum golfa trochę znalazłem info, dziś już walkę odpuszczam, bo sąsiadów nie chcę męczyć ale jutro znajdę centralkę, która ma być podobno za tablicą bezpieczników.

 

Jeśli jest tak w golfie3 to podejrzewam, że w passacie będzie tak samo.

 

Zdam relacje jak to usunąć. Jak mi się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w B4 miałem dokładany alarm i jak miałem taki przypadek jak twój, to u mnie po prostu w centralce alarmu coś się zrobiło i nawet po otworzeniu auta blokowało mi pompę paliwa. Tylko ze alarm nie wył. Więc może centralka ci padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie:

 

Krańcówka od maski musi być zamknięta przy odpalaniu po wyjętym akumulatorze. Jest koło wahacza kierowcy. Inaczej odcina zapłon.

 

+ wszystkie czujniki zamknięcia drzwi muszą być zamknięte.

 

Jak się to deaktywuje to nie wiem, odpuściłem temat i nie prułem instalacji elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności