Skocz do zawartości
jogirobert

Swiece Żarowe 2,0 Tdi Bkp

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy przyszedł mróz i niestety -14stopni na minusie i passek mi nie odpalił kręcił aż aku padł.

Myslę że to świece żarowe do wymiany ale nie zapaliła mi się żadna kontrolka o awari.

Może ktoś z was pomóc silnik 2,o tdi Bkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

z jaką siłą dokręcać świece żarowe ngk d-power 55 CZ304 na forum piszą aby dokręcić 15Nm zaś na świecy jest piktogram (dokręcić ręką, następnie kluczem dynamometrycznym 1Nm, a później dociągnąć kluczem 1/6 koła (360 stopni), z kolej serwisówka do świec żarowych NGK ściągnięta ze strony producenta NGK zaleca dokręcać świece żarowe z gwintem 8mm od 8Nm do 15Nm.

Przeczytałem wszystkie te artykuły i już nie wiem z jakim momentem mam przykręcić te świece :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tematu już zamontowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podziel się wiedzą. Może komuś się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko odnośnie świec żarowych. Musze wymienić świece i mam NGK CZ301 a mam do kupienia NGK CZ304.Powie mi ktos czy mogę je podmienić?? niby interny piszą ze jest to samo.ale wole się upewnić bo to nie tania sprawa:) Motor BKP z 06

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam pytanko odnośnie świec żarowych. Musze wymienić świece i mam NGK CZ301 a mam do kupienia NGK CZ304.Powie mi ktos czy mogę je podmienić?? niby interny piszą ze jest to samo.ale wole się upewnić bo to nie tania sprawa:) Motor BKP z 06

Z góry dzięki

 

Świeca CZ 304 ma 7V a w silnku BKP właśnie takie powinny być zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy przyszedł mróz i niestety -14stopni na minusie i passek mi nie odpalił kręcił aż aku padł.

Myslę że to świece żarowe do wymiany ale nie zapaliła mi się żadna kontrolka o awari.

Może ktoś z was pomóc silnik 2,o tdi Bkp

 

Ja mam podobny problem .

 

czy można wydłużyć czas grzania świec żarowych w tym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po wymianie świec, auto przejechało na oryginalnych 250000km gdy jedna klękła.  Etka podpowiedziała że do mojego auta świece posiadają numer N10579805. Kupiłem więc takie od NGK,  jednak w aucie były N10579803. Według Etki zostały one wycofane w 2008r i zastąpione właśnie przez kupione N10579805 . Wszystko fajnie tylko N10579803 to świece ceramiczne a N10579805 są świecami metalowymi. Fachowcy z neta twierdzą iż metalowe są mniej trwałe a przede wszystkim wolniej się nagrzewają i nie osiągają tak wysokiej temperatury jak ceramiczne. Chciałbym wiedzieć, czy przy wymianie na metalowe  trzeba wprowadzać modyfikacji w układzie sterowania świecami by zrównoważyć ich właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności