Skocz do zawartości
Michal.Enter

Opinie o operatorach sieci komórkowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że nie pamiętam żeby taki temat istniał na forum, chciałbym poruszyć ten problem.

 

A mianowicie, jestem zainteresowany przeniesieniem 4 numerów z Orange do Play (formuła rodzina 4,0 +).

Czy ktoś z forumowiczów posiada już tą ofertę? Jakie macie zdanie na temat operatora Play? Kusi mnie stosunkowo niska cena abonamentu, nielimitowane rozmowy, sporo internetu, oferta bez telefonu pasuje. A może słyszeliście o podobnej ofercie innego operatora?

 

W Orange jestem abonentem od ładnych paru lat a oferta prezentowana przez nich nie powala.

 

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 16 latach w orange dla firm przenosze sie do play. Oferty studiowalem od miesiaca. Zadna siec nie daje tego co play przy przenoszeniu numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadna siec nie daje tego co play przy przenoszeniu numeru.
Trudno się nie zgodzić. Ale ja mam trochę niemiłe doświadczenia z Play(jestem w Play od...zawsze). A mianowicie zasięg tej sieci. Jest po prostu katastrofalny. Jedyne co ratuje sytuację to roaming, czyli korzystanie z Play za pośrednictwem innych operatorów krajowych(jest to bezpłatne), bo za granicą obowiązują oczywiście inne stawki. I uciążliwość z tym związana(roamingiem) to nieco szybsze zużywanie się zasobów baterii. Poza tym to nie mam większych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roaming w play jak przedluzam w tej ofercie co wybralem to 400 minut za darmo na okres 24 miesiecy. Malo jestem za granica wiec mi spokojnie starczy w darmowym sie zmiescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malo jestem za granica wiec mi spokojnie starczy w darmowym sie zmiescic.
Roaming krajowy jest darmowy przynajmniej w przypadku Play(nie wiem jak u innych operatorów). Nieco problem się robi w przypadku przebywania w rejonach przygranicznych. Ja tak mam(mieszkam blisko granicy czeskiej) i czasami gdy zbytnio zbliżę się do granicy(będąc jeszcze w Polsce) to telefon chce zwariować od zgłoszeń czeskich operatorów. Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy włączyć w telefonie funkcję roamingu krajowego i już CZ nie bedą Ci zaśmiecać.

Nie bardzo też rozumiem, co ma kwestia zalogowania się do innej sieci (roaming krajowy) do szybszego zużywania baterii? Przecież dla telefonu to jeden "pies" gdzie się zarejestrował a tym bardziej już dla baterii.

 

Ja mam Play i jest OK. Już chyba z 6 rok. To co jest dobre to fakt, że jak wyjeżdżam gdzieś gdzie problemy są z zasięgiem to pytam miejscowych co "tu" najlepiej działa i wtedy ręcznie się loguję do takiej sieci i mam zasięg a inni chodzą i narzekają, że ta sieć akurat nie ma, ta to tylko przy tym drzewie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Play też jestem parę lat, co do zasięgu (to jaki by on nie był - tzn. własny lub roaming krajowy), to w zasadzie nie spotkałem się z sytuacją, w której telefon zgubił sieć. Jedyne na co narzekam, to problemy z handoverem w LTE (logowanie do sieci czasem się zawiesza, czego nie widać na telefonie bo pokazuje zasięg, a jednak telefon jest "poza zasięgiem" i nie można się dodzwonić do mnie, a ja o niczym nie wiem), nie wiem czy taka sytuacja jest również u innych operatorów, czy może to problem mojego telefonu. Choć o podobnych przypadkach już czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo też rozumiem, co ma kwestia zalogowania się do innej sieci (roaming krajowy) do szybszego zużywania baterii? Przecież dla telefonu to jeden "pies" gdzie się zarejestrował a tym bardziej już dla baterii.
Roaming jest domyślnie realizowany w paśmie 3G. A ten protokół ciągnie z baterii prawie tak samo jak BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz rozumiem o co chodzi. Ja o tym nie wiedzialem bo 3G i internet mam ustawiine/odpalone 24h. Stad ja roznicy nie widze ;).

W sumie to i BT i WiFi rowniez mam odpalone 24h.

Nie mniej ja tam z Play zadowolny jestem. A tak jak pisalem, mozliwosc logowania do innych sieci czasem sie przydaje.

Mam porownanie z T-Mobile ( telefon dual SIM) i czasem gdy w T-Mobile jest 1 kreska to w Play (roaming krajowy) mam na prsyklad 3 albo 4 bo loguje sie do Plusa lub Orange. Ale to juz tylko dodatek.

W innych sieciach wiem ze potrafia byc jakies dodatkowe oplaty za polaczenie do Play (roznice w cenie za minute czy cos), w Play tego nie ma i nie musze sie zastanawiac do kogo dzwonie i w czym on tam ma ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłat już zdaje się nie ma. Kiedyś były bo play miał status sieci rozwijającej się i inne sieci musiały płacić na jego rozwój. Działało to tak że opłata za rozmowy do playa z innych sieci była wyższa i część z tej opłaty sieci musiały oddawać playowi na rozwój infrastruktury. Potem regulator zrównał te opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowne stawki juz od 3 lat ;) wiec czy do play czy orange i imnych stawka taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Siedzę w playu już od dawna to nawet nie śledziłem, kiedy to się wyrównało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie play wyleciał za szachrajstwa z LTE, na telefonie może jeszcze daje radę, na mobilnym z lapkiem widać, że to nie to........ chociaż trzeba przyznać, że cenowo są najlepsi, poszedłem w jakość połączenia i szybkość.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w cene :D dac za tel 99 a prawie 1000 przy tym sam abo to jednak spora roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dawno przestałem brać abonament razem z telefonem, to samo dotyczy modemów LTE, wole jednorazowo wydać 350-400zł niż liczyć na pseudopromocje...... bez urządzenia daje rade.... co i tak wychodzi, że najtaniej byłoby w play... ale jak już napisałem LTE w play jest wolniejsze od HDSPA+ w innych sieciach (o jakości łącza nie wspomnę, zrywało równo i od nowa... dane ciekły, efekt pobierania zerowy...), a to jednak ma znaczenie.....

no, wlaśnie w międzyczasie jako posiadający abonament spoko w 3-4min. pobrałem najnowszą automapę, żona marudzi, że w sylwestra robi za kierowcę i chce mieć najnowszą... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Play od 6 lat....nadszedł koniec umowy i jako przedłużający,zostałem potraktowany gorzej od psa....Zaproponowali mi 1000 min w roamingu międzynarodowym przy umowie na 25 ( sic!) m-cy,ale.....wzmiankowany 1000 min jest na cały okres trwania umowy, czyli: 25m-cy : 1000 min =40 min/m-c przy abonamencie ok.50 zł/m-c....Potrzebowałem większej ilości darmowych min w roamingu,bo utrzymywanie 2-ch numerów zbyt wiele kosztuje. Więc zwiększyłem kwotę abonamentu do 90 zł/m-c i przeszedłem do Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od września przeszedł do nju i złego słowa nie powiem. Teraz zmieniam na pakiet za 39zł bez czasowej umowy , nielimitowane połączenia krajowe z komórkowymi i stacjonarnymi do wszystkich sieci , krajowe nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci, transfer danych do 2 GB za 39 zł . Jak nie korzystasz z usługi to 9zł. Transfer można zwiększyć koszt 10-29zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w play od bardzo dawna, od niedawna mam abonament który brałem bez telefonu bo telefon kupiłem za gotówkę...

jeżeli chodzi o zasięg totalne dno, czy to połączenia czy sms, jeśli chodzi o internet też nieciekawie to wygląda na moim tel. Wystarczy wjechać w las i **** blada...

Jeśli chodzi o telefony to też szału nie robią, jeśli nic się nie zmieni do końca mojej umowy to raczej przenoszę się tam gdzie nie będą musiał latać jak debil z telefonem i szukać sieci.

Ale każdy ma swoje rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange, również nie jest tak wesoło....co miesiąc muszę pisać reklamacje dot. faktury,bo jakoś umyka im,że w moim abonamencie mam DARMOWE sms-y w kraju i do wszystkich sieci. Za grudzień, gdzie z życzeniami wysłałem ponad 200 sms-ów kazali mi zapłacić ponad 200zł! Po jednej reklamacji odpisali,że po kontroli mojego konta "zauważyli" 14 sms-ów,które zostały niesłusznie policzone jako odpłatne ( o 195 dalszych,jakoś zapomnieli!). Dopiero po drugiej, dość ostrej reklamacji, uznali wszystkie sms-y krajowe,jako darmowe.Więc trzeba ich pilnować i od razu reagować,bo "walą w kulki jak Zorro" :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plus tez jest mam tam chyba 5 umowe i z każdą umową zawsze było coś nie tak, zawsze jakieś reklamacje, to naliczają opłaty za cos co powinienem mieć za free, to włączają coś czego nigdy mieć nie chciałem i jasno deklarowałem że tego chciał nie będe to daja mi rabat później go unieważniają bo niby błąd systemu dzownie wyjaśnic to najpierw mówia że to błąd systemu i mam płacić standardową wktoe co tez uczyniłem a następnie dociąząją mi konto bo niby jakies niedopłaty gdy wszystkie faktury mam opłacone zgodnie z tym co mam w umowie, no tych reklamacji już za duzo kolejnej umowy z plusem nie podpisze

 

i również Was przestrzegam przed plusem, obługa klienta na poziomie płyty chodnikowej, dodatkowo standardem jest otrzymywanie 2 odpowiedzi od konsultantów, obie wykluczające się nawzajem, czyli na konću wychodzi ze użytkownik plusa to głupek bo nie rozumie konsultantów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności