Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Dostęp 20103 w trzech albo czterech miejscach przestawić na kombi

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

reakcja kierownicą dopiero przy samej linii spowodowana jest najprawdopodobniej brakiem kalibracji. Robiłem przekładkę i bez kalibracji były dokładnie takie objawy. Po kalibracji jest o wiele lepiej - ale jeszcze nie jestem do końca zadowolony - sądzę że jest to kwestia złego ustawienia tablicy.

Opis z którego korzystałem: http://forums.ross-tech.com/showthread.php?3295-DIY-Audi-Q5-Active-Lane-Assist-Retrofit-DONE

ptk.7 - istnieje możliwość błędnej kalibracji kamery, mimo że VAS pokaże że jest ok.

 

Mam za to prośbę o podanie wartości z adaptacji kamery - pomieszałem trochę z ustawieniami świateł drogowych (ilość laterni itp.) i teraz mam z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nikt nie mial takiego pecha jak ja nie kupujcie kamery nowej. A mozna tanio dostac na allegro.

Oprocz szyby wszystko zamontowal i zakodowal kolega Bimbasz.

Zrobil jak fabryka. Idealnie.

Ale nie udalo sie uruchomic bo kupilem nową kamere ktora nie miala adaptacji czy nastawow podst.

Zakodowal Marcin ale systemy nie dzialaly.

 

Pojechalem do domu..... Kupilem uzywke z passata b7. Pewne zrodlo.

Sam zalozylem dzis i od razu zaczal dzialac sign assist - elegancko widzi znaki drogowe.

W asystentach pojawia sie jeszcze lane assist. Niestety jak chce go wlaczyc to wywala komunikat "lane assist nie moze byc aktywowany".

I wcale nie widze w asystentach asystenta świateł na ktorym najbardziej mi zalezalo.

Co tu robic :/

Do Marcina daleko a i tak na urlopie odpoczywa....

 

Ktos z Wroclawia by mi to ogarnal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie aby działał line assist musiałem przekodowac maglownice

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki !!! Mysle ze tu tkwi problem,

 

A co z light assist ?

 

Inna kamera mimo ze mialem kodowanie trzeba zrobic to na nowo i bedzie mi działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak inna kamera trzeba na nowo zakodowac

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakodowaniu mam problem duzo większy.... co prawda wszystko działa, line, light i sign - elegancko. Lane tez nie mam podmenu, ale działa bardzo fajnie. no jestem bardzo zadowolony z tych asystentów.

 

Ale pojawil sie ogromny problem.. nie działa najlepsza funkcja w aucie jaką miałem czyli Keyless.

Odpalam auto bez kluczyka i po odpaleniu od razu gaśnie i pojawia się migająca spirala. Niebawem zczytam błędy... wiem tylko ze bledy sa gdzies w przekladni kierowniczej ale dam znac jeszcze. Zmienialismy tez kierownice na rline, okazało się że byla uszkodzona kostka w poduszcze bo błąd poduchy nie chcial sie skasowac, po wymianie kostki na nową (z mojej kierownicy starej) błąd zniknął no ale wlasnie wtedy po odpaleniu auta od razu silnik zgasł. i juz keyless nie działał. nie wiem co to mogło się stać :/ czy po prostu pech ? i akurat taki zbieg okolicznosci ?

 

Dodam że auto można odpalic ze stacyjki gdy kluczyk w srodku. Wtedy bez probemu wszystko działa. otwieranie drzwi z klamek wciąż działa z kluczykiem w kieszeni. Przycisk START tez dziala i odpala auto gdy kluczyl w stacyjce, ale gdy w kieszeni to po odpaleniu gaśnie :/

 

Pomóżcie...

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy dłubaniu - rozwaliliście immo lub antenę od immo i gubi kluczyk?

 

Swoją drogą - ciekawe czy da się tak zakodować jessy, żeby auto gasło jak zgubi zasięg kluczyka...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz wszystko ok, po prostu kodowanie kierownicy zrobilo takie zamieszanie.

po wpisaniu starego kodowania wszystko dziala zero błędow. a asystenci wciąż pomagają na drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podziękowaniu oczywiscie dla mkpol Marka i dla Bimbasza :)

 

szkoda ze lane nie dziala non stop... tylko juz po paru chwilach wywala komunikat zebym złapał za kierownice :) ale czy mozna to jakos obejść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj kierownicę. nie będzie miał się czego czepiać :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

 

Wracam do tematu, bo... strzeliła mi przednia szyba. Muszę wymienić, więc rozważam wymianę na taką pod kamerę lub pod kamerę + grzaną (ale ciężko panel climatronica dostać, więc nie wiem czy będzie grzana).

 

Pytanie za tysiąc punktów - czy ktoś dorabiał taką kamerę asystenta do B6, ale w wersji z B6? Bo to, że do B6 wkładali z B7 to już wyczytałem :D Natomiast ja bym wolał B6 (mniej roboty, mniej części do wymiany).

 

Da się zamontować szybę samą, ale resztę gratów później dołożyć, czy już jadąc na wymianę szyby - muszę mieć nowe plastiki, przedłużkę do wiązki od lusterka etc?

 

No i najważniejsze - jak wygląda kwestia czujników deszczu i zmierzchu? Da się wykorzystać te, które mam, czy muszę też inne kupić?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę lusterka musisz mieć już pod kamerę. Czujnik deszczu jest ten sam, ale musisz kupić nowy żel, który jest między szybą a czujnikiem. Instalację możesz dołożyć później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czym różnią się te nakładki?

 

Nakładka na lusterko – 1TO858547 NX1

 

Nakładka na lusterko – 3AA868437 NX1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to 1T0858547, jest to od Tiguana, a ta druga od paszczura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tuaj.

Chciałem do mojego B6 2009r dołożyć Lane Assist.

Generalnie wszsytko jest dla mnie jest jasne, ale pomyślałem, że mógłbym odrazu wsadzić kamerę 3w1 czyli 3AA980654D, która obsługuje Lane,Signs i Light Assist.

Pytanie czy aby ta kamera działała w Pasku B6, to muszę wymienić Getaway na 7N0... .czy może zostać mój czyli 3C0907530K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić gw na 7N0, jeszcze sprawdź czy masz manetki z miękką manetką od świateł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, posiadam "kamerkę" czujnik świateł przy lusterku. Po zmianie na kamerę czujnik zostaje czy jego rolę przejmuje kamera asystenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu/świateł zostaje. Po prostu przenosisz go niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki:) myślałem, że kamera od linii i znaków przejmuje funkcję tego czujnika od zmiany świateł mijania , drogowe itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności