Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi w tą grzałką? po co ją trzeba... wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ogrzewanie w szybie niby powoduje zakłócenia w działaniu kamery.

A na jakiej zasadzie działa to nowe ogrzewanie, bo stare to jasne, elementy grzejny na szybie, a tutaj naklejony na plastiku, to jak to ogrzewa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zima18 napisał:

Bo ogrzewanie w szybie niby powoduje zakłócenia w działaniu kamery.

A na jakiej zasadzie działa to nowe ogrzewanie, bo stare to jasne, elementy grzejny na szybie, a tutaj naklejony na plastiku, to jak to ogrzewa ?

Może kwestia samego wykodowania tego...

 

Ok, adaptery już wydrukowane, ciekawe czy będą pasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wykodujesz. Jest inna charakterystyka "grzania" jeśli dobrze pamiętam. I tak grzeje to przez plastik i robi to całkiem dobrze.

1614982935131.thumb.jpg.18a966010fcc950cbc4a56f2b9eb692f.jpg

Zdjęcie tego nie odda być może ale po 2 min od uruchomienia było czyste pole widzenia.

Więcej mi zajęło czasu odskrobanie pozostałych szyb niż pojawienie się tej "plamy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest ta osłona na soczewkę, że niby z auta potestowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samymi kamerami G H bym uważał, bardzo często są już zaktualizowane do wyższych np L czy M.

W 3AA mata grzewcza jest wokół tego trójkąta zaraz między szybą a plastikiem.

w 3Q0 mata jest od spodu.

Nie da się nawet testu przeprowadzić bo jest od razu odrzucony. Nie przerabiałem jeszcze wiązki, masa idzie z główną masą do kamery, wiadomo też iż zmiana kabli na takie jak z 3Q0 na starej macie wygeneruje błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zima18 napisał:

A to nie jest ta osłona na soczewkę, że niby z auta potestowego ?

Te osłony są często w kamerach z Chin. Na ile to problem nie wiem ale dostatek u nas i innych kamer przecież.

Poza tym chyba aż tylu aut potestowych nie ma, chyba że każda dziupla to poligon koncernu VAG.

55 minut temu, Daku napisał:

Z samymi kamerami G H bym uważał, bardzo często są już zaktualizowane do wyższych np L czy M.

W 3AA mata grzewcza jest wokół tego trójkąta zaraz między szybą a plastikiem.

w 3Q0 mata jest od spodu.

Nie da się nawet testu przeprowadzić bo jest od razu odrzucony. Nie przerabiałem jeszcze wiązki, masa idzie z główną masą do kamery, wiadomo też iż zmiana kabli na takie jak z 3Q0 na starej macie wygeneruje błąd.

Z tą rewizją jedyna opcja to chyba kupić z możliwością zwrotu i podłączyć pod auto, i sprawdzić co pokazuje, bo raczej jeśli ktoś nie napisze wprost to się nigdy nie dowiemy.

Co do maty chyba niczego lepszego jak przeklejenie tej dedykowanej do 3Q0 nikt nie wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radekrp90 napisał:

Co do maty chyba niczego lepszego jak przeklejenie tej dedykowanej do 3Q0 nikt nie wymyślił.

Można kupić samą mate?

 

6 minut temu, radekrp90 napisał:

Te osłony są często w kamerach z Chin. Na ile to problem nie wiem ale dostatek u nas i innych kamer przecież.

Miałem już kiedyś kamere z "osłoną" i wszystko było ok

6 minut temu, radekrp90 napisał:

ale dostatek u nas i innych kamer przecież.

tylko ciekawe dlaczego są droższe?

Godzinę temu, Daku napisał:

Z samymi kamerami G H bym uważał, bardzo często są już zaktualizowane do wyższych np L czy M.

Zawsze mamy 14 dni na zwrot kupując na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate nie, osłonkę już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz może nr cześci? pewnie zamówi tylko w aso to można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka numerów.

Ja kupiłem 8V0 980 281 za około 15 zł. Ale są też z golfa 7, Passata B8. Etka i szukać co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 14:50, zima18 napisał:

A jak kamera 3Q0 sprawdza się przy Light Assist ? Sąsiedzi ze wschodu piszą, że przy 3q0 Light Assist czasem wyłapuje błędy.

Jeżdżę po UK i używam od końca grudnia. Działa, nigdy samo się nie wyłączyło (nic w stylu assystent niedostepny). Czasem wyłaczy dlugie jak mocno odbija światło od znaków (kierunkowskazy kilku miejscowości na raz na mocno odblaskowym białym tle), ale po chwili wracaja same. Chyba najlepsze z udogodnień.

Matę przekleiłem z Octavii 5G0862505.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłona 5G0862505 jest już chyba z matą, można dostać w ASO za stówkę.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 kamery w ręku 3q0 H i w każdej był problem. Kupiłem F a jak podlaczylem była G działa do dziś już jako H, moi znajomi też kupili z potestowego F i każda śmigała bezproblemowo. Najlepsze jest to że jeden założył do b6 z 2006r gdzie nie ma line assist i normalnie czyta mu znaki i brak błędów ale gdy była u mnie gdzie jest line assist to wolała o kalibracje. 

received_135111805174795.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robert_s napisał:

Miałem 3 kamery w ręku 3q0 H i w każdej był problem.

Tzn? jaki dokładnie problem występował?

 

  

W dniu 20.12.2014 o 20:13, tom-998 napisał:

Nakładka na lusterko – 1TO858547 NX1 – kolor biały, Y20 – kolor szary, 9B9 – kolor czarny

 

Nakładka na lusterko – 3AA868437 NX1 – kolor biały, Y20 – kolor szary, kolor 9B9 – czarny

Podpowiedzcie mi proszę, jaki kolor standardowo jest w passacie?

Edytowane przez wojoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojo błąd był szumy kamery czy coś w tym stylu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, może mnie ktoś naprowadzi w których adaptacjach pozmieniać. Pacjent Golf 6 z kamerą 3q0 H oczko w uchwycie lusterka, sterownik na taśmie pod szybą, kodowanie i wgranie parametrów ogarnął kolega ( ja testowałem chyba z 6 kamer wgrywałem parametry robiłem kalibracje - i zawsze był błąd po przekręceniu kluczyka - znawcy mówili że kamery były uszkodzone) ale teraz wszystko działa - prawie. W aucie nie mam nawigacji (miałem rns310 ale zmieniłem na RCD360 z AA), teraz jak ustawić adaptacje aby co 500m po odpaleniu nie było komunikatu o "sign assist działa w ograniczonym zakresie" - chodź znaki idealnie czyta z fizycznych przy drodze i działa to zawsze tylko po jakiś 30-40km znów ten sam komunikat i po tym 2 komunikacje najczęściej wyłącza mi się Lane assist, mogę go od razu włączyć ale to trochę uciążliwe aby tak sam z siebie przestawał działać. Oczywiście kodowanie kamery w byte odnośnie nawigacji jest na 00. W aucie jest licznik 3D z softem 725 i radary 5Q0 C oczywiście w kamerce blindspot wkodowany. W menu zegarów mam wybrane adaptacyjne prowadzenie oraz wibracje na kierownicy jednak chyba tylko raz poczułem jak wibracje zadziałały najczęściej jest tak że auto stara się trzymać w liniach jednak gdy tak trzymam kierownice i przekraczam pas to asystent nie wprowadza wibracji tylko zmienia ikonkę z zielonej na pomarańczową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W adaptacjach kamery rozpoznawanie daj tylko wirtualny horyzont.

2. W ustawieniach LA masz punkt interwencji, ustaw na wczesny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałes ale nie mam narazie jak potestować. Ale jeszcze jedno jak zmienić moment załączania długich swiateł w adaptacjach nie mam takiej opcji?

 

Po wyborze wirtualny horyzont błąd po 500m nadal wyskakuje a kamera przestała czytać znaki przy drodze. Miałem wcześniej opcje "Rozpoznawanie znaków drogowych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności