Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

LSSTG to chyba wspomaganie kierownicy - ale co to ma ułatwiać nie wiem, skoro to jest w komorze silnika.

Na szybko:
- PLA - jeśli masz czujniki parkowania to w sterowniku tym masz CAN_napęd (CAN_high - T16a/6, CAN_low - T16a/15);
- Gateway - CAN_high T20d/16 CAN_low T20d/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie  dokopac do tej kostki i podłaczenia bez wielkiej rzeżby,fajnie działa ten asystent,czy mozna jeszcze cos wiecej uzyskać dzięki tej kamerze oprócz lane Assist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alexsat napisał:

czy mozna jeszcze cos wiecej uzyskać dzięki tej kamerze oprócz lane Assist?

Nie, tylko Lane Assist :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odpalić jeszcze rozpoznawanie znaków i Light Assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a na liczniku oprócz kontrolki lane assist wyswietla sie jeszcze cos?(licznik nie premium) bo gdzieś tam na filmach  widze że wyswietla sie na fisie jeszcze jakaś droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna pojawić się droga z podświetleniem linii które kamera widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Eldar napisał:

Można odpalić jeszcze rozpoznawanie znaków i Light Assist.

Tylko w B7 i CC (Passat CC to B6) - tam jest inna kamera (tzw. 3AA, od numeru części).

9 godzin temu, Eldar napisał:

Powinna pojawić się droga z podświetleniem linii które kamera widzi.

Jak wyżej - tylko B7. Kamera z B6 rozpoznaje tylko jedną linię i nie pokazuje tego na ekranie licznika. Przynajmniej ja nie widziałem nigdzie filmiku z B6 i starą kamerą aby to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystałem z tego poradnika tylko że ja wykonałem większa rzeźbę z ową kamerką ponieważ wcisłem ją w uchwyt pod light assist. Pacjent to golf 6 kamerka rozkrecona i oko kamery w uchwycie lusterka taśma 30cm i pozostała cześć sterownika pod sufitem. Po podpięciu sterownika od razu wskoczyło line assist z błędem ale kodowanie wspomagania spowodowało że układ działa ale nie w pełni. Samochod zachowuje sie swietnie koryguje idealnie i przy linie kierownica wibruje ale brak było jakichkolkiek opcji w mfa. Walka z adapcjami kamery spowodowała że w asystentach pojawiła sie opcja line assist ale nie da się załączyć tej opcji lini na ekrani miedzy zegarami. Nie działają też 2 pozostałe opcje czyli light assist i sign assist. W kamerze 3 błędy 2 o magistrale danych i 1 o ogrzewaniu szyby. Zegary są biało czarne bez PL i brak RNSa ale wiem że ta kamerka może pracować tylko z zegarami. W załączniku pełny auto scan.

 

Log-2019-01-16-116334km.txt

Edytowane przez laren0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2019 o 00:49, laren0 napisał:

Witam

Korzystałem z tego poradnika tylko że ja wykonałem większa rzeźbę z ową kamerką ponieważ wcisłem ją w uchwyt pod light assist. Pacjent to golf 6 kamerka rozkrecona i oko kamery w uchwycie lusterka taśma 30cm i pozostała cześć sterownika pod sufitem. Po podpięciu sterownika od razu wskoczyło line assist z błędem ale kodowanie wspomagania spowodowało że układ działa ale nie w pełni. Samochod zachowuje sie swietnie koryguje idealnie i przy linie kierownica wibruje ale brak było jakichkolkiek opcji w mfa. Walka z adapcjami kamery spowodowała że w asystentach pojawiła sie opcja line assist ale nie da się załączyć tej opcji lini na ekrani miedzy zegarami. Nie działają też 2 pozostałe opcje czyli light assist i sign assist. W kamerze 3 błędy 2 o magistrale danych i 1 o ogrzewaniu szyby. Zegary są biało czarne bez PL i brak RNSa ale wiem że ta kamerka może pracować tylko z zegarami. W załączniku pełny auto scan.

 

Log-2019-01-16-116334km.txt

Możesz dac jakieś zdjęcia jak to teraz wygląda u ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pomóżcie mi w temacie aktywowania Light Assist w samochodzie Passat B7 2013 r. (MY 2014), reflektory bi-ksenonowe. Kamerę oraz RLS posiadam takie, jak na zdjęciu w pierwszym poście. Sign Assist miałem już zakodowane. Wczoraj zakodowałem Lane Assist, ale nie mogę poradzić sobie z Light Assist. Jak w Centralnej Elektryce zaznaczę Bit 3 w Bajcie 11, to po Auto-Scanie wywala mi błąd Centralnej Elektryki. Nawet, gdy na liście połączeń w CAN dodam sterownik 20-Asystent św. drogowych, to dochodzą mi  błędy CANa oraz sterownika 20-Asystenta św. drogowych. Macie jakieś pomysły? W pliku wrzucam Auto-Scan.

Auto-Scan.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was jakiego Gateway zalozyc, zeby obsugiwal modul 5F (MIB Discover Media) i zarazem extended CAN (CAN-EX) ? (mam 7N0 907 530AM i lipa wyszla z podlaczeniem kamery w szybe...)

Czy 7N0 907 530BL (7N0 907 530AN)      SW1682       HH56 z 2016 roku bedzie ok czy szukac czegos innego ?

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7N0 907 530BL jest ok i ma wszystko co trzeba, Can-Ex też.

Clipboard01.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy z HW  AN  i sam sobie zrobisz to najnowszego BR flashując VAS-em, ODIS-em, czy VCP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego musze mieć któryś oryginalny interfejs czy wystarczy np odis z ali*** ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy VCP z azji. To najtańsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, mam kamerę w przedniej szybie (passat B7), asystenci tacy jak na fotce poniżej.

Gateway

Adres 19: CAN Gateway (J533)       Plik etykiet: Brak
   Oznaczenie elementu SW: 7N0 907 530 AN    HW: 7N0 907 530 AN
   Komponent: J533  Gateway H56 1642  
   Weryfikacja:   H56       Numer seryjny: 130114F2002697
   Kodowanie: 462006
   Kod serwisu: WSC 05314 000 00001
   VCID: 7CFD8F61FFB513F87D4

Kamera 

Adres A5: Czujniki asyst.j.-p. (R242)       Plik etykiet: Brak
   Oznaczenie elementu SW: 3AA 980 654 D    HW: 3AA 980 654 A
   Komponent: MFK_Gen1      H09 0300  
   Numer seryjny: 0195059801
   Kodowanie: 000102000102020D0200040000000000
   Kod serwisu: WSC 05311 115 00001
   Zbiór danych ASAM: EV_47X 001639
   ROD: EV_47X.rod
   VCID: 39735675B807E6D0262

Czytam, czytam, i chyba dedkuję, że można było by aktywować Lane Asist. Chciałem tylko się upewnić, czy te komponenty ogarną kodowanie Lane ?

Tylko jeszcze kwestia drgań kierownicy lub samoczynnej korekty toru jazdy ( między pasami), do tego również potrzebny jest dodatkowy moduł ? Auto nie ma PLA, czy PLA wspomaga innych asystentów ?

Dzięki za odpowiedzi.

81204881_2560302060689596_4324802857552314368_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można aktywować Lane Assist na tej kamerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś z tym jeszcze zrobić? Czy lepiej kupić drugą kamerę? 

SmartSelect_20191227-233657_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy mam pytanie,czy podejdzie kamerka 3AA mając borda,czy musi być BCM koniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności