Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,a ja znów mam pytanie:) dziś założyłem szybę do kamery i mam problem... obecnie miałem fotochrom, czujnik deszczu, zmierzchu i kamerę od długich itd. Czy jest jakaś różnica w lusterkach wewnętrznych z kamerą i bez? Czy wystarczy wywalić kamerę i lusterko zostaje? Czy muszę kupić lusterko bez kamery zwykłe? Jak się ściąga te lusterka, zatrzask czy śruba? Mieli nie montować mi starego na szybę a założyli.... teraz znów muszę je zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić lusterko od b7, co do demontażu to poprostu ciągniesz na dół poruszając delikatnie na boki i lusterko schodzi.

Teraz zauważyłem że masz passata b7 to lusterko możesz zostawić takie co masz, teraz zależy z której kamery świateł chcesz korzystać i odpowiednio zakodować

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziś założyłem wszystko zgodnie z instrukcją i mam problem. W liczniku pojawiła się opcja line asistant, ale nie może być włączony. Asystent świateł działa. Znaki też nie działają. Czy jak jest zimno sterownik ma być ciepły? W kodowaniu mam problem:

"3.Wchodzimy w 44-wspomaganie kierownicy, wchodzimy w dostęp upoważniony i wpisujemy kod 64835. Następnie wchodzimy w Adaptacje wybieramy kanał 6 i włączamy Lane Assist (w kanale 6 mam wartość 0, nie wiem jaką wpisać???)

4. Wchodzimy w 37-nawigacja, wchodzimy w Kodowanie-07, następnie w pomocnik długiego kodowania i w bajcie 8 zaznaczamy bit 5 ( bit5 po zaznaczeniu opcja niedostępna??? nie można zaznaczyć)"

Błędy:

VIN: WVWZZZ3CZBE316208
Pojazd: Volkswagen Passat
Rok: 2011
Silnik: CFGB
Przebieg: 188300 KM

---------------------------------------------------------------
A5 Przednie czujniki systemów wspomagających kierowcę
opis systemu: MFK_Gen1
Numer oprogramowania: 3AA980654D
Wersja oprogramowania: 0300
Numer sterownika: 3AA980654A
Wersja sterownika: H09
Numer seryjny: 0196108922
ODX nazwa: EV_47X
wersja ODX: 001639
Długie kodowanie: 010101010102020C0201040001010000

Kody błędów:
U112100 - Magistrala danych, brak informacji
Statycznie
U112100 - Magistrala danych, brak informacji
Statycznie
C10ACF2 - Układ kierowniczy Interfejs asystenta kontroli pasa ruchu niezakodowany
Statycznie
U101400 - Sterownik nieprawidłowo zakodowany
Sporadyczna
  
Licznik cykli wyuczania: 9
Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1
Priorytet: 3
Mileage: 188300 km

PROSZĘ O POMOC!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w czymś mogę pomóc to poniżej masz skan z mojego auta:


 

Address A5: Frt Sens. Drv. Assist (R242) Labels: 3AA-980-654.clb

Part No SW: 3AA 980 654 D HW: 3AA 980 654 A

Component: MFK_Gen1 H08 0300

Serial number: 0178256603

Coding: 010102000102020C0201040000010000

Shop #: WSC 00028 028 00020

ASAM Dataset: EV_47X 001639

ROD: EV_47X.rod

VCID: 39603DB7E9596B4A185EA39-806C


No fault code found.

 

Jak widać jest różnica w długim kodowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej walce udało sie zakodowanie asystenta pasa ruchu. Znaków sie nie udało- problem leży po stronie mapy - wschód Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark2121 jesteś pewny, że problem ze znakami leży po stronie mapy ? Ja mam fabrycznie kamerę i wszystkich asystentów oprócz tych nieszczęsnych znaków właśnie. Próba dokodowania znaków kończy się komunikatem na fisie usterka sign assist. Mam mapę zachodniej Europy w RNS510 i niestety nie mogę skutecznie uruchomić znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długiej walce udało sie zakodowanie asystenta pasa ruchu. Znaków sie nie udało- problem leży po stronie mapy - wschód Europy.

ale w PL ?

czy Ukraina czy gdzies jeździsz ?

bo mi w PL wszystko działalo, ale jak pojechałem do SK do Popradu to wywaliło odrazu po przekroczeniu granicy ze Funkcja znaków Ograniczona

ale w PL wszystko smigało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pokręciłem wymagania dotyczące sprzętu, a obsługi znaków. Mam niestety RNS315, a ono chyba nie obsługuje znaków. Mapki mam najnowsze v9/zachód Europy. Dziwne jest to, że nawigacja pokazuje ograniczenia itd. nawet w błędach kamery zniknął błąd komunikacji z nawigacją-znakami. Może powodem jest wersja softu w liczniku (major niedługo wyślę;) koniec lutego mam urlop). Znalazłem ciekawe rzeczy w kamerze(ustawienia), ale nie mam kodu dostępu do kamery. Wie ktoś jaki kod ochrony komponentu jest w kamerce?

Poza tym nadal walczę z kodowaniem nawigacji, sieje mi błędy do uchwytu telefonu oraz przerwa w antenie GPS, a także złe kodowanie :( różne opcje próbuje. Muszę chyba wyjąć nawigacje i obadać kable. No i ostatnio zauważyłem, że chyba się nie wyłącza, od razu jest gotowa do pracy. Mam Gateway G, w szufladzie leży AS. Chyba trzeba przekodować i podmienić.

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
). Znalazłem ciekawe rzeczy w kamerze(ustawienia), ale nie mam kodu dostępu do kamery. Wie ktoś jaki kod ochrony komponentu jest w kamerce?

.

 

20103

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wielkie znaczenie ma ta ostatnia literka "D" w part number kamerki? Oczywiscie nie doczytałem do końca i kupiłem 3AA980654A :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne, zaktualizuj sobie na D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Mam zamówioną już szybę z B7 i praktycznie zero elektroniki z B7 w mojej B6. U mnie w B6 brak czegokolwiek związanego z lusterkiem. Szyba idzie na full (ogrzewana, pod czujnik deszczu, solaryczna, kamera asystentów), dodatkowo będę dokładał czujnik zmierzchu i lusterko fotochrom. Czytając wątek otrzymałem grom informacji, za które bardzo dziękuję. Nurtuje mnie jednak pytanie- czy oprócz wymiany GW na ten z B7 nie ominie mnie już wymiana komfortu i centralnej elektryki na tą z B7? Licznik mam kolor 3AA, RNS oczywiście też, no i chęci ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, xydeify napisał:

Nurtuje mnie jednak pytanie- czy oprócz wymiany GW na ten z B7 nie ominie mnie już wymiana komfortu i centralnej elektryki na tą z B7?

Jeżeli wszystko ma działać, to trzeba zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mój cc z 2009r ma elektronike z b6? I dołożenie kamery wiąże się z przeróbkami jak w B6? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć tylko Lane Assist to tak - potrzebujesz tylko dedykowanej szyby (względnie uchwytu) ale typowo z Passata CC (nie z CC, nie z Passata B6, ani B7 - typowo z Passata CC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

dołozyłem kamerke w przedniej szybie (passat cc przed liftem)wszystko podłączyłem wg schematów i podłączam vcds a tu w sterowniku Lane Maintance pokazuje mi błąd Powertrain data bus No Signal Communication o co chodzi z tym błędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowane wszystko w Gateway i kolumnie kierowniczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kolumnie tak ale w GW jak odchacze lane assist to mam błąd

nie wiem czy nie zrobiłem błędu bo cany wziąłem z gnazdaa diagnostycznego,a chyba powienienem podłaczyć sie pod cany z gatewaya

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Can z Gateway, bo te w obd służą tylko do diagnostyki. Z tego co pamiętam jest to rozdzielone na 3 wersje (naped, diagnostyka i media).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale tam jest tak ciasno ze szok skad by mozna je było wziaść zeby łatwiej było

gdzies wyczytałem na niemieckim forum że mozna je wziąść z LSSTG pin 6 i 7 ale nie wiem co znaczy ten skrót LSSTG

 

Edytowane przez alexsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności