Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Daku napisał:

Bajty kodowania nie są opisane, pamiętam że tam jest jakiś trik zebyto działało z kamera ( w BCM )

A uda Ci się to znaleźć ? Oczywiście wolałbym nie wymieniać BCM jeśli da się go zakodować pod Light Assist z kamerą.

Znalazłem takie kodowanie dla BCM na innym forum:

  • bajt 11 - bit 3
  • bajt 09 - bit 6

Wieczorem sprawdzę czy coś to da.

Edytowane przez dejw284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyższe kodowanie nic nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dejw284 napisał:

Niestety powyższe kodowanie nic nie zmieniło.

bo masz za stary bcm 

o ile wiem to to działą dopiero od sw 05xx  w góre 

Twoje ma SW 0173

Component: BCM PQ35 M 122 0173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wszystko uruchomić, okazało się, że po zakodowaniu BCMa potrzebne było jeszcze wyłączenie zapłonu na kilka sekund, po włączeniu zapłonu błąd komunikacji zniknął i Light Assist zaczął działać 😃 tzn. wszystko na razie "na sucho", bo kamerki jeszcze nie mam zamontowanej na szybie.

Zostawiam dla potomnych całą konfigurację dla Tiguana 5N2 2014 Bi-xenon:

  1. 19 CAN Gateway (7N0 907 530 BL, HW: 7N0 907 530 AN, Component: J533 Gateway H56 1682) do zaznaczenia sterownik A5 na liście połączeń.
  2. 09 Cent. Elect. (5K0 937 086 Q, Component: BCM PQ35 H 122 0173) wchodzimy w długie kodowanie, do zaznaczenia bajt 11 - bit 3.
  3. 44 Steering Assist (5N1 909 144 R, Component: J500__APA-BS KL.286 1401) wchodzimy w dostęp upoważniony i wpisujemy kod 64835. Następnie wchodzimy w Adaptacje wybieramy kanał 6 i włączamy Lane Assist.
  4. 37 Navigation (3C8 035 279 F, Component: RNS315-EU H77 0410) wchodzimy w długie kodowanie, do zaznaczenia bajt 7 - bit 4 oraz bajt 8 - bit 4.
  5. A5 Frt Sens. Drv. Assist (3AA 980 654 D, Component: MFK_Gen1 H09 0300) wchodzimy w długie kodowanie i kodujemy wszystkie bajty taką wartością 010101000102020F0200040000010000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może się orientuję która kamera była by lepsza do vw passata b8 od asystanta 3q0980653 czy 3q0980654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 654.

 

653 nic ci nie da, nie ma do niej parametrów pod 60 sek.

Do 654mam parametry na 4 minuty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że miałem 653b zrobioną na 653c i padła chciał bym wyższy model żeby działał asystant pieszych i była lepsza , a o co chodzi z tymi 4min a 60 sek ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 653D i asystent nie działa. I nigdy nie zadziała. Tak samo jak TJA mimo że kamera ma i mogła by działać to ograniczenia platformy robią swoje.

 

4 min tyle kamera sama jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

653D obsługuje asystenta pieszych tylko muszą być warunki laboratoryjne żeby wykryło ludzi.

TJA można też na niej odpalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MQB tak, w PQ nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w 653 jest asystent pieszych a w 654 nie ma asystanta pieszych ale jest lepsza ? Dobrze zrozumiałem ? 

A jak już mam brać 654 to z jaką literka byście proponowali do passata b8 z 2015r czy to ma jakieś znaczenie czy po lifcie czy przed liftem . Dziękuję panowie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to idzi  całkowice w 2Q0  i adaptery z kamery 3Q na 2Q 

Ostatnio rozawiałem  ze znajomym z VW i mówił ze wiekszośc tych 654 na allegro co jest nowa, to jest wadliwa partia z VW 

oczywiscie - nie kazda sztuka, ale H z tego co pamietam były wycofane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2q0 nie działa w PQ, dodatkowo jest chroniona CP + swap na każdą funkcje poza linę assist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daku napisał:

2q0 nie działa w PQ, dodatkowo jest chroniona CP + swap na każdą funkcje poza linę assist

przeciez on ma B8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co chodzi z literką h09 . Jest nr 3q0980654L a obok tego po prawej stronie różne oznaczenia H09 albo ten san nr 3q0980654L z H12 czy to ma jakieś znaczenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Deiv888 napisał:

H09 albo ten san nr 3q0980654L z H12 czy to ma jakieś znaczenie ?

H to Hardware czyli w tym wypadku wersja elektroniki. Różnica może być kosmetyczna (np. inny producent płytki/elementów) albo znacząca (np. nowy/inny procesor). Jeśli ten sam soft pasuje do obu H to znaczy, że jest to różnica kosmetyczna.

Zwykle wyższy numer to nowsza wersja ale nie wiadomo dlaczego. Czy starsza była wadliwa, czy może nowsza jest tańsza w produkcji? O tym wie tylko producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci za wyjaśnienie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy dostanę gdzieś dataset do 654H pod CC z DCC i czasem dłuższym niż 60 sekund?  

 

#Edit Gdyby ktoś potrzebował datasetu z dłuższym czasem, zapraszam na PW. Dowolny samochód, dowolny czas.

Edytowane przez lols11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo @Daku albo od ruskich ale to i tak nie kupisz tylko zdalnie wgrać mogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności