Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ruszy ale po aktualizacji cegła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, radekrp90 napisał:

Możesz podesłać na PW.

Przy okazji mam pytanie - kamery 3QD980654. Jak dobrze rozumiem przeznaczone na rynek chiński, nadaje się to do czegoś?

jak ma nowe HW   tak jak te wszystkie po 2019  to nie zaniżysz  na niej SW do  wersji dla PQ  i danych pod PQ moze nie przyjąc, poszedł bym  cos sprawdzonego  chyba ze masz PLN na zmarnowanie to tak , oj tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już ustaliłem, że jedyne udane "swapy" to MQB. Softów do tego nawet nie ma, pewnie od zwykłych 3Q0 przyjmują ale nie, nie chce mi się ryzykować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

No już ustaliłem, że jedyne udane "swapy" to MQB. Softów do tego nawet nie ma, pewnie od zwykłych 3Q0 przyjmują ale nie, nie chce mi się ryzykować :D

ta tez jest od MQB, ale nowszego i mozliwe ze dane z H  czy o jakiegos caddy nie zadzialają na takim SW 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał ASA 275 na adaptery - nadaje się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - jak bym płacił to chciałbym jednak abs (asa 275 nie znam). Ja sam drukowalem i poszedłem po najnizszej linii oporu i mam adaptery z pla. Od pol roku uzytkowania nie zauwazylem zeby cos sie z nimi działo czy żeby auto gorzej prowadzilo w upały itp (ktoś może twierdzić ze się mogą odkształcać i pewnie będzie miał racje). Testuj i daj znać. Drukarz powinien wiedzieć czy materiał reaguje na wysokie temp (obstawiam do ok 60 stopni).

 

Apdejt: Mocowania z PLA odksztalcily sie na sloncu. ( no musialem sprawdzic z ciekawosci)

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Mihu1986 napisał:

Szczerze - jak bym płacił to chciałbym jednak abs (asa 275 nie znam). Ja sam drukowalem i poszedłem po najnizszej linii oporu i mam adaptery z pla. Od pol roku uzytkowania nie zauwazylem zeby cos sie z nimi działo czy żeby auto gorzej prowadzilo w upały itp (ktoś może twierdzić ze się mogą odkształcać i pewnie będzie miał racje). Testuj i daj znać. Drukarz powinien wiedzieć czy materiał reaguje na wysokie temp (obstawiam do ok 60 stopni).

60st pod szybą ?

oj nie ....  jak   50 st masz czasem na słońcu w wietrzny dzień, a co dopiero w szybie z czarnym  polem ;)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podałem do czego polecili mi właśnie ten ASA jako dedykowany do "zmiennych trudnych warunków". Zobaczymy.

@Major Jeśli wierzyć czujnikom w kamerze, najwyższa zanotowana temperatura w jednej z moich (już nie pamiętam czy to 3C0 czy 3AA) było chyba 72*C. Wiadomo, o pewnie na PCB ale jednak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo póki co nie poradziłem sobie z ogarnięciem tematu kalibracji.

W aucie jest już kamera 3Q0 ale moja mata wydrukowana na "zwykłym" papierze nie pozwala na poprawną kalibracje (raz pokazuje, że tablica nieczytelna, innym razem że kamera źle zamocowana).

 

Może ktoś podać namiary na sprawdzonego wytwórce takiej maty? Na czym drukować? Jaki koszt? Może ktoś robił na gotowo już na sztywnym, płaskim materiale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to malo prawdopodobne ze to wina maty… Chyba ze nie zachowalo proporcji przy wydruku? widzialem Rosjan na drive2.ru ktorzy drukowali na kartkach a4 i je sklejali ze soba tasma i to dzialalo. Ja swoje maty drukowalem w pierwszej lepszej w sumie chyba najtanszej firmie z alledrogo, ktora drukuje banery reklamowe. Troche odbijaja swiatlo i kalibrowalem w ciemnym garazu z pomoca lampki. Mimo przeciwnosci i amatorki prowadzi jak po sznurku.

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, radekrp90 napisał:

Odświeżę temat, bo póki co nie poradziłem sobie z ogarnięciem tematu kalibracji.

W aucie jest już kamera 3Q0 ale moja mata wydrukowana na "zwykłym" papierze nie pozwala na poprawną kalibracje (raz pokazuje, że tablica nieczytelna, innym razem że kamera źle zamocowana).

 

Może ktoś podać namiary na sprawdzonego wytwórce takiej maty? Na czym drukować? Jaki koszt? Może ktoś robił na gotowo już na sztywnym, płaskim materiale?

Wpadnij do mnie to Ci zrobię za darmo.

Szkoda nerwów i czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko mam do Ciebie :D Ale dzięki za propozycję. Na północy nie ma chętnych do pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skalibrować kamerę. To już sukces.

Teraz pytania:

- jakie auto wybieracie w 3Q0? Ja miałem B8.

- czy mogę zmienić kodowanie auta bez ryzyka utraty kalibracji?

Jak ustawić aby Lane Assist uruchamiało się przy włączeniu zapłonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie nie wpływa na kalibracje.

Kalibracja jest powiązana z VIN, i jak już oboje wiemy, wyciąganie na zapłonie nie ma żadnego sensu.

W adaptacjach masz opcje z LA, że jest poprzedni stan.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pokazuje, że niedostępny kanał. Zły SC (20103)?

No z tą kalibracja to lipa wyszła, tyle dobrego że parametry były ;)

Z tym kodowaniem pytam, bo w 3AA kalibracja poleciała gdy zmieniłem kodowanie na Audi.

 

Zły kanał adaptowałem.... teraz działa od włączenia zapłonu!

Co więcej zakodowałem kamerę pod CC i Xenon (było jako B8 Variant i LED) i Light Assist działa znacząco lepiej. Trochę też poprawiło dzisiejsze ponowne oczyszczenie okienka kamery ale sporo tam jeszcze jest do wypolerowania. Finalnie pewnie i tak najlepiej byłoby wymienić szybę tak czy inaczej widać iż jest się o co "bić" ;)

Przy okazji, bo nie jestem tego pewny - przy działaniu Sign Assist w kamerach 3Q0 jedynym sensownym rozwiązaniem jest jak rozumiem montaż DM? RNS510 w żadnej wersji nie będzie dobrym towarzyszem i nie skomunikuje się poprawnie z kamerą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

pomóżcie, mam passata B7 ma kamerkę w szybie, ma też radar w znaczku VW, działa mi acc, front asist, ale nie działa lane assist - tzn. funkcja jest wyszarzona w menu asystentów.

Po wejściu w sterownik kamerki(A5) i odczycie błędów wyskakuje błąd, że sterownik uszkodzony, co to może oznaczać?

W linku zdjęcie z vcds

p.pnghttps://www.dropbox.com/s/og9nurgklqa9imw/A5 blad.png?dl=0

 

błąd pojawił się przy 180tys km więc przed moją kadencją, a szyba wygląda na oryginalną.

 

Pozdrawiam,

Artur z Gdyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak błedy sie nie kasują , możesz pokusić się o  aktualizacje FW by sprawdzić czy pomoże  

jak to nie pomoże , kup kamerę , ona nie wymaga kalibracji,

zakodujesz tak jak masz swoją i powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Major napisał:

up kamerę , ona nie wymaga kalibracji

Nie wprowadzaj w błąd. Oczywiście że wymaga kalibracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie, i nie wiem co jest nie tak.

Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu nie mam wyświetlania linii w MFA ani opcji wyboru Lane Assist w asystentach. Po włączeniu adaptacji na "On (via settings)" mogę wybrać Lane Assist ale już nie uruchamia się po starcie. Coś się zadziało po odłączeniu akumulatora ale nie mam pomysłów gdzie szukać, bo błędów nie ma nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, WooojaS napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Oczywiście że wymaga kalibracji. 

ile ich założyłeś ?

 założymy ich z 10 .... i jezdzą 

i były z Tourana,  passata, nawet z Audi Q3 po downgrate ,,,, nie widac było róznicy w prowadzeniu 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności