Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzi tablicy .Jak by było za ciemno dostał byś taki komunikat.

Wiem ile ja miałem zabawy z prawidłowym ustawieniem tablicy.

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba będzie chyba się doposażyć w laserową poziomnice i jakiś wysoki statyw, bo mój jest za niski i wisiało to mniej więcej tak :

IMG_20210726_215121.thumb.jpg.5a1b2dacfeeb1d2e132cff4ad44d1b86.jpg

Na jakiej wysokości wy kalibrujecie? Jest ktoś w pomorskim kto to robi z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cały misterny plan w p....

Nie idzie na tym ustrojstwie kalibrować kamery. Nie wiem co jest źle. Myślę że mata jest zła, pomalowałem czarne pola matowa farba żeby nie było refleksów ale nadal nic z tego.

Ma ktoś na zbyciu sprawdzoną w boju planszę lub info gdzie mi taka zrobią porządnie?

Ewentualnie może ktoś jest w stanie w pomorskim za nie duże $ taka kalibrację wykonać.

Przy okazji 3Q0 jest równie wybredna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate  masz ok, moja tak samo wygląda bez problemu Poszlo.

Oświetlenie też bardzo wpływa, ustawienie kamery w aucie, jak są zbyt duże kąty to nie puści, błąd że nie wykrylo maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mimo ori uchwytu, w ori miejscu nie przechodzi kalibracji bo coś jest lekko nie w osi. To bez sensu przecież. Inni obok lustra dają i śmiga...

To co w ASO/serwisie też nie pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, radekrp90 napisał:

Czyli co mimo ori uchwytu, w ori miejscu nie przechodzi kalibracji bo coś jest lekko nie w osi. To bez sensu przecież. Inni obok lustra dają i śmiga...

To co w ASO/serwisie też nie pójdzie?

możesz tez do tych co  szyby wymieniają jechać, oni tez to robią ....o ile nie rozwaliłeś kamery  "danymi "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z danymi kamera działała normalnie, inną kamerę też sprawdzałem i też "nie widzi" mi tablicy.

Rozpytywałem już o możliwość kalibracji w lokalnych warsztatach ale najniższa oferta jak do tej pory to 500 pln. Jak by się udało za połowę tej kwoty to by jechał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial sprawnego odis'a to bym zaprosil.

Z parametrami też by się pokopało.

Kalibracje wykonywaniem z 6x z różnymi parametrami dziala Bez problemu na 1 kamerze.

@Majorpo ilu parametryzacjach się kamera blokuje ?

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś mi się obiło (ale nie wiem jakiego sterownika to dotyczyło), że jest limit 2000 programowań. U mnie dopiero 8 czy 10 było.

Tak czy inaczej do jakbym miał na Ślask jechać to już bym wolał dać te 500 na miejscu :D

Chyba, że komuś się chce skalibrować kamerę na swoim aucie aby działała i tyle. Nie chce mi się już z nią bawić.

Dziś przeczytałem jeszcze o opcji zakodowania jej na "halogen" i że wtedy lepiej działa... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżenie - znalazłem na motor-talk.de wpisy o tym, że jeśli nie ma reflektorów DLA to problemy z działaniem Light Assist rozwiązuje ustawienie w kodowaniu świateł na halogeny.

Działa lepiej ale nie dobrze.

Wyłącza światła za późno i uruchamia nieco za wcześnie - ktoś z Was próbował przestawiać opcje dostępne w adaptacjach?

Czy jest ktoś na forum kto ma oryginalną kamerę 3AA i Light Assist bez DLA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!!!

juz wszystko ładnie śmigało i postanowił mechanik „coś sprawdzic” i znowu ****, nie mogę dojść do ładu…

juz kodowałem wszystko na nowo, ale nie mogę ogarnąć dlaczego light assist wyrzuca błąd 03395? czy ktoś coś wie, co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Krzysztof.szewczyk napisał:

Ratunku!!!!

juz wszystko ładnie śmigało i postanowił mechanik „coś sprawdzic” i znowu ****, nie mogę dojść do ładu…

juz kodowałem wszystko na nowo, ale nie mogę ogarnąć dlaczego light assist wyrzuca błąd 03395? czy ktoś coś wie, co robię źle?

ale po co na nowo kodujesz ?

wróć to co Ci mechanik zmienił .... czyli pewnie Ty sam , ale najłatwiej na mechanika zwalić...lub kolegę co wczoraj kupił VCDS :)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Major napisał:

ale po co na nowo kodujesz ?

wróć to co Ci mechanik zmienił .... czyli pewnie Ty sam , ale najłatwiej na mechanika zwalić...lub kolegę co wczoraj kupił VCDS :)

No chciałbym, zmieniam hamulce i chciałem żeby przekodował mi pompę abs na większe tarcze, ale niestety się nie udało i po powrocie z warsztatu kilka błędów w systemie, wróciłem do starego kodowania jeszcze z czasów bez kamery i zacząłem kodować wszystko na nowo zgodnie z instrukcją toma, ale niestety coś mi light nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysztof.szewczyk napisał:

No chciałbym, zmieniam hamulce i chciałem żeby przekodował mi pompę abs na większe tarcze, ale niestety się nie udało i po powrocie z warsztatu kilka błędów w systemie, wróciłem do starego kodowania jeszcze z czasów bez kamery i zacząłem kodować wszystko na nowo zgodnie z instrukcją toma, ale niestety coś mi light nie robi

musisz poczekać, bo szklana kula  i  Rachela  co z niej wróży jest na wyjeździe, w międzyczasie możesz (ale nie musisz , nie ma takiego obowiązku wklejać  autoscanu z VCDS, tak by inni mogli zerknąć  co jest nagrzebane w kodowaniu...bo i po co , prawda ?) 

więc ... Rachela wraca i   zerknie w kule   co Ci tam nagrzebano ,  tylko palec wyjmij w międzyczasie   jak jeszcze grzebiesz , bo jej zakłuci  transmisje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście nie zauważyłem w grafiku Racheli, ze jej nie ma ? mam tylko coś takiego i pod tym jest jeszcze ON, ON, ON, OFF, OFF
tak jakbym czegoś nie zakodował, ale nie mam pojęcia czego ? 

to wystarczy czy lepiej całe kodowanie?EE0E6F6D-4856-405C-B359-FC54BB6229BE.thumb.jpeg.1dd19f5c44b60d13e005277588359b9b.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko błąd źle zakodowanego gateway. Zakodowany jest sterownik numer "20" a jeśli dobrze zrozumiałem wyżej to jest założona kamera numer "A5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć autoscan, bo będziemy się bujać przez kolejne strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysypał ci sie przypadkiem bcm ??czemu nie masz pełnego numeru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie? Bo w sumie zanim wróciłem do starego kodowania, to asystenci działali w pełni, ale miałem problem w wycieraczkami, halogenami przeciwmgłowymi, kamerą cofani i jeszcze kilka rzeczy wywalało błąd, a jak wrzuciłem stary kod, to wszystko ucichło a nie miałem żadnych systemów, i kodowalem wszystko praktycznie od zera i sign assist i line assist działa, tylko light assist nie wiem czemu nie mogę załapać gdzie robię blad

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności