Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Downgrade 3q0 = cegla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radekrp90 napisał:

 

Tak więc jeśli ktoś ma opcje dorwać soft do 3AA_E będzie ciekawie to potestować. ....

nie dziala z radiem , bo w Q3 jest juz MMi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że bez tego ich dodatkowego modułu (symulowanie obecności MMI?) Sign Assist i tak nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, radekrp90 napisał:

Czyli wychodzi na to, że bez tego ich dodatkowego modułu (symulowanie obecności MMI?) Sign Assist i tak nie zadziała.

symulacja MMi nie wiele Ci da  chyba, bo to musi w obie strony działać o ile  kojarzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co ten moduł ich tworzy? :D Do tej pory sądziłem, że chodzi o wygenerowanie odpowiedzi o obecności nawigacji w odpowiednim momencie (czyt. gdy kamera wysyła ramkę o tym czy jest RNS, ten moduł wysyła zwrotną iż nawigacja jest on-line)... ale widzę że to chyba bardziej skomplikowane.

Tak czy inaczej, nadal uważam że jeśli ktoś chce czegoś więcej to powinien iść w kierunku 3Q0 z pełnymi tego konsekwencjami. Tak wiem sam mam 3AA ale ich cena obecnie jest na tyle niska, że można się pobawić i przynajmniej mieć porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki ale może ktoś podpowie co zrobić i będzie rada dla wszystkich ?? Mam wszystko fabryczne light assist i line assist działa idealnie problem jedynie z sign assist 

Po załączeniu i włączeniu radia rns510

20210709_072334.jpg

20210709_072717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc  po pierwszym foto to nie ma tan  navi, bo nie ma kompasu na górze  a powinien byc .  

przy wyłączonej navi , powinna byc chyba klepsydra w znakach ...czy ze cos tam aktualizuje 

 

wklej autoscan 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major, klepsydry nie ma, jest puste miejsce.

Fakt brak navi, możliwe, że nie jest zarejestrowana w Gateway.

@Kuri

Czy w navi kodowałeś rozpoznawanie znaków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daku napisał:

@Major, klepsydry nie ma, jest puste miejsce.

Fakt brak navi, możliwe, że nie jest zarejestrowana w Gateway.

@Kuri

Czy w navi kodowałeś rozpoznawanie znaków ??

Nic nie robiłem w kodowaniu auto z fabrycznym wyposażeniem wszystko inne działa łącznie z auto parkowaniem radarem i systemami potrzebujacymi kamerę.  Czekam na kabel ale osobiście wydaje mi się że coś nie tak będzie z kodowaniem albo 2 rzecz to to że była wymieniona szyba przez poprzedniego właściciela.  Poprostu po załączeniu systemu i navi wywala taki błąd na ekranie. Co do kompasu to nie jest on w wersji  plus tak samo jak zawartość paliwa w zbiorniku czy inne opcje.???  

Dodatkowo jak załączam sign assist to w prostokacie po niżej nie ma ikon znaków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kuri napisał:

Nic nie robiłem w kodowaniu auto z fabrycznym wyposażeniem wszystko inne działa łącznie z auto parkowaniem radarem i systemami potrzebujacymi kamerę.  Czekam na kabel ale osobiście wydaje mi się że coś nie tak będzie z kodowaniem albo 2 rzecz to to że była wymieniona szyba przez poprzedniego właściciela.  Poprostu po załączeniu systemu i navi wywala taki błąd na ekranie. Co do kompasu to nie jest on w wersji  plus tak samo jak zawartość paliwa w zbiorniku czy inne opcje.???  

Dodatkowo jak załączam sign assist to w prostokacie po niżej nie ma ikon znaków 

kompas to zawsze na liczniku  się pokazuje jak jest navi zakodowana w GW , (kierunek typu  N,S, W, E)  w lewym górnym rogu czy środku , tam gdzie zegarek ..jakoś tam 

więc  wg mnie nie jest to fabryczna konfiguracja auta a dokładane radio i możliwe ze i szyba z kamerą 

masz pozycję  nawigacji w liczniku w menu MFA ?  ? przewiń i zobacz , to dużo wyjaśni 

 

navi.png

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiej pozycji nie ma czyli na mój  gust trzeba dokodowac . Dziś podpiąłem vcds niestety nie mogę wejść w bit 11 a lcode2 nie działa. ( być  może mam za slaby kabel i vcds ) Udało mi się tylko włączyć aktywacje sign assist w jednym bicie jak pisało w poście powyżej reszta ok była aktywna. Kompasu dalej  nie ma za to teraz wywala taki komunikat i pokazała się ikona znaków drogowych. Może ktoś podpowie co dalej robić? 

16258942835071573581442296318664.jpg

IMG-20210710-WA0000.jpeg

Edytowane przez Kuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kuri napisał:

Niestety takiej pozycji nie ma czyli na mój  gust trzeba dokodowac . Dziś podpiąłem vcds niestety nie mogę wejść w bit 11 a lcode2 nie działa. ( być  może mam za slaby kabel i vcds ) Udało mi się tylko włączyć aktywacje sign assist w jednym bicie jak pisało w poście powyżej reszta ok była aktywna. Kompasu dalej  nie ma za to teraz wywala taki komunikat i pokazała się ikona znaków drogowych. Może ktoś podpowie co dalej robić? 

 

 

wklej  autoscan z VCDS .......bo nie wiesz co , cos tam kodujesz i  wygląda na to jak byś wiedział wszystko , tylko że nie działa. 

każdy sobie zobaczy kodowanie i będzie wiadomo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany dla tych co szukaja bajtu 11 a nie mogą w niego wejść ja zrobiłem tak i śmiga wszystko aż miło

1. Wchodzimy w Nawigacje , codowanie 07 

w miejscu zer wpisujemy ciag 1234-123-1234 jeśli mamy jakieś cyfry przechodzimy dalej. Nastepnie wybieramy długie kodowanie wybieramy byte 7  zaznaczamy bit 7 i zapisujemy kodowanie.  

 

Robimy reset navi  wciskając jednocześnie guzikiz tymi symbolami <>* wyłączamy zapłon i uruchamiamy ponownie jak zgaśnie wyświetlacz na zegarach. Po ponownym uruchomieniu pokaże nam się kompas ,kierunki geograficzne i audio z navi. 

Dla informacji miałem navi i kamerę w aucie w standardzie jedynie czego brakowało to dzialajacy sign assist i info z nawigacji na zegarach. 

 

P.s dziękuję Major za naprowadzenie info że brakuje kierunków geograficznych na ekranie MFA naprowadzilo mnie i szukając w necie znalazłem rozwiązanie. ????

12.jpg

23.jpg

345.JPG

IMG-20210712-WA0017.jpeg

Edytowane przez Kuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taki ten Twój alltrack fabryczny  ...jak sam widzisz 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major już wyjaśniam ? 

Zagłębiem się w temat sprawdzilem wyposażenie w serwisie jak mi ktoś podpowiedział i okazało się że co dla mnie wydawało się nie logiczne że Pani która była jego właścicielem w Niemczech kupiła rns510 ale bez opcji navi na zegarach ( nie mogłem tego zrozumieć bo wydaje mi  się to absurdem )  i miałeś niestety racje ??.

Alltrack dostał pakiet systemów i navi w standardzie chyba taką promocję mieli w 2012 ? Ale niestety bez signa i pełnej navi. Ktoś próbował sign  assist  najprawdopodobniej aktywować ( niestety nieudolnie)  i tak został na zegarach a w kodowaniu jak pisałem wcześniej nie wszystko z tej solucji do montażu kamery było zaznaczone . Cóż dla mnie to pierwszy przypadek że Niemiec coś takiego zrobił na własną rękę bez pomocy serwisu  ?? 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów zakładam wymarzone i jedynie słuszne canyony do Alltracka i z działającą navi i znakami wyruszamy z rodziną na urlop w Bieszczady  dzięki za pomoc ??????

IMG-20210603-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuri napisał:

..... Pani która była jego właścicielem w Niemczech kupiła rns510 ale bez opcji navi na zegarach (.....

 

bo kupiła z auta co miało zakodowane DDP  a nie BAP i tyle 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś jest w stanie udostępnić plik parametryzacji do kamery 3AA? Ewentualnie plik dla kamery 3Q0 na wzór.

Może być na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te nie działają z klonem jak się okazało.

Chyba, że ma jakieś zmodyfikowane.

Dzięki pomocy jednego z forumowiczów (nie będę robił reklamy ;) ) udało się przerobić pliki ZDC na XML.

Wgrywają się z błędem ODS6922E. Nie wiem jak sprawdzić czy jest to ok, w tym tygodniu przeprowadzę prawdopodobne kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem poniższego błędu?

Wchodziłem zarówno jako przez B7 jak również przez CV w ODIS ale nadal to samo. Źle ustawiona tablica? Za ciemno w garażu?

IMG_20210726_222452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności