Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Po próbie flasha wywala licznik całkiem, nie działa nic ? także niestety ten licznik nadaje się... do dupy, także już szukam nowego 3AA ??
 

 

16 minut temu, robert_s napisał:

licznik jest ok tylko trzeba go flasowac na wyższe sw i będzie śmigać sign assist @Krzysztof.szewczykco do light assist to w bcm bait 11 bit 3. Żeby zobaczyć czy działa włącz światła i manetkę daj tak jak na długie to się pojawi ikona

bajt 11 mam bit 3 zaznaczony, jak widać kilka postów wstecz jest bajt 11 na 88, czyli włączone, ale wyrzuca cały czas błąd brak komuniki z modułem, nie wiem czy to minie po zmianie licznika, czy gdzieś jeszcze jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie już sprawdzone. Faktycznie prehistoria wiec przepraszam

 

4 godziny temu, Wolfe napisał:

Mam ten licznik, nie da się ;)

A jaki tam eeprom siedzi w ogóle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24c32(z tego co pamiętam) xD to licznik z CC 2008-2010.

Swoją drogą pobawiłbym się takim :)

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krzysztof.szewczyk napisał:

Mam właśnie kolor, przez to wolałbym jakąś tańsza opcje, ale dziękuje wam za pomoc, wiem już czego szukać ??

da sie zrobic  i ten twój , 

cos to napisz na PW 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mając BIN'A nowego dało by radę bo procesor można wykasować  i zaprogramować.

Trudniej po OBD ale też dałoby radę xD.

 

Nie ma czym się pobawić ;/

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam dalej męczący temat, a mianowicie licznik już zmieniony i ładnie śmiga lane i sign assist, ale dalej wywala błąd light assist, co może być nie tak? Wszystko przejrzałem zgodnie z pierwszym postem i jest jak być powinno ?

E52AB8CB-D2B1-40D9-B7B1-582B1878B537.jpeg

00F38E0A-F0D5-4ABD-98AB-2E57BCFBDDA2.jpeg

D888C093-F4FA-4EEF-8975-82725A68061D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka szybkich pytań, jestem po montażu kamery 3AA.980.654.D. Lane Assist "działa" ale nie łapie linii zbyt dobrze - na 99% kwestia kalibracji ale zanim doposażę się w odpowiedni sprzęt aby to wykonać chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość skasowania adaptacji dynamicznych bez ruszania tych statycznych? Jesli tak, jak to zrobić poprawnie?

Kolejne pytanie - jest podobno dostępna wersja kamery 3AA.980.654.E - podobno z Audi, podobno nie działa z VW ale czy ktoś to na oczy widział? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od tygodnia jestem posiadaczem Passat b7 alltrack.  Auto posiada wszystkie systemy bezpieczeństwa ale mam problem z czytaniem znaków ( sign assist)  gdyż tylko po załączeniu tego systemu wywala "błąd usterka systemu sign assist." Line assist działa bez problemu.  Moje pytanie co jest nie tak czy przyczyną są stare mapy w nawigacji czy trzeba konfigurować kamerę. Dodam jeszcze że przy włączaniu sign assist nie pojawią mi się pod spodem ikony znaków takie jak na zdjęciu poniżej. 

WP_20160923_18_03_05_Pro.jpg.1976b8b553dc03d7181e4f31b0ecac2f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 08:51, Mihu1986 napisał:

Faktycznie VCP pełnej kalibracji nie zrobisz. Pozwala „wpisać” wszystkie dane. Będziesz jednak na etapie wstawienia 3AA z innego auta bez  kalibracji pod twoje.

 

„I have only seen VCP allow for calibration data to be written to A5 to make it think it has been calibrated. Everytime you flash with ODIS-E the A5 camera it will want to be calibrated. This is done obviously with "basic" settings in ODIS-S and the necessary equipment. If calibration just requires the board then run "basic settings". It should calibrate correctly.” - https://cartechnology.co.uk/archive/index.php/thread-27884-2.html

Tak z 3AA do 3Q0 adaptery potrzebne.

Znalazłem w folderach VCP plik "passat_B7_cameraA5_3aa980654D.zdc".

Co to zmienia i jak to poprawnie wgrać? Jak rozumiem to jest właśnie ten plik "oszukując" wymieniony powyżej?

Ponadto - czy kalibracja wpływa na działanie Ligtht Assist, bo sam system działa (uruchamia się) ale wyłączenie świateł długich następuje za późno (często już gdy auto jest tuż przed maską, co powoduje, że notorycznie jestem witany długimi od przeciwników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radekrp90 napisał:

jak to poprawnie wgrać?

Oryginalnym VCP, bo klon ma problem z wgrywaniem parametrów do sterowników UDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, nTomek napisał:

Oryginalnym VCP, bo klon ma problem z wgrywaniem parametrów do sterowników UDS.

Czyli więcej napsuje niż naprawię... Nie ma opcji aby klonem to wrzucić?

Ale generalnie co w przypadku kamer 3AA on daje? W 3Q0 bez tego ani rusz, ale o 3AA prawie nikt nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to klonem do 3AA podejdziesz . Nic nie powinieneś popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są opcje po wczytaniu pliku:

obraz.png.bb66588e401a874c3c630d1e8080a7ba.png

Teraz tylko pytanie - pomijając póki co czy klon da radę, czy nie -> co zmieniają te pliki w kamerach 3AA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic z tego :/

IMG_20210626_092423.thumb.jpg.06351a60513d6424ced144a29bf7711a.jpg

Później kolejne błędy braku komunikacji. Jak rozumiem jakiekolwiek wgrywanie parametryzacji to tylko oryginalny VCP lub ODIS?

Dodatkowo mam pytanie/prośbę. Wczoraj przeglądałem dostępne kanały aadaptacji i jest sporo dotyczących FLA.

Czy ktoś z was mógłby podesłać albo zdjęcia albo tzw mapę adaptacji z VCDS?, z dzialajcego/oryginalnego FLA dla B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na PW czy jest jakiś myk do zrobienia tej mapy adaptacji to wieczorem ogarnę. 

Tylko jeszcze wyjaśnienie, Ty chcesz FLA, to znaczy light assist z opcją czujnika w lusterku ? Bo DLA to z kamerą w przedniej szybie ? Bo chyba się trochę pogubiłem między FLA, a DLA.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera w lustrze to tylko FLA.

Kamera w szybie to FLA lub DLA w zależności od kodowania.

Instrukcja jest tu: https://www.audienthusiasts.com/Article_VCDSAdaptationMap.html

Na forum też gdzieś było.

Edit: I oczywiście DLA to tylko dedykowane lampy, sterownik AFS też musi być odpowiedni. Wprawdzie są głosy, że pewne auta mają jakiś "oszukany" tryb gdzie lampa zamiast się przysłaniać się obniża/skręca ale nie wiem od czego jest to zależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam DLA także mapa adaptacji chyba Ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, radekrp90 napisał:

No i nic z tego

A nie mówiłem... ;-)

10 godzin temu, radekrp90 napisał:

VCP lub ODIS?

No raczej tylko VCP skoro plik jest w formacie zdc. 

Do ODIS'a potrzebujesz xml. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, pytanie bardziej czy znajdę takiego xml'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zima18 napisał:

To mam DLA także mapa adaptacji chyba Ci nie pomoże.

Ale masz "zwykłego" Passata to będę miał punkt odniesienia. Nie pamiętam z jakiej wersji lamp była moja kamera (napewno CC) ale sobie przynajmniej porównam.

Moja mapa w załączniku.

@nTomek
Masz wiedzę co wprowadza ten plik "parametryzacji" z VCP? Pliki są szyfrowane, i jeśli dobrze zrozumiałem tylko oryginalny klucz VCP umożliwia odkodowanie. Ciekawe czy VCP z "donglem" (nadal klon) jakkolwiek zmienia sytuację.

adpmap-A5-3AA-980-654-D.CSV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności