Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

3q0 skalibrujesz sam klonem VCP z „ali”(posiada pliki offline z parametrami) potrzebna tylko plansza kalibracyjna (opyle za flaszkę, bo została mi po kalibracji mojej kamery). 
Gdybys mial swojego Odis Engineering (może być też klon) to mam kontakt do osoby, która mi robiła kalibrację przez teamviewer. Koszt nie powinien przekroczyć 200zł. Warunek to swoja plansza, wylewka wypoziomowana pod auto i może jako opcja jakas tania poziomnica laserowa, zeby idealnie ustawić auto względem planszy.

3aa to taka zabawka i przedsmak asystenta. Musi mieć fizycznie w miarę przyzwoite linie do odczytu pasa ruchu. 3q0 łapie krawężniki i poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba też pobocze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradź mi trochę informacji jak to zrobić VCP, bo ile o wrzucaniu parametryzacji przy pomocy VCP wiem to już o kalibracji kamery nie miałem pojęcia. Sądziłem, że tylko ODISem to zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko odis ma funkcje prowadzone do kalibracji z tego co wiem.

 

Za 200 robiłem ostatnio na miejscu kalibracje z adapterami pod mocowanie 3AA.

 

To co ci wypluje kamera podczas kalibracji ma niewiele wspólnego z dynamiczną kalibracja która cały czas się wykonuje podczas jazdy.

Kamera 3aa tez widzi krawężniki.

Kamera 3q0 w dobrych warunkach widzi pobocze :)

 

Algorytm Light assist to przepaść między 3aa A 3q0.

Znaki również szybciej rozpoznaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 też rozpoznaje krawężniki ale musi być dobre słońce albo wysoki kontrast między nim, a asfaltem. W tym syfie jaki jest teraz nie radzi sobie kompletnie ale to raczej ograniczenie techniczne kamer samych w sobie.

Gdyby się potwierdziło, że da się to ogarnąć chińskim VCP to jesteśmy w domu :D Plansza za kilka dyszek i kalibrujemy.

@Daku Z tą kalibracją dynamiczną to masz rację, sam widzę to u siebie że z czasem zrobiło się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekrp90 napisał:

3Q0 jest fajną opcją tylko pewną upierdliwością jest konieczność kalibracji po podłączeniu do nowego auta.

Dla mnie to nie problem bo mam plansze do kalibracji

 

7 godzin temu, Mihu1986 napisał:

3q0 skalibrujesz sam klonem VCP z „ali”(posiada pliki offline z parametrami) potrzebna tylko plansza kalibracyjna

VCP co najwyżej wgrasz parametryzacje ale na pewno nie zrobisz kalibracji

 

Gdyby ktoś potrzebował to mam plik z planszy do wydruku

 

Rozumiem, że do 3qO muszę wydrukować na drukarce adaptery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie VCP pełnej kalibracji nie zrobisz. Pozwala „wpisać” wszystkie dane. Będziesz jednak na etapie wstawienia 3AA z innego auta bez  kalibracji pod twoje.

 

„I have only seen VCP allow for calibration data to be written to A5 to make it think it has been calibrated. Everytime you flash with ODIS-E the A5 camera it will want to be calibrated. This is done obviously with "basic" settings in ODIS-S and the necessary equipment. If calibration just requires the board then run "basic settings". It should calibrate correctly.” - https://cartechnology.co.uk/archive/index.php/thread-27884-2.html

Tak z 3AA do 3Q0 adaptery potrzebne.

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy samo wejście w Basic Settings z poziomu VCP gdy kamera "widzi" tablicę coś da. Z tego co pamiętam w jednym kanale wpisuje się wysokości nadkoli, w kolejnym oczekuje się akceptacji widoku tablicy i w kolejnym potwierdza się kalibracje (w sumie 3 kanały). Samą poprawność odczytu tablicy można sprawdzić w blokach pomiarowych ale teraz nie wiem czy nie trzeba mieć wcześniej uruchomionej procedury nastaw podstawowych.

Do 3AA też potrzebne są jakieś kalibracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AA przełozona z inengo dziala ok,  jak nie dotkniesz kalibracji - ze wejdzie w tryb kalibracji, to nic nie trzeba ruszać, można flaashowac i kodowac dowoli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie testowo kilka 3AA i jedne prowadziły „jak po sznurku”, inne tragicznie. Wszystkie 272 D. Myślę, że kalibracja jednak doprowadziłaby każdą do stanu używalności i chyba po to przecież jest. Do samego działania dla działania zgadzam się z przedmówcami. Wkładasz i jedziesz.

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersje 3Q0 najlepiej zakupić?? czy będzie funkcjonować wszystko w 100% bez błędów w innych modułach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem, miałem na myśli parametryzację odnośnie 3AA. W 3Q0 musi być, w 3AA też? Kalibracja to odrębny temat. Albo trafi się dobra, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3q0 max H  ponizej kazda

3q0980654 - 654H 

Potem są różne dziwne błędy kamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3AA w przeciwieństwie do 3Q0 nie potrzeba robić parametryzacji. Na tym właśnie poległem w 3Q0. Plik xml z parametrami można zdobyć tylko mając dostęp online, albo od kogoś kto taką parametryzację robił, bo zapisuje się na dysku.

 

kol. wojoo

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że 3Q0 najlepiej z VW i tyle. Ważne żeby kupić używaną bez zaślepki na soczewkę. Minimalizujesz ryzyko, że to wersja z auta potestowego. One często nie działają. Mam takie z błędem czujnika temperatury. 

Czyli kupujesz uzywke 3q0980654 z vw, robisz sobie na najnowszy soft 272 ODISem. Później dajesz komuś dostęp zdalny i Ci wgrywa parametry + robi kalibrację. Ew. na wspomnianym przeze mnie forum dostęp kosztuje chyba €25 i widziałem mieli chyba pliki kalibracji xml do odisa.

 

 

Edytowane przez Mihu1986
Kolega Daku doprecyzowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mihu1986 napisał:

Czyli kupujesz uzywke 3q0980654 z vw, robisz sobie na najnowszy soft 272 ODISem. Później dajesz komuś dostęp zdalny i Ci wgrywa parametry + robi kalibrację. Ew. na wspomnianym przeze mnie forum dostęp kosztuje chyba €25 i widziałem mieli chyba pliki kalibracji xml do odisa.

To sobie sam ogarne, mam ODISA E online (tylko na razie nie dosłali mi jeszcze kodów), mam VCP pro, zresztą nie raz to robiłem w innych pojazdach

8 minut temu, Mihu1986 napisał:

Czyli kupujesz uzywke 3q0980654 z vw, robisz sobie na najnowszy soft 272 ODISem

Kurczę, miałem taką kamerę ale sie jej pozbyłem :/

 

11 minut temu, Daku napisał:

3q0 max H  ponizej kazda

3q0980654 - 654H 

Ok, poszukam

 

który plik do wydruku z adapterami jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 22:40, Mihu1986 napisał:

Jakby ktos poszukiwal adapterow do kamerki 3Q0 pod szybe 3AA. Chyba nie bylo w tym poscie, a naszukalem sie ich troche...

+ filmik na yt ponizej jak dostosowac / dociac uchwyt kamery 3AA pod te adaptery i kamerke 3Q0

 

adaptery.rar 5 kB · 12 pobrań

Ja uzylem tych i moge smialo polecic. Nie trzeba zbyt wiele wycinac i zawsze mozna wrocic do 3AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3Q0 zawsze kasuje nastawy po podłączeniu do auta? Da się to w jakikolwiek sposób obejść np.: wpisaniem w jakiś sposób innego numeru VIN w samej kamerze przed podłączeniem (może jakaś edycja EEPROM)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, radekrp90 napisał:

Czy 3Q0 zawsze kasuje nastawy po podłączeniu do auta? Da się to w jakikolwiek sposób obejść np.: wpisaniem w jakiś sposób innego numeru VIN w samej kamerze przed podłączeniem (może jakaś edycja EEPROM)?

Da się to obejść, musisz wyciągnąć na włączonym zapłonie z dawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko szukać VW CC z kamerą 3Q0 na światłach :D

OK czyli jednak ODIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kamera 3Q0 sprawdza się przy Light Assist ? Sąsiedzi ze wschodu piszą, że przy 3q0 Light Assist czasem wyłapuje błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, łapie z dość daleka, czasami jak jest jakieś duże oświetlenie białe czy czerwone to trochę głupieje.

Parametry 3q0 do kamery 654H św 272 Mogę wgrać zdalnie przez odisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności