Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż kamery systemów wspomagających kierowcę

Rekomendowane odpowiedzi

Kamera 653 ma to od początku.

Kamera 654 Nie ma i nie będzie miała.

 

To są na razie teorie bo w pq nikt nie ma kamery 653.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli, mając kamerę 3Q0980653 (jak rozumiem to ta co chyba w Sharanie jest tak?) i zapewne odpowiednią pompę obsługującą FrontAssist da się to uruchomić bez ACC?

Jeszcze trochę i TJA się uruchomi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Q0980653 to passat b8 i w zalaczniku wyjasnienie dlaczego wspiera rozpoznawanie pieszych.

BCAD7FC1-8C10-47A1-9BD5-F001490DE605.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

654X też są MQB i PQ , 654H jest tylko MQB a jednak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos poszukiwal adapterow do kamerki 3Q0 pod szybe 3AA. Chyba nie bylo w tym poscie, a naszukalem sie ich troche...

+ filmik na yt ponizej jak dostosowac / dociac uchwyt kamery 3AA pod te adaptery i kamerke 3Q0

 

adaptery.rar

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemna wiedza. Raptem 5 min szukania w google - tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać i jak wpisać :D Są nawet modele 3D całego uchwytu pod taka kamerę (do druku 3D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znalezienie darmowych *.stl adapterów zajęło sporo czasu, więc może ktoś jeszcze mieć z tym problem.

Wydrukowalem taki uchwyt z thingsuniverse i jest niezły, ale wymaga delikatnej przeróbki pod obiektyw kamery. Do tego w moim przypadku (nieoryginalna szyba przednia) po godzinie walki linką do wycinania szyb nie udało mi się wyciąć nawet kilku mm uchwytu 3AA. Pozostały adaptery. 
 

Rozumiem, że „w internecie jest wszystko” ale chyba od tego są takie wątki żeby pozbierać to w całość.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementu grzejnego nie trzeba wymieniać, nie generuje on błędu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generuje błąd jak spada temperatura zimą, teraz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mihu1986 Może źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi o to, że da się to znaleźć ale dobrze, że to dodałeś ;) Ja mam gdzieś model całego uchwytu do Tiguana/Passata to wrzucę (inny niż Ty dodawałeś choć wymiarowo zupełnie zgodny).

Co do wycinania - trzeba mieć dużo cierpliwości i dobrane narzędzia. Ja teraz żałuję, że od razu nie montowałem uchwytu pod 3AA to bym miał prościej z implementacją HBA w przyszłości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość sprawdzenia czy na uchwycie z B7 jest podany numer części, a jeśli tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zamontować asystentów konieczna jest nawigacja RNS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AA tak 3Q0 nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiadomo na jakiej dokładnie wysokości zawiesić planszę VAS 6430 ? Mam b7 kombi na 16" kołach i profilu 55mm. Znalazłem, że "Tablice ustawiamy 150cm +/- 2cm od środka osi przednich kół (symetrycznie!). Środek czarnych okręgów na białym tle powinien znajdować się na wysokości obiektywu kamery (około 120-125cm) – w zależności od rozmiaru kół jak i zawieszenia." Jednak coś nie mogę wydedukować jaka to wysokość dla mojego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć - nikt nie wie jaką masz wysokość montażu kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wersja oficjalna. Nieoficjalna szkoła mówi o ustawieniu górnej krawędzi tablicy na 1570 mm od powierzchni na jakiej stoi pojazd.

Niby tą drugą się stosuje gdy auto nie przechodzi dynamicznej kalibracji (tzn. zakres kalibracji przekracza zakres tolerancji).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sromotna klęska. Chyba trafiła mi się kamerka z auta "po testowego" jak przypuszczałem. Normalnie przyjmuje kodowanie vcds itd, ale przy próbie kalibracji ODISem nie przyjmuje parametrów i wywala coś takiego jak w załącznikach. Ktoś potwierdzi, że to wina kamerki ?

 

IMG_0165.thumb.jpeg.5c3355bc1ac403a48309694cb007bb31.jpeg

IMG_0166.jpeg

IMG_0167.jpeg

IMG_0168.jpeg

IMG_0169.jpeg

IMG_0171.jpegIMG_0173.jpeg

IMG_0174.jpegIMG_0175.jpeg

IMG_0177.jpegIMG_0176.jpeg

IMG_0178.jpeg

IMG_0192.jpeg

Edytowane przez Mihu1986
pomniejszenie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 10:46, Mihu1986 napisał:

Sromotna klęska. Chyba trafiła mi się kamerka z auta "po testowego" jak przypuszczałem. Normalnie przyjmuje kodowanie vcds itd, ale przy próbie kalibracji ODISem nie przyjmuje parametrów i wywala coś takiego jak w załącznikach. Ktoś potwierdzi, że to wina kamerki ?

 

nawet nie wiesz pod  co ma parametry i kalibrujesz .....  beznadzieja 

wgrywasz soft, wgrywasz parametry i jazda 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności