Skocz do zawartości
ernest_1978

Po włączeniu kierunku gaśnie mi silnik.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie w po włączeniu kierunku zapala mi się na chwilę żółta kontrolka świec żarowych i przygasa mi silnik na chwilę ( zakrztusi się) lub całkiem zgaśnie. Nie występuje to za każdym razem ale ostatnio coraz częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz przełącznik pod kierownicą, obejrzyj dokładnie instalację elektryczną przy kolumnie kierownicy czy nie ma śladów nadpalenia.Jeżeli przygasa ci silnik w tym momencie może być wyhamowywany przez alternator przez który płynie duży prąd krótko mówiąc może być gdzieś zwarcie przy przełączniku lub w nim. I zrób to w najbliższym czasie zanim zjara się instalacja.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ograniczyłem wyjazdy Paskiem , bo nie miałem czasu się za to wziąć ale w święta przygasł mi też po wrzuceniu wstecznego. Mam jeszcze jedno pytanie czy to może być zwarcie w kostce stacyjki. W lecie miałem kilka razy problem z odpaleniem Passata tzn po przekręceniu kluczyka kontrolki nie świeciły ale rozrusznik kręcił . Podejrzewałem kostkę stacyjki i coś z nią było nie tak. Kupiłem drugą kostkę ze dwa razy odpaliłem Passata na krótko tzn wyjąłem wtyczkę jak nie palił ze stacyjki włożyłem do nowej kostki i odpaliłem silnik śrubokrętem. Na nowej kostce nie jest to ori tylko jakiś zamiennik brzęczał mi brzęczyk od świateł. Potem problem z odpalaniem ustąpił . Kostki nie zmieniłem.Dlatego zastanawiam się czy nie jest to jakieś zwarcie w kostce stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio ograniczyłem wyjazdy Paskiem , bo nie miałem czasu się za to wziąć ale w święta przygasł mi też po wrzuceniu wstecznego. Mam jeszcze jedno pytanie czy to może być zwarcie w kostce stacyjki. W lecie miałem kilka razy problem z odpaleniem Passata tzn po przekręceniu kluczyka kontrolki nie świeciły ale rozrusznik kręcił . Podejrzewałem kostkę stacyjki i coś z nią było nie tak. Kupiłem drugą kostkę ze dwa razy odpaliłem Passata na krótko tzn wyjąłem wtyczkę jak nie palił ze stacyjki włożyłem do nowej kostki i odpaliłem silnik śrubokrętem. Na nowej kostce nie jest to ori tylko jakiś zamiennik brzęczał mi brzęczyk od świateł. Potem problem z odpalaniem ustąpił . Kostki nie zmieniłem.Dlatego zastanawiam się czy nie jest to jakieś zwarcie w kostce stacyjki.

 

Masa w stacyjce musi szfankować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stacyjka jest podłączona gdzieś kablem do masy, czy bierze z obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka nie ma żadnej masy.

Sprawdź dodatkowe przewody idące na plusową klemę i połączenia za skrzynką bezpieczników.

Gdzieś Ci plus idzie gdzie nie powinien, zacząłbym od połączeń od włącznika zespolonego przy kierownicy, przy tej pajęczynie kabli pod skrzynka nie trudno coś pomieszać.Szukaj jakiś nietypowych połączeń, może ktoś kiedyś szukał tam plusa i zostawił bałagan.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

panowie mialem te same problemy o ktorych mowicie w poprzednich postach... pomogło rozkręcenie osłony kostki stacyjki... jak sie ruszało wtyczka przy kostce to robiła sie choinka na zegarach... wymieniłem kostkę stacyjki i jak ręka odjął :D takze zaczynajcie od kostek stacyjki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został dawno usunięty i tak piszę dla innych- może komuś się przyda . Winna była jakaś nie fachowa naprawa w niemcowni . Miałem coś podpalone i pomieszane za skrzynką bezpieczników i przekaźników. Elektryk odtwarzał ze schematu instalację -coś było pokombinowane aby tylko sprzedać .Wytrzymało kilka lat i musiałem robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności