Skocz do zawartości
elmer83

komunikacja Radio <-> kierownica multifunkcyjna.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie odnośnie radia Gamma.

Doposażyłem swoje autko w kierownicę multifunkcyjną i podłączyłem pod radio na pin 11 małej wtyczki iso (zielona)

Kierownica steruje radiem ale nie zmienia stacji pomiędzy zapisanymi a wyszukuje w eterze następną:/ Czyli działa jak powinno, ale nie tak jak ja bym chciał :)

Czy zna ktoś sposób by radio zmieniało stację pomiędzy zapisanymi??

Może jakaś adaptacja radia lub konwerter sygnału?? No i ostatnie pytanie odnośnie właśnie komunikacji.

W jaki sposób moduł kierownicy (przekaźnik 542) wysyła sygnał do radia?? Chyba nie jest to Can bo idzie tylko jeden przewód.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to przerobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie na tym kabelku względem masy czy przy wciskaniu przycisków nie spada napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sprawdzałem, ale napięcie nie spada jest około 5V więc obstawiam komunikację cyfrową:/ Jak wciskam przyciski pojawia się też zmienna częstotliwość:/

Ale jaki typ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

a ja mam do was takie pytanie. Mam zamiar sobie kupic car audio firmy kruger i matz km 2003. Chciałbym, żeby bylo sterowanie z kierownicy ale gosc mi mowil cos ze raczej nie bedzie takiego sterowania bo to zalezy jaki ma sie interfejs do tego a jak sie nie ma tego tego interfejsa to trzeba bedzie go dokupic i tu jest moje pytanie:ile to cos kosztuje i czy do mojego auta trzeba bedzie to cos kupowac. mam passata b5 fl 1.8t 150km, 2004 r. dodam tez ze oryginalnie mam sterowanie w kierownicy.

dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie car audio, tylko stacja multimedialna. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz poradnik na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:/ Szkoda że nikt nie ma wiedzy na ten temat, bo wydawało by się że sprawa prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.....chciałbym zmienić radio na pioniera z zestawem głośnomówicym i teraz pytanie...czy nadal będę mógł sterować nim z kierownicy i czy nadal nazwa stacji itd....będize mi się wyświetlać na FiS-ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie sobie zrobisz. Wystarczy dorwać odpowiedni adapter. Ale FISu nie zrobisz to akurat jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności