Skocz do zawartości
artmin

Tutaj opisujemy ciekawe mody w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 

Przeglądałem forum i nie mogę znaleźć tematu zmiany tylnych lamp wersji full led z HL na lampy z wersji lift z "pływającymi " dynamicznymi kierunkowskazami, czy będą działać poprzez plug'n play czy trzeba coś przerabiać/kodować, a może lampy z Aliexpress będą pasować ?

Jeśli był poruszany temat poproszę o link.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy OEM oczywiście że trzeba kodować. 

Lampy OEM mają wbudowany swój sterownik i nie trzeba. 

Co do ich wykonania wolę nie mówić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzane zydelki na przód ktoś przerabiał? Nie mogę znaleść wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem u kolegi Grzesia, grzane i elektrycznie sterowane. Ale wątku chyba faktycznie niema. Jakbyś potrzebował to mogę udostępnić schematy, mam tez na zbyciu oryginalne wiązki foteli.

Do foteli po 17-tym roku ( czerwone wtyczki ).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegi Grzesia nie znam :) więc z chęcią dowiem się więcej. Po 17 roku czyli rocznikowo już 17? Ile kosztowalo? i gdzie sterowanie grzania - na desce w oryginalnych slotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak oryginał, wymiana foteli , panela klimatyzacji, dołożenie wiązki i kodowanie. Rocznikowo od 17 szły już czerwone wtyczki, ale na upartego można przepinować wg schematu na czarne. Koszty to sprawa subiektywna.... wszystko zależy jakie i za jaką cenę kupisz fotele. Panel i wiązki to jakieś 400-500 zł. jak dobrze pogmerasz to kupisz jeszcze taniej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie myślałem o wymianie foteli, tylko domontowaniu do foteli, które mam, z zamianą foteli to wiem, że bez problemu. Widziałem filmik na yt gdzie gość to robił (dokładam maty grzejne do foteli) i nie jest to szczególnie trudne (tak jak wszystko DIY na yt ?
Ile chcesz za wiązkę? Jak coś to na priv

Edytowane przez Franek B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwował ekran radia w słońcu jak i ciągłe walki z palcówkami  wiec zakupiłem matową folię. Teraz wygląda tak samo jak ekran z zegarami. Koszt z wysyłką to 10 euro z amazona.

Montaż prosty, bąble łatwo zgarnąć na bok. Jedynie trzeba dobrze trafić by wyśrodkować folię. W paczce są 2. Pierwsza przy poprawianiu złapała mały farfocel więc musiałem wykorzystać drugą

20210301_195224.jpg

20210301_195151.jpg

20210301_194956.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na okropną pogodę w ostatnim czasie, w ramach zabicia czasu dołożyłem flokowanie do kieszeni w drzwiach (wewnętrznej części która fabrycznie nie jest pokryta). 
Zrobiłem to bo zdarzało się, że tłukły mi się rzeczy pozostawione w schowkach. Nawet parę razy musiałem się zatrzymać w trasie aby wydobyć to co obijało się o plastik (klucze, śrubokret, skrobaczka itp).

Co potrzebujemy, np taki filc: https://allegro.pl/oferta/dywan-samoprzylepny-czarny-wykladzina-2mm-filc-10071348882 , który w tym przypadku jest w 90% podobny do fabrycznego. Zresztą po założeniu i tak tego nie widać.
Tak to wygląda porównując (po lewej fabryka, po prawej od środka zdjęcia - filc od STP).

1653699987_Porwnaniemateriaw.thumb.jpg.48a8e7c9368960fa01e985bd31b48edc.jpg

Bierzemy kartkę papieru, idziemy do samochodu, odrysowujemy wzór schowków, wycinamy go, odrysowujemy go na filcu:

175435154_wycicie.thumb.jpg.9cf2f8fad85f4e5a1b1667f2c1835bb2.jpg
i wycinamy:

1373580814_wycite.thumb.jpg.e4ebf1a85c2af55ec02acb64a0a2738b.jpg1301186009_wycite3.thumb.jpg.9dce66f1103bca0409d1284e844f4aa0.jpg


I następnie wklejamy:

kleimy.thumb.jpg.4848807fb2f5c7b5c93cf5cf297952c9.jpg

I cieszymy się ciszą na zakrętach.?
Jeden skrawek 25 x 100cm spokojnie wystarcza.
Wiadomo, modyfikacja nie jest jakaś kosmiczna ale jak komuś nie szkoda 12,50 plus przesyłka to może się pokusić. 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , kupiłem do tego oryginalne blachowkręty w ASO . One są „ samowiercące „ więc tylko wkrętarka i po krzyku .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast postanowiłem doposażyć mojego Paska w grzanie tylnej kanapy. Auto parkuje "pod chmurką" i dzieci rano narzekają, że marzną im 4 litery a ja mam ciepło... Sprawa wydawała się prosta jednak prosta tak do końca nie była. Najpierw skompletowanie części, tu w 90% pomógł @Ysebulba Następnie znalezienie tapicera, który wklei 4 maty grzewcze okazało się ósmym cudem świata (brak chęci, terminów, zaporowe ceny na odp.), ostatecznie udało się to zrobić chociaż maty z oparcia są pod tyłkiem a te z kanapy w oparciu ale nie będę się już denerwować :D ważne, że działają. Wiązkę, montaż, podłączenie i kodowanie wszystkiego ogarnął w sposób bardzo sprawny i fachowy kolega @Ysebulba za co bardzo dziękuję. Grzana kanapa fajna sprawa, ostatnil nawet rodzice skorzystali w chlodny dzień i byli zachwyceni. Niby mała rzecz a cieszy. No i dziady siedzą już rano cicho. A to bezcenne... Polecam

20231209_164337.jpg

20231209_174626.jpg

IMG-20231209-WA0006.jpeg

IMG-20231209-WA0009.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności