Jump to content
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Recommended Posts

1. .......

2. Dwumasa jest

3. Moje subiektywne zdanie. Lepsze mokre. 1.8TSI a DSG to zły wybór. Lepszy wybór to 2.0TSI 220KM

• Like 1

Super dzięki, tak właśnie mi się wydawało że 1.8 i DSG nie bardzo. Pozostaje pytanie odnośnie wymiany dwumasy w dsg zarówno w TDI jak i 2.0 TSI, powiem szczerze że często dzwoniąc do sprzedawcy i na zapytanie o dwumase w dsg słyszę Panie jaka dwumasa, przecież to automat, no ale skoro już ustalono że jest to pytanie o żywotność, w manualu wiem z doświadczenia że przy przebiegu ok 200tys lepiej żeby było już zrobione, miałem do tej pory 4 auta z przebiegami ok 200tys i w trzech była już robiona, z czego w jednym sam robiłem przy 180tys

Edited by mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

3 hours ago, Bieniu said:

… powiem szczerze że często dzwoniąc do sprzedawcy i na zapytanie o dwumase w dsg słyszę Panie jaka dwumasa, przecież to automat (…)

To tylko informacja, że sprzedający handluje czymś czego kompletnie nie zna! Albo… wprowadzając w błąd liczy na szybsza sprzedaż!

dzisiaj sugerowałbym już założyć że każde auto je ma! Będzie pozytywne zaskoczenie jeśli nie będzie.

jako użytkownik Octavi z DSG (140KM) i teraz Passata (190KM) z DSG to octawia miała lepszą DSG. Oba auta maja skrzynie „mokrą”. W passacie skrzynia szarpie z 4 na 3 oraz przy wrzucaniu 1 biegu. VW zna problem ale nie chce tego robić. Po mocnym narzekaniu zmieniają soft aby biegi zrzucane (redukcja) była na niskich obrotach. Jednak najbardziej drażni mnie redukcja z 7 na 6 przy delikatnym dotknięciu gazu. Przestaje jak prędkość jest ponad 120km/h.

mam tez znajomego z octavią z 1.8 DSG - całkiem dobrze sobie radzi. Nie rozumiem dlaczego miałby to być „zły wybór”. Teoretycznie skrzynie mokre są trwalsze, ale to wszystko zależy od tego jak kto używał.

moze warto zerknąć za 2.0 TSI (190KM) z DSG, ale nie wiem czy to w budżecie.

P.S.

dwumase wymieniałem w Octavi (DQ250) i płaciłem 2700zl z wymianą. kupując auto za 30tys zł i więcej licz się z min. 10% wkładem po zakupie.

P.S.

wymienialem przy 172 tys km bo waliło niemiłosiernie. Na wymienionej (LUK) zrobiłem ponad 100tys km i sprzedałem auto. Do dzisiaj jeździ (ponad 300k) i nic nie stuka.

Edited by Gajdzi
  • Like 1

chcesz kupić nowy czy używkę? Jaki budżet?

Coś z początku produkcji 2015, 2016 budżet ok 65tys zł, dlatego liczę się z tym że przebieg może być ok 200tys km i chcę zorientować się czego się spodziewać 

Edited by mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Faktycznie, w tym budżecie będzie ciężko znaleźć coś z mniejszym przebiegiem, takim ok. 100-120tys. Moze warto "naciągnąć" budżet aby mieć większe pole manewru? Niestety auta używane mocno podrożały i wybór mniejszy.. Zreszta B8 jest teraz w cenie. Dzisiaj za mojego musiałbym zapłacić 20% więcej niż płacilem 4,5 roku temu.. 😱

Auta od nowego roku podrożały mocno, ja kupowałem w styczniu, wybór był spory, w das wel auto kupiłem za trochę ponad 70 tysięcy 2016 z przebiegiem 124 tyś, bardzo dobrze wyposażone. Obecnie jak spojrzałem za podobny egzemplarz musiałbym zapłacić 5-7 tysięcy więcej, podaż malutka obecnie.

Witam. Panowie mam do wydania ok 60 tys zł, nie wiem jakie auto wybrać na passata pewnie za mało aby był cały ? Jestem raczej spokojnym kierowcą, mam teraz diesla co ma 13s do setki :) i nie narzekam ale mogło by być lepiej. Zastanawiam się nad 1.4 125 lub 150 koni ponieważ większość jeżdżę krótkie odcinki po 10km. Te silniki chyba uchodzą za poprawione i bezawaryjne, oleju też nie biorą ? Chciałbym trafić taki z przebiegiem poniżej 150 tys km, jeżeli budżet na to nie pozwoli to będę szukał innego auta.

Kurde - chciałem kupić używkę Passata. Kilka oglądałem nawet - budżet do 90 000 zł. No i wiecie co? Albo szarpały skrzynie, albo już kitu miały nawalone. No w szoku byłem, że 4 letni samochód można tak zaniedbać. Zniechęciłem się. Postanowiłem jednak kupić nowe auto. Po wizytach w paru ASO u paru dealerów ostatecznie zdecydowałem się na hybrydową Corollę kombi. Bo i silnik 2 litry bez doładowania, i oszczędna mega w mieście i niezbyt duża (o ile o aucie wielkości Passata B5 w kombi można mówić, że jest nieduże). Straszny jest obecnie rynek aut używanych w Polsce... 

Edited by Charakterek

8 hours ago, Charakterek said:

Po wizytach w paru ASO u paru dealerów ostatecznie zdecydowałem się na hybrydową Corollę kombi. Bo i silnik 2 litry bez doładowania, i oszczędna mega w mieście i niezbyt duża (o ile o aucie wielkości Passata B5 w kombi można mówić, że jest nieduże). 

Chyba aktualnie najrozsądniejszy wybór. Ja osobiście wybrałbym wersje 1.8, bo ma pośredni wtrysk paliwa i pali mniej niż 2.0. Testowałem obie wersje na weekendy, w mieście i na trasie.

W corolli brakuje mi jednak automatycznej klapy (w 1.8 niedostępna, przynajmniej wtedy kiedy ja robiłem research) oraz świateł LED (tych najlepszych).

Jak się przyzwyczaisz do eCVT to później każda skrzynia biegów będzie Ci szarpała!!!

Godzinę temu, Gajdzi napisał:

Ja osobiście wybrałbym wersje 1.8, bo ma pośredni wtrysk paliwa i pali mniej niż 2.0.

Na szczęście są jeszcze ludzie którzy nie patrzą tylko na spalanie 😉 bierzesz 2.0 280 i po samym programie jaki jest fun z jazdy?:)

1 hour ago, Dreyfus said:

Na szczęście są jeszcze ludzie którzy nie patrzą tylko na spalanie 😉 bierzesz 2.0 280 i po samym programie jaki jest fun z jazdy?:)

Taki fun, że później każdy kto ma więcej koni pod maska myśli że może drugiego użytkownika drogi wyprzedzać z prawej albo wjeżdżać mu przed maskę… fun to ja mam jak biorę lotusa i cisnę pobawić się na tor.

P.S. Nie każdy patrzy na fun ale tez na koszty.

poza tym, w kraju w którym spędzam najwiecej czasu przekroczenia prędkości są surowo karane, a ścigać się do 50 lub 80 km/h lub 120 na autostradzie nie uważam za fun.

Ale każdy ma swój fun, ważne aby ten fun nie był dramatem na innych!

• Like 1

9 minut temu, Gajdzi napisał:

Nie każdy patrzy na fun ale tez na koszty.

Naprawdę zużycie paliwa przy takim samym stylu jazdy między 1.8 a 2.0 uważasz za taką tragedię? Jak masz 300 koni pod maską a nie używasz rozumu to i 60 koni mając może się tragedią skończyć...

Jak rozpoznać czy jest DCC, czy wystarczy guzik "mode" czy też musi być w radiu zawarte, że wersja z DCC, coś tam jeszcze, że jeżeli jest opcja "komfort" ??

czesc wszystkim. niestety jestem swieza w temacie VW PASSATA B8 . chciałabym by ktos mi poradził albo inaczej powiedział coś na temat silnika vw passat 2.o TDI 150KM + dsg. 

jestem wlasnie na kupnie takiego samochodu lecz nie ma mi kto doradzić, a czytalam juz opinie na roznych forach i stronach i nic sie nie dowiedzialam. co post kazdy co innego pisze.

mam budzet okolo 115 tysiecy .szukam rocznika 2017/2018 do max 150k przebiegu

10 hours ago, anashar said:

(…) by ktos mi poradził albo inaczej powiedział coś na temat silnika vw passat 2.o TDI 150KM + dsg. 

jestem wlasnie na kupnie takiego samochodu lecz nie ma mi kto doradzić, a czytalam juz opinie na roznych forach i stronach i nic sie nie dowiedzialam. co post kazdy co innego pisze.

Witamy na forum… widać, że jesteś „świeża”, bo Twój poerwszy post to właśnie ten post :)

chetnie pomożemy, ale musisz sprecyzować swoje pytanie. Mam troszkę wątpliwości czy czytałaś inne posty w tym zakresie bo tam jest idealnie opisane co i jak z tym silnikiem i skrzynią, a nie wiem czy jest sens zaczynać rozmowę na zasadzie podstawowych pytań czy Twój wybór diesla jest świadomy (sugerowałbym zerknąć na 1.8 TSI lub 2.0 TSI jeszcze, chyba że na 100% chcesz diesla). 

jesli szukasz rocznika 2017/2018 to już powinien to być rocznik z nowym silnikiem EVO (EA288) oraz nowym systemem multimedialnym (bez fizycznych przycisków wokół ekranu).

Osobiście nie używałem tego silnika, ale mam wokół siebie kilka takich aut które się dobrze sprawują (pod warunkiem ze nie są używane tylko w mieście). Zapewniają dobra dynamikę (jak dla Passata). 

pytanie jeszcze zatem co chcesz wiedzieć więcej?

15 godzin temu, Gajdzi napisał:

pod warunkiem ze nie są używane tylko w mieście).

To co się teraz użytkuje w mieście jak benzyna jest be? Ropniaka?  😉

W dniu 10.09.2021 o 08:43, Gajdzi napisał:

Witamy na forum… widać, że jesteś „świeża”, bo Twój poerwszy post to właśnie ten post :)

chetnie pomożemy, ale musisz sprecyzować swoje pytanie. Mam troszkę wątpliwości czy czytałaś inne posty w tym zakresie bo tam jest idealnie opisane co i jak z tym silnikiem i skrzynią, a nie wiem czy jest sens zaczynać rozmowę na zasadzie podstawowych pytań czy Twój wybór diesla jest świadomy (sugerowałbym zerknąć na 1.8 TSI lub 2.0 TSI jeszcze, chyba że na 100% chcesz diesla). 

jesli szukasz rocznika 2017/2018 to już powinien to być rocznik z nowym silnikiem EVO (EA288) oraz nowym systemem multimedialnym (bez fizycznych przycisków wokół ekranu).

Osobiście nie używałem tego silnika, ale mam wokół siebie kilka takich aut które się dobrze sprawują (pod warunkiem ze nie są używane tylko w mieście). Zapewniają dobra dynamikę (jak dla Passata). 

pytanie jeszcze zatem co chcesz wiedzieć więcej?

Autko ogólnie bedzie 70% miasto, a 30% trasa :) polecono mi 2.0 TDI 150km "podobno" najlepszy diesel w VW..

A co do silników benzynowych słyszałam różne opinie , a wiecej było tych zły. dlatego wolałam zapytac ludzi którzy uzytkuja te samochdy

11 hours ago, Dreyfus said:

To co się teraz użytkuje w mieście jak benzyna jest be? Ropniaka?  😉

Nie wiem skąd taka interpretacja… napisałem, że diesel będzie ok jeśli nie jest do miasta. Nie napisałem, że benzyna jest „be”!

1 hour ago, anashar said:

Autko ogólnie bedzie 70% miasto, a 30% trasa :) polecono mi 2.0 TDI 150km "podobno" najlepszy diesel w VW..

A co do silników benzynowych słyszałam różne opinie , a wiecej było tych zły. dlatego wolałam zapytac ludzi którzy uzytkuja te samochdy

to moje prywatne, indywidualne, subiektywne zdanie jest takie, że nie polecę Ci diesla do takiej jazdy bo to jazda głównie po mieście.

nie wiem jak dużego auta potrzebujesz oraz jak bardzo dynamicznego, ale moja żona w tym momencie kupiłaby Toyote Corollę combi 1.8 HSD (hybryda). Za ten budżet kupisz nowe auto!

Jeśli nie szukasz kombi, to rozważ Toyote Camry.

jesli koniecznie chcesz Passata lub coś ze stajni VAG, to rozważ silnik benzynowy 2.0 TSI 190KM (w tej wersji mocy) lub jeśli nie zależy aż tak bardzo na dynamice to 1.5 TSI (150KM). 

ja na dzień dzisiejszy używam 2.0 TDI 190KM + DSG. Auto jest spoko, ale jak jeździmy po mieście to co jakiś czas widzę ze wypala się DPF. Co najgorsze, nie jestem w stanie dokończyć tego procesu bo koniec trasy i trzeba wyjść z auta. Diesel ma tylko przewagę w trasie. Dzisiaj jakbym miał kupić auto jeszcze raz to celowałbym w 2.0 TSI 190KM lub jeśli Toyota wprowadziłaby na rynek Camry w kombi to wybrałbym toyote.

ale powtarzam, to moje prywatne zdanie i pewnie cześć ludzi na forum może się ze mną nie zgadzać.

i jeszcze jedna sprawa… gdzie będziesz trzymała auto? Bo jak na zewnątrz, to zmian rozgrzanie diesla zajmie Ci duO więcej czasu niż rozgrzanie benzyny. Co tez przełoży się na spalanie.

p.s. Nowoczesne benzyny w trasie spała ciut więcej niż diesel. Nowoczesny diesel w mieście spali ciut mniej lub tyle samo co benzyna. 

Edited by Gajdzi