Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

pokaz jakiejkolwiek statystyki pokazujące ze auta z szyberdachami mają wieksza ilość zgonów

 

Ja rozumiem te emocje, bo w końcu chodzi o szklaną dziurę w blaszanej konstrukcji na kółkach, więc wszystko na bok i walczmy o swoje, ale jednak...

Panowie! Nikt nie twierdził, że szyberdachy skutkują większą śmiertelnością (tak samo jak ja nie twierdziłem, że to ma sens wyłącznie gdy się pali). Możemy tu zrobić seminarium z sztywności, tylko po co, skoro na koniec i tak każdy będzie bronił swojego wyboru.

 

Myślałem, że ten wątek jest po to, by ktoś przed zakupem passata po przeczytaniu podjął lepszą decyzję, a nie po to, by pokazać wyższość swojej decyzji o zakupie lub rezygnacji z jakiegoś dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie w życiu bywa, znam przypadek, gdyby facet nie miał otwartego blaszanego szyberdachu, pewnie by żył. a tak to doszło do dachowania, asfalt, głowa... nad czym tu się rozwodzić, przypadek 1 na 1000? 100 000? 1 000 000? ale był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać. Jestem tu nowy (choć jestem z Wami od marca). Kupowałem samochód więc kierowały mną te same emocje co Wami - jaki silnik (chociaż to raczej było pewne), jakie wyposażenie, koła, itd. Jedyne co nie podlegało dyskusji to kolor. Ten wybrała moja pani i basta. Nie było dyskusji. Muszę przyznać, że z niektórych podpowiedzi skorzystałem.

Podobają mi się podpowiedzi, rady ludzi, którzy wiedzą co piszą. Nie narzucają swojego zdania, nie krytykują innych tylko za to, że pytający chcieliby może coś czego tak do końca nie znają czy nie mili tego nigdy w wyposażeniu.

Pierwszy raz "skoczyło mi ciśnienie" jak człowiek (chyba) chcący kupić passata wymienia wszystkie możliwe opcje i dodatki, które będzie zamawiał, silnik kosmos, większego nie ma - no full wypas coś ponad 200 tysi. I nagle pyta: powiedzcie koledzy ile on pali. Bo różnie piszą 8/100 czy może nie daj Boże 9/100. Pozostawię to bez komentarza.

I dzisiaj kolejny raz moje ciśnienie dało znać o sobie. Pyta człowiek o "szklany dach". Po diabła pleść jakieś bzdury o sztywności nadwozia, dekapitacji (wiem trudne słowo) czy trzaskach. Zgoda. Niemiec to taka bestia, która tylko czyha żeby głupi (najlepiej Polak) kupił takie dziadostwo. A nuż utnie mu łeb w razie wypadku.

Co do tego uciętego łba - znam przypadek (być może nawet ten sam), tyle że facet był nagrzany jak bania i jechał bez zapiętych pasów. Tak więc dostał jakby na własne życzenie.

Kolego, moim zdaniem, szklany dach to zajefajny bajer, głownie bajer. Może być również praktyczny. Wszystko zależy czego się oczekuje. Nic nie sugeruję ale powiem co ja w tym widzę (miałem trzy samochody ze szkłem). Otóż nie ma nic przyjemniejszego niż jazda (z rozsądną prędkością) wiosną lub latem pod gwiazdami przy otwartym dachu. Po drugie, rzeczywiście optycznie powiększa wnętrze i daje dużo światła. I na koniec, pamiętam jak lądował Obama na Okęciu. Większość kierowców "łamała karki", a my tylko patrzyliśmy w górę.

Z praktycznych rzeczy znam jedną: jest mniej powierzchni do woskowania. Tak więc od Ciebie zależy, wybrać dach (drogi gadżet - bajerek) czy może coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wszystkim fanatycznym zwolennikom panoramicznego, szklanego dachu polecam wizytę u zaprzyjaźnionego doradcy serwisowego i pogadankę na temat zachowania się tego cudu techniki po pokonaniu krawężnika kilkaset razy. Panorama to była pierwsza rzecz, którą odradzał mi doradca w salonie. I tyle.

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

 

A czy ten sam doradca w serwisie doradzał koledze wziąść koła 16 do B8? Przecież im większe koło to niższy profil opony i felga pogięta podjeżdżając pod krawężnik. Może w tej sytuacji warto rozważyć od razu jazdę komunikacja miejska, a najlepiej tramwajem, pociągiem, tam się felgi nie pogna podjeżdżając pod krawężnik, ale jest jedna niedogodność, bywają tam też szyberdachy:lol3

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Skoro dopuszczony do ruchu jest samochód z szyberdachem, kabriolet czy auta na felgach 20 i większych to znaczy ze wszystko jest sprawdzone i nie zmniejsza to bezpieczeństwa.

Wyluzujcie trochę, każdy kupuje to co chce i to co jest mu potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak, auto dziś odebrane w PIA Świętochłowice. Co do samego dilera to jestem bardzo zadowolony, całość od pierwszego kontaktu (i zaproponowanego rabatu 14%) do odbioru - pełen profesjonalizm (Pan Piotr). Choć auto będę serwisowal w Krakowie, bo mam na miejscu, to polecam PIA jako salon (wracam jeszcze do nich na założenie blokady skrzyni).

 

Przy odbiorze zauważyłem, że była poluzowana uszczelka nad lampą pod maską ale to od razu załatwili.

 

Wrażenia z pierwszej jazdy na razie pozytywne, nic nie trzeszczy i jest w miarę cicho. Jako, że to manual i benzyna 1.8 to spalanie jak na razie wysokie bo ok 9.

To jest moje pierwsze "salonowe" auto i to tak napakowane elektronika, że muszę do wszystkiego się przyzwyczaić i wszystko poznać:)

Easy open już mi się sprawdził z bagazami, kamera cofania bardzo ułatwia. Tylko mały minus do Easy Open - jeśli wsiada pasażer, to aby mógł otworzyc drzwi, to ja muszę po otwarciu swoich kliknąć od środka w otwieranie drzwi, no chyba że z pilota da się wszystkie otworzyć np po naciśnięciu 2 razy? Nie sprawdzałem jeszcze jak to dokładnie działa.

Jeszcze ustawienia w różnych trybach jazdy muszę posprawdzac i generalnie wszystko po kolei :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak, auto dziś odebrane w PIA Świętochłowice. Co do samego dilera to jestem bardzo zadowolony, całość od pierwszego kontaktu (i zaproponowanego rabatu 14%) do odbioru - pełen profesjonalizm (Pan Piotr). Choć auto będę serwisowal w Krakowie, bo mam na miejscu, to polecam PIA jako salon (wracam jeszcze do nich na założenie blokady skrzyni).

 

Przy odbiorze zauważyłem, że była poluzowana uszczelka nad lampą pod maską ale to od razu załatwili.

 

Wrażenia z pierwszej jazdy na razie pozytywne, nic nie trzeszczy i jest w miarę cicho. Jako, że to manual i benzyna 1.8 to spalanie jak na razie wysokie bo ok 9.

To jest moje pierwsze "salonowe" auto i to tak napakowane elektronika, że muszę do wszystkiego się przyzwyczaić i wszystko poznać:)

Easy open już mi się sprawdził z bagazami, kamera cofania bardzo ułatwia. Tylko mały minus do Easy Open - jeśli wsiada pasażer, to aby mógł otworzyc drzwi, to ja muszę po otwarciu swoich kliknąć od środka w otwieranie drzwi, no chyba że z pilota da się wszystkie otworzyć np po naciśnięciu 2 razy? Nie sprawdzałem jeszcze jak to dokładnie działa.

Jeszcze ustawienia w różnych trybach jazdy muszę posprawdzac i generalnie wszystko po kolei :)

 

szczerze jako serwis to ich nie polecam, bo u nich wlasnie serwisowalem B6 kiedy pękł wał korbowy... i twierdzili ze to koło dwumasowe. auto stało 2 miesiace u nich i wyjechało na lawecie. koszt naprawy wału policzyli 20tys :) dla auta wartego wtedy 33tys... więc po doznanym szoku zabrałem auto.

no ale w ramach zakupu nowego auta dali najlepszą cenę - wiec moge polecic w tym akurat zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mały minus do Easy Open - jeśli wsiada pasażer, to aby mógł otworzyc drzwi, to ja muszę po otwarciu swoich kliknąć od środka w otwieranie drzwi, no chyba że z pilota da się wszystkie otworzyć np po naciśnięciu 2 razy? Nie sprawdzałem jeszcze jak to dokładnie działa.

 

Możesz zmienić w ustawieniach, by otwierały się wszystkie drzwi, bo zapewne masz ustawione tylko drzwi kierowcy lub jedną stronę i dlatego musisz dodatkowo odblokować pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to drugie kliknięcie na pilocie też otwiera wszystkie drzwi jak masz ustawione otwieranie tylko kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze opinie.

 

Widzę, że szklany dach wzbudził dużo emocji. Przyznam szczerze, że najbardziej wartościowe są dla mnie opinie osób, które dany element wyposażenia mają w swoim samochodzie i mogą go ocenić. Jeżeli ktoś piszę, że ma szklany dach i w następnym samochodzie też będzie miał to jest bardzo wartościowa opinia.

Teoretyczne rozważania nt. bezpieczeństwa/głośności/nagrzewania wnętrza itp. niewiele wnoszą do dyskusji jeżeli ich autorzy nie mają praktycznego doświadczenia. To samo dotyczy rozmiaru felg. Jeżeli kolega pisze, że jeżdzi na 19" i jest zachwycony to dla mnie dużo znaczy.

 

Chyba zdecyduję się zarówno na szklany dach jak i 18" felgi i pewnie odcierpię to finansowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj moje 2.0 220km na trasie Szczecin-POznań spalanie 8l.

Przez 130 km tempomat na 160-180 a reszta jazda 90-100.

Bardzo jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem tego silnika. Polecam ze szczerym sercem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dzisiaj moje 2.0 220km na trasie Szczecin-POznań spalanie 8l.

Przez 130 km tempomat na 160-180 a reszta jazda 90-100.

Bardzo jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem tego silnika. Polecam ze szczerym sercem:)

 

przy 160km to 2.0 TDI CR tez 8 spali.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy takim rozkładzie prędkości spali koło 5,8-6,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pociągiem wyjdzie jeszcze taniej:) nie samym spalaniem człowiek żyje. Poprostu spodziewałem się większej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie poszukiwania samochodu, wstępnie padło na VW Passat.

Znalazłem coś takiego

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline2-0tdi-150km-2014-salon-polska-serwisowany-1wlasciciel-navidsg-ID6yYVS9.html

Czy cena za tak wyposażony samochód nie jest zbyt niska ?, większość podobnych modeli jest w zbliżonej cenie, tyle że netto :).

Na co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej, mam na myśli kwestie specyficzne dla Passata, np na czym skupić się podczas testu automatycznej skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 160km to 2.0 TDI CR tez 8 spali.. :)

 

Tyle nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to auto ma 2,5 roku

 

A rocznikowo nawet 4, to znaczy w styczniu rozpoczął się czwarty rok (2014, 2015, 2016, 2017) to ma wpływ na wartość.

Generalnie czy auto jest ze stycznia 2014, czy z listopada 2014 to tak samo szybko traci na wartości, kluczowy jest tutaj przebieg, bo rocznikowo to to samo.

 

Ba, za 6 miesięcy w styczniu rozpocznie się 5 rok dla tego auta. Cena przez to nie jest jakaś rewelacyjna moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to auto ma 2,5 roku

 

Na Allegro, auta w podobnej konfiguracji są droższe o podatek VAT, stąd moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie 4 lata i 5 w styczniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To auto ma 3 lata (rocznikowo-modelowo i w rzeczywistości), przejechane 95k i kosztuje 90k. Nowe auto w tej konfiguracji to po rabacie jakieś 140k. Nie chce mi się sprawdzać ale też trochę mi się nie chce wierzyć, że takie chodzą po 110k. No ale jeśli to prawda to Passat nawet dobrze trzyma wartość. Nie sądzę żeby ta cena była zbyt niska bo to auto ma całkiem duży przebieg i pewnie nie ma dokupionej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A rocznikowo nawet 4, to znaczy w styczniu rozpoczął się czwarty rok (2014, 2015, 2016, 2017) to ma wpływ na wartość.

Generalnie czy auto jest ze stycznia 2014, czy z listopada 2014 to tak samo szybko traci na wartości, kluczowy jest tutaj przebieg, bo rocznikowo to to samo.

 

Ba, za 6 miesięcy w styczniu rozpocznie się 5 rok dla tego auta. Cena przez to nie jest jakaś rewelacyjna moim zdaniem.

Ze strony sprzedawcy Auto Handel Centrum Krotoski - Cichy Sp.J.

Pierwsza rejestracja 28 listopad 2014

czyli ma 2 lata 7 miesięcy i 2 tygodnie, w sumie 956 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności