Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Może taki że wjedzie Mondeo jak nie weszło w zamówieniach nowa Mazda 6. To konkurenci więc i Vw musi cos dac na rabatach żeby byc konkurencyjny ;) ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo na kiedy będziesz miał auto? Ja też będę zamawiał po nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mateo na kiedy będziesz miał auto? Ja też będę zamawiał po nowym roku

 

Z informacji od handlowca wiem, że produkcja dla aktualnie zamawianych aut planowana jest między 9 a 16 tygodniem 2015 roku, do tego trzeba doliczyć 2-3 tygodnie na transport auta.

Realnie zatem odbiór będzie z między marcem a majem...

 

Jednak w przypadku silnika 1.8 TSI trzeba raczej nastawiać się na późniejsze terminy ponieważ PIERWSZA produkcja tych silników rozpocznie się w 9 tygodniu 2015 r a zamówień na ten silnik już na pewno jest sporo złożonych, zatem niestety nastawiam się na odbiór dopiero w maju... najwyżej będę miło zaskoczony jeśli autko przyjedzie do mnie szybciej :)

 

a dlaczego Ty zamawiasz dopiero po nowym roku tym bardziej wiedząc, że tak długi jest czas oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matteo84 czekamy dlatego że od stycznia wchodzą nowe rabaty na B8. Czy będą wyższe pewności nie ma ale uważam że warto poczekać te kilkanaście dni. A Ty ile dostałeś rabatu przy zamówieniu i od jakiej kwoty. Ja mam skonfigurowanego passata również 1.8TSI DSG HL limuzyna na kwotę 142tys bez rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matteo84 czekamy dlatego że od stycznia wchodzą nowe rabaty na B8. Czy będą wyższe pewności nie ma ale uważam że warto poczekać te kilkanaście dni. A Ty ile dostałeś rabatu przy zamówieniu i od jakiej kwoty. Ja mam skonfigurowanego passata również 1.8TSI DSG HL limuzyna na kwotę 142tys bez rabatu.

 

ja dostałem ok 9% rabatu:

przed rabatem: 138 tys

po rabacie: 126 tys

 

Dodatkowo - jeśli w nowym roku pojawiły by się inne oficjalne rabaty, inne cenniki itd - i przy odbiorze auta okazałoby się, że tak skonfigurowane auto kosztowałoby mniej - to mam gwarancję otrzymania tej niższej ceny jaka będzie obowiązywała w momencie odbioru auta.

Jednak sprzedawca powiedział też, że nie przewiduje aby w nowym roku cena miała się zmniejszyć...

Biorąc powyższe pod uwagę - zdecydowałem się zamówić auto od razu, szczególnie, że nie chcę wydłużać mojego oczekiwania na ten samochód.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tomasz76 - czy masz może jakieś nowe informacje na temat silnika 1.8 TSI w B8?

Z tego co wyczytałem na forum to ma mieć on 300 Nm i ma być to zmodyfikowana wersja w stosunku do tej w Octavii 3 i w Leonie.

Wiesz może coś więcej? Kiedy pojawią się w końcu dane techniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik 1.8tsi to w tabelce którą wrzuciłem jest podane 300Nm ale nie wiadomo czy będzie tyle w połączeniu ze skrzynią dsg. W konfiguratorze niemieckim Polo GTI przy silniku 1.8tsi 192KM przy manualnej przekładni ma 320Nm a w DSG 250Nm(przyspieszenia od 0 - 100 są takie same). Dlatego wydaje mi się że w B8 przy dsg zostanie również 250Nm i przekładnia sucha. Chyba że włożą mokrą 7 biegową od Audi a wtedy może być dużo więcej Nm. Sam silnik 1.8tsi już w Leonie i Octavi III jest bardzo chwalony a tutaj ma być jeszcze poprawiony więc na pewno będziemy z niego zadowoleni. Niestety nadal nie wiemy nic o skrzyni jaka będzie zamontowana przy tym silniku. Rabat dostałeś korzystny ale ja liczę od stycznia na 10% plus gadżety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że włożą mokrą 7 biegową od Audi

 

To jest skrzynia VW - wymyślona w 2010 r., a montowana od dłuższego czasu m.in. w T4 2.5 biTDI.

 

DQ250 (mokra 6 biegowa) w serii znosi 350Nm, ale tunerzy normalnie wskazują, że bezpiecznie można do ponad 400Nm. Podejrzewam, że w DQ200 (1.8 tsi) może być podobnie, tylko trzeba na gwarancję uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z informacji od handlowca wiem, że produkcja dla aktualnie zamawianych aut planowana jest między 9 a 16 tygodniem 2015 roku, do tego trzeba doliczyć 2-3 tygodnie na transport auta.

Realnie zatem odbiór będzie z między marcem a majem...

 

Jednak w przypadku silnika 1.8 TSI trzeba raczej nastawiać się na późniejsze terminy ponieważ PIERWSZA produkcja tych silników rozpocznie się w 9 tygodniu 2015 r a zamówień na ten silnik już na pewno jest sporo złożonych, zatem niestety nastawiam się na odbiór dopiero w maju... najwyżej będę miło zaskoczony jeśli autko przyjedzie do mnie szybciej :)

 

a dlaczego Ty zamawiasz dopiero po nowym roku tym bardziej wiedząc, że tak długi jest czas oczekiwania?

 

Mogę potwierdzić co pisze Mateo84 - mi handlowiec też powiedział 9 - 16 tydzień.

 

Tylko ze mój handlowiec nie ma pojęcia kiedy zacznie się produkcja aut z silnikiem TSI 1.8. Więc jestem ciekaw skąd ta wiadomość.

Zastanawiam się czy ma sens ta logika że podejrzewasz że dużo zamówień złożono na 1.8 TSI. A skąd wiesz ile ich złożono?

W DE, IT, SE, ES, UK, FR, CZ, HU, AT, BG, SK tego silnika nie oferują. Znalazłem go tylko w cennikach na PL, RO i CH. No to ile mogli zebrać zamówień z tych krajów? (dwa duże biedne i jeden mały i bogaty)

 

Ciekawostka jest taka że w Rumunii podają średnie zużycie paliwa dla tego silnika - 5,6 l w manualu i 5,3 l w automacie (automat mniej!)

Według rumuńskiego cennika produkcja 1.8 TSI zacznie się pod koniec lutego. (ale to samo jest przy dieslu 190 km i paru innych kombinacjach).

 

 

Kolejna bzdura z konfiguratora: Dziś dostałem maila od handlowca że muszą z mojego zamówienia usunąć pakiet oświetlenia Ambiente Plus bo nie ma możliwości jego zamówienia. Zamówienie złożone w zeszłym tygodniu.

To już 2 rzecz której nie można zamówić - pierwszą było wykończenie Brilliant Pine. Okazuje się, że jest dostępne tylko z jasną tapicerką. A w Niemczech z każdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można zamówić pakietu ambiente ? Kurcze to bardzo ładny i fajny bajer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze mój handlowiec nie ma pojęcia kiedy zacznie się produkcja aut z silnikiem TSI 1.8. Więc jestem ciekaw skąd ta wiadomość.

Taką informację otrzymałem w dwóch salonach - powiedziano mi, że produkcja tych silników rozpoczyna się w 9. tygodniu 2015. Poniższy artykuł: http://www.autoevolution.com/news/2015-volkswagen-passat-b8-18-tsi-and-20-tsi-engines-launched-88165.html również to potwierdza, cytuję: "We spoke with VW local officials and they told us the 1.8 and 2-liter turbo engines will enter production at the end of February 2015. The Germans have decided to offer only the models they can buy right now, while Romania buyers are being allowed to make a more informed buying decision"

 

 

Zastanawiam się czy ma sens ta logika że podejrzewasz że dużo zamówień złożono na 1.8 TSI. A skąd wiesz ile ich złożono?

Pomimo, iż tego silnika nie ma w oficjalnym konfiguratorze na niemieckiej stronie, to znalazłem na jakimś forum niemieckim wpis, gdzie ktoś pisał, że zamówił passata z tym właśnie silnikiem. Być może ten silnik oficjalnie w konfiguratorze nie jest dostępny ale być może w salonie można złożyć zamówienie na niego?

 

 

Ciekawostka jest taka że w Rumunii podają średnie zużycie paliwa dla tego silnika - 5,6 l w manualu i 5,3 l w automacie (automat mniej!)

Przyjrzałem się tym danym, które są dostępne w cenniku PDF - niewiadomo jednak czy dotyczą spalania średniego, w mieście czy na trasie...

 

Co jednak ciekawe - po wybraniu konkretnego silnika w konfiguratorze na końcu są również podawane dane techniczne i tam jest podane spalanie dla 1.8 TSI manual: 6,9 DSG: 7,0

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A dlaczego nie można zamówić pakietu ambiente ? Kurcze to bardzo ładny i fajny bajer...

Z tego co mi dzisiaj powiedział sprzedawca - to chodzi konkretnie o pakiet "ambiente plus" i można go oczywiście zamówić ale spowoduje to znaczne wydłużenie oczekiwania na samochód...

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dealer to inna informacja na temat rabatów. Ja mam znajomego, który jest sprzedawcą u jednego z dealerów i powiedział mi, że na większe rabaty w styczniu by nie liczył ponieważ zainteresowanie B8 jest na tyle duże, że nie ma takiej konieczności. Co do terminów rozpoczęcia produkcji 1.8 to mam podobne informacje, produkcja nie ruszy bodajże przed 9 tygodniem.

Zastanawiam się właśnie nad zamówieniem auta z tym silnikiem ale z tego co wyczytałem i podpytałem to w Skodach i Audi te silniki piją olej nawet 1L na 1 kkm czyli podobnie jak w moim poprzednim B6 2.0 TDI. Trochę to archaiczne, teraz mam Mondeo 2.0 TDCI, prawie 180 kkm i nigdy kropli oleju nie musiałem dolać. Może ten silnik będzie na tyle unowocześniony, że tego zjawiska nie będzie ale mam wrażenie, że to chlanie oleju to już tradycja VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambient to listwy w drzwiach oraz diody za klamkami i uchwytami na drzwiach tak? Ambient plus ma dodatkowo możliwość zmiany koloru oraz lampki ostrzegawcze w drzwiach diodowe? To jedyne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ambient to listwy w drzwiach oraz diody za klamkami i uchwytami na drzwiach tak? Ambient plus ma dodatkowo możliwość zmiany koloru oraz lampki ostrzegawcze w drzwiach diodowe? To jedyne różnice?

 

Wszystko jest opisane w cenniku:

 

Pakiet Oświetlenie Ambient:

- Oświetlenie wnętrza ambient w panelach drzwi, jednokolorowe

- Światła LED otwartych drzwi, ostrzegawcze, we wszystkich drzwiach

 

Pakiet Oświetlenie Ambient Plus:

- lampki oświetlające przestrzeń wokół nóg podczas wsiadania/wysiadania z samochodu

- dodatkowe oświetlenie w drzwiach, konsoli dachowej i na desce rozdzielczej

- oświetlenie wnętrza z funkcja ściemniania

- możliwość wyboru 3 kolorów oświetlenia

- oświetlenie LED do czytania z tyłu z chromowanym obramowaniem

- podświetlenie w listwach wykończeniowych w drzwiach

- światła ostrzegawcze w drzwiach w technologii LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co pisze w cenniku tylko chodziło mi żeby wyjaśnić tak po ludzki:) np "Oświetlenie wnętrza ambient w panelach drzwi, jednokolorowe" w pakiecie ambient oznacza listwy na drzwiach plus diody za klamkami i uchwytami? Czy tylko same diody za klamkami? Albo co to jest dodatkowe oświetlenie na desce rozdzielczej w ambient plus? Pytalem w salonie ale nie dostałem odpowiedzi... Może wiec tu ktoś wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że te czerwone dwie lampki pod sufitem podświetlające tunel środkowy (submarine), które były standardem w B6 teraz są tylko w tym droższym pakiecie Ambient?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie były standardem w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie były standardem w B6

 

W Comfortline miałem je nic nie dopłacając, myślałem, że to standard. Rozumiem, ze w B8 są tylko w pakiecie Ambient Plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co dealer to inna informacja na temat rabatów. Ja mam znajomego, który jest sprzedawcą u jednego z dealerów i powiedział mi, że na większe rabaty w styczniu by nie liczył ponieważ zainteresowanie B8 jest na tyle duże, że nie ma takiej konieczności. Co do terminów rozpoczęcia produkcji 1.8 to mam podobne informacje, produkcja nie ruszy bodajże przed 9 tygodniem.

Zastanawiam się właśnie nad zamówieniem auta z tym silnikiem ale z tego co wyczytałem i podpytałem to w Skodach i Audi te silniki piją olej nawet 1L na 1 kkm czyli podobnie jak w moim poprzednim B6 2.0 TDI. Trochę to archaiczne, teraz mam Mondeo 2.0 TDCI, prawie 180 kkm i nigdy kropli oleju nie musiałem dolać. Może ten silnik będzie na tyle unowocześniony, że tego zjawiska nie będzie ale mam wrażenie, że to chlanie oleju to już tradycja VW.

Jestem też zainteresowany silnikiem 1,8 180 km i na bieżąco sledze fora skody octavi 3 i audi , gdzie nie znalazłem ani jednego wpisu na temat nadmiernego picia oleju, tym bardziej w proporcjach o jakich piszesz. Natomiast taki problem istniał w silnikach 2,0tsi, ale problem został dawno rozwiązany , co nie znaczy że komuś sie nie trafi ferelny model.Wracając do 1,8 to jak masz jakieś info ze piją olej to podziel sie zródłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem dzisiaj ze sprzedawcą z innego salonu niż ten, w którym zamówiłem samochód i poprosiłem o info kiedy będą dostępne dane techniczne dotyczące tego silnika. Sprzedawca kontaktował się ponoć w tej sprawie z VW Polska. Otrzymałem info, że dane dot tego silnika mają być dostępne przed samym rozpoczęciem produkcji czyli dopiero pod koniec lutego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem też zainteresowany silnikiem 1,8 180 km i na bieżąco sledze fora skody octavi 3 i audi , gdzie nie znalazłem ani jednego wpisu na temat nadmiernego picia oleju, tym bardziej w proporcjach o jakich piszesz. Natomiast taki problem istniał w silnikach 2,0tsi, ale problem został dawno rozwiązany , co nie znaczy że komuś sie nie trafi ferelny model.Wracając do 1,8 to jak masz jakieś info ze piją olej to podziel sie zródłem.

Tak jak napisałem, mój znajomy ma A4 z tym silnikiem, na auto i osiągi nie narzeka tylko właśnie na fakt, że musi co jakiś czas dolewkę zrobić. Na stronie Autocentrum znalazłem kilka wpisów użytkowników sygnalizujących ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności