Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie października, 2.0 BiTurbo 240 KM i takie tam różności

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Brilliant Pine to takie srebrne drewienko, ma ktoś jakiś link gdzie można to wyraźnie zo?baczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla użytkowników iPhone - jest szansa, że i dla nas system Discovery Pro będzie w pełni kompatybilny, mam datę produkcji na 9 tydzień może wgrają już nowszy soft ;-)

http://webspecial.volkswagen.de/innovative-technologies/com/en/mainpage.html?deep=c42ef4b1-545c-4c92-a262-1f52fc6f82ea

Nieźle rozbudowują ten system, to świetna wiadomość! Ja z kolei (posiadacz Samsunga) nie mogę się doczekać MirrorLinka ale wszystko wskazuje na to, że po aktualizacji dostępna będzie również łączność w standardzie Android Auto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W połowie października, 2.0 BiTurbo 240 KM i takie tam różności

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Brilliant Pine to takie srebrne drewienko, ma ktoś jakiś link gdzie można to wyraźnie zo?baczyć

 

 

http://www.motor-talk.de/bilder/mein-b8-mit-bildern-und-meinung-g67089943/drinnen-i207633921.html

 

Na tym i kilku następnych zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, więc już jestem pewien swego aluminium, kolor Moonrock też wybrałem i w katalogu wygląda zupełnie inaczej, jest dużo ciemniejszy - sam nie wiem co myśleć o tej jasności na fotce - podoba mi się, czy nie ?

 

http://www.motor-talk.de/bilder/mein-b8-mit-bildern-und-meinung-g67089943/moonrock-ist-tatsaechlich-sehr-hell-i207633923.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, więc już jestem pewien swego aluminium, kolor Moonrock też wybrałem i w katalogu wygląda zupełnie inaczej, jest dużo ciemniejszy - sam nie wiem co myśleć o tej jasności na fotce - podoba mi się, czy nie ?

 

http://www.motor-talk.de/bilder/mein-b8-mit-bildern-und-meinung-g67089943/moonrock-ist-tatsaechlich-sehr-hell-i207633923.html

To nie jest brillant pine ,to jest Olivesche seidenmatt z niemieckiego konfiguratora ,brillant pine jest brązowe w połysku i ma srebrne ramnki , to co jest na zdjeciach to jest osbiscie brzytki i też wolałbym alu. Tak ze Jacek nie zniechecaj sie tylko drąż temat, bo HL z BP naprawde wygląda elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś widział jakieś foto gdzieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 8 głośników to po dwa w drzwiach (pytam się o standart)? Napiszcie coś więcej jeżeli ktos, coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, więc już jestem pewien swego aluminium, kolor Moonrock też wybrałem i w katalogu wygląda zupełnie inaczej, jest dużo ciemniejszy - sam nie wiem co myśleć o tej jasności na fotce - podoba mi się, czy nie ?

 

http://www.motor-talk.de/bilder/mein-b8-mit-bildern-und-meinung-g67089943/moonrock-ist-tatsaechlich-sehr-hell-i207633923.html

 

Mam watpliwości, czy to jest moonrock.... chociaż wyraźnie pisze.....troche za jasne w stosunku do katalogu i konfiguratora, aczkolwiek mnie się podoba i to bardzo. Obawiam się jednak, że to może być tapicerka niedostępna u nas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej już nie da się zmienić, więc jak dostanę auto zamieszczę zdjęcia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wiele czynników podjąłem trudną lecz słuszną decyzję że rezygnuję z zakupu B8. Dokładam trochę więcej kasy i kupuję Hondę CR-V po FL 1.6 diesel 160KM 350Nm z 9 biegowym automatem. Szkoda bo byłem jednym z pierwszych którzy testowali B8 i wydawało się że niema alternatywy w podobnym przedziale cenowym. Jednak gdy wsiadłem do Hondy to od razu wiedziałem że to jest auto którym chcę jeździć przez najbliższe kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz 2 tygodnie jezdze swoim b8, wczesniej niestety nie bylo szans zeby wrzucic komentarz na forum. Pare punktow, ktore wydaja mi sie najbardziej istotne I nie maja nic wspolnego z gustami (bo o kolorach przeciez nie bedziemy pisac, a osobiscie mam black oak zew/ I saint trope interior - wyglada super jak dla mnie:):) ):

 

na plus:

- super precyzyjna skrzynia biegow manualna - mam doswiadczenie z Subaru, Mondeo, s-maxa, peg 508, renault, citroena, nissana - wiec chyba spory przekroj skrzyn manualnych, I tak dobrej jeszcze nie mialem:) jasne ze pewnie w klasie premium to standard, ale jednak ciagle porownuje do podobnych aut samej klasy

- bardzo dobre prowadzenie auta, trzyma sie drogi, jest swietnie wyciszone,

- navigacja I caly system info dziala sprawnie I szybko,

- LED oswietlenie - rewelacja

 

 

na minus:

- mirro link jeszcze nie odpalony, szkoda ze podobno potrzeba dodatkowej karty sim, zreszta I tak mam ajfona wiec nie pojdzie

- skrzeczace plastiki w drzwiach, zarowno w okolicach klamki, jak I boczkow... jakas masakra - tego sie nie spodziewalem:) nie mile rozczarowanie. bede to na pewno reklamowal przy pierwszej okazji, bo to wygalda jakby zabraklo jakiegos kleju czy cos:D

- system rozpoznawania znakow, a takze dynamic light assist maja umieszczone czujniki na przedniej szybie. fajnie - ale przy najmniejszym zabrudzeniu, zaparowaniu - zamiast dzialac to pokazuje sie usterka na komputerze pokladowym. ktos tu czegos nie przemyslal...

 

no I to tyle:) narazie jest Zima, fatalna pogoda, wiec auto ubrudzone juz porzadnie a nie ma kiedy umyc, wrzuce jakies fotki jak ogarne z zewnatrz. moze srodek uda sie ogarnac wczesniej.

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego masz Passka? CL czy HL? Aż nie wierzę, że nowy samochód może skrzypieć. Wrzucaj fotki nawet brudnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo z tymi plastikami wielki niesmak, strach pomyslec co bedzie za pare dziesiat tys. A jak z pracą tylnego zawieszenia, nie masz wrazenia że coś jest za głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, aż nie chce mi się wierzyć, że wypuszczają taki samochód z fabryki. A może to jest jeszcze choroba wieku dziecięcego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamic light assist wiaze sie z koniecznoscia biegania do szyby ze szmatka? ;)

Grubo.

Dolaczam sie do wszystkich pytan moich poprzednikow, pozwole sobie dorzucic tez moje, jednak o kolorach ;)

Czy ten st. Tropez to biel, popiel, czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, aż nie chce mi się wierzyć, że wypuszczają taki samochód z fabryki. A może to jest jeszcze choroba wieku dziecięcego?

 

Tak jest. nie jestem w stanie tego udokumentowac na forum (mialbym wrzucic filmic z dzwiekiem:) ?:) musicie uwierzyc. I nie zniechecam nikogo, moze taki egzemplarz mi sie trafil? tydzien produkcyjny byl 48, wiec faktycznie dosc wczesnie, mozliwe ze to po prostu taka wada wieku dzieciecego. np. dla mnie uchwyt/podlokietnik na drzwiach jest torche za nisko, wiec jak wysiadam to popycham drzwi w miejscu gdzie okno chowa sie do drzwi. I wlasnie tam jest taka porazka... uchwty przy lokietniku tez zreszta skrzypi:) kto z was ogladal test ZACHARA na sardnyii? on sie tam wyginal I staral a byla cisza. u mnie to przy zwyklej eksploatacji.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dynamic light assist wiaze sie z koniecznoscia biegania do szyby ze szmatka? ;)

Grubo.

Dolaczam sie do wszystkich pytan moich poprzednikow, pozwole sobie dorzucic tez moje, jednak o kolorach ;)

Czy ten st. Tropez to biel, popiel, czy bez?

 

To raczej taki jasny krem. biel nie, ale tez nie bez. krem, jasny krem. chociaz prezentuje sie znakomicie.

 

AUTO jest CL, 2.0 TDI, 150 KM, manual. taki typowy bym powiedzial, w kombi, z kilkoma dodatkami - pakiet business, przyciemniana szyby, podgrzewane fotele...

 

Rozmawialem juz z delearem, powiedzial ze to raczej niemozliwe z tym czujnikiem, a jednak. zrobie wam fotke jak sie pokaze ten komunikat o usterce czujnika rozpoznawania znakow. dynamic light assist natomiast mowi wtedy wprost: "wyczysc przednia szybe"czy jakos tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej taki jasny krem. biel nie, ale tez nie bez. krem, jasny krem. chociaz prezentuje sie znakomicie.

 

Tylko pewnie, równie znakomicie się brudzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie może ktoś gdzie kupic mate do bagażnika do b8 limmusine bo oryginalna troszkę za droga jest ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mnie handlowiec odradzil jasna skore a chciałem kolor niebieski w tej jasnej wlasnie bo super to razem wygląda ale zostałem przy czarnej tapicerce i tungstenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz76 co dokładnie sprawiło ze zrezygnował ws zrezygnowales z b8 na recz CrV? Kiedy odbierasz ta Hondę? Rozumiem ze to wersja po FL? Ja tez rozważam rezygnacje z b8 ale na rzecz a4 albo bardziej q5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziura75 zdecydowały względy praktyczne i ekonomiczne. Z praktycznych to wygoda wsiadania i wysiadania, bardzo wygodna pozycja za kierownicą, widoczność, ogromny bagażnik, ilość miejsca w środku, rewelacyjne i bezawaryjne silniki diesla, zwrotność, bezstresowa jazda po krawężnikach, dziurach i progach zwalniających. Z ekonomicznego punktu widzenia to silniki diesla które palą mniej niż w B8 oraz spadek wartości po 3 latach użytkowania. B8 straci na wartości ok 50% a CR-V 30%. Obecnie czekam na cennik wersji po FL który pojawi się lada dzień i wtedy będzie można zamawiać auta. Potestowałem sobie dzisiaj CR-V z silnikiem 2.2 diesel a w przyszłym tygodniu będę jeździł wersją benzynową choć już wiem że CR-V z silnikami benzynowymi palą bardzo dużo, nawet ponad 10 litrów. Teraz już rozumiem dlaczego klienci przesiadają się na SUV-y i dlaczego tak drastycznie spada z roku na rok popyt na sedany i kombi klasy średniej. Podobno jest tak że jak zaczniesz jeździć suvem to już nigdy nie wrócisz do limuzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności