Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marcinsgdz napisał:

2. wybrać wielowarstwowe szyby (lub wymienić w ASO na takie, jeśli kupujesz z drugiej ręki auto fabrycznie bez tego) 

A jak je poznać np. na allegro?

Poprosić o zdjęcia: szyba opuszczona do połowy i od góry widać klejone szyby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylnej nikt nie założy niefabrycznie, wiec odczytać konfig z numeru vin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi - dobrze, że zapytałem o Tiguana:)

Kiedyś użytkowałem Superb I - była zwrotna. B7 jest tak sobie zwrotny, podejrzewam, że B8 podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie na spokojnie jazdę próbną każdym które ewentualnie cię interesuje i nie tylko super drogą ale też taką kiepskiej jakości wtedy będziesz miał większe porównanie na pewno.Forum to nie wszystko niektórzy narzekają na zawieszenie inni na środek itp.Choć trzeba przyznać że zawieszenie lubi się odezwać i chyba w każdym passacie ale np.w środku u mnie nic nie trzeszczy?

Edytowane przez 1285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam Superb ,ale jeszcze model nie najnowszy . Po przesiadce z Passata b7 jestem pod dużym wrażeniem . Minimalnie gorzej ze zwrotnością ,ale Pasek był sedan ,a Skoda jest kombi i normalnie Skoda ma ok 10 cm. większy rozstaw osi na długości ,więc to może jest powodem . Ogólnie komfort lepszy , środek Paska do Skody to dno . Zewnątrz to już kwestia gustu .

Za około pół roku będę zmieniał na nowszy model i jak cały czas byłem za B8 tak teraz mam dylemat i tak na 50% jestem za Superb . Naprawdę duża konkurencja dla Passata ze strony skody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ktry napisał:

Superb . Naprawdę skody .

Out of topic, ale popraw sobie interpunkcje :) spacja po znakach a nie przed :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ktry napisał:

środek Paska do Skody to dno

Ja mam zgoła odmienne zdanie, materiały i spasowanie w Skodzie jest gorsze niż w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Robertsas napisał:

Ja mam zgoła odmienne zdanie, materiały i spasowanie w Skodzie jest gorsze niż w Passacie.

Masz absolutną rację. W skodzie środek wieje poprzednią dekadą. Nie wiem jak w superbie ale np w octavii w desce rozdzielczej są cały czas zwykłe żarówki jako podświetlenie :D. Do tego brak świateł LED, kierunkowskazów ledowych itp. Ale na forum skody potrafią porównywać Superba do A6 bo Passat to jak Octavia jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej porównywałem modele B7 ze superb z tymi samymi rocznikami i akurat w tych modelach to jest tak do ok . 2015 r. W tym roku wyszedł nowy model superb i B8 .  Bynajmniej B7 i Superb to jest dokładnie na odwrót . Passat konsola twardy trzeszczący plastik zimą pomalowany złażącą farbą przy stacyjce i wiejący poprzednią epoką .  Skoda miękki materiał z podświetlaniem każdego elementu ,typu nawiewy ,klamki przyciski z zegarkiem z tyłu i termometrem cyfrowym, z wylotami powietrza na tylnych słupkach  z podświetlaniem ich . Jedyne czego mi brakuje to ręczny elektryczny ,ale to może akurat na plus ,bo nawa Superb ma z nim identyczne problemy jak B8 .  Mam jeszcze czas na decyzję zakupu i nie wiem na co się zdecyduję . Nowa Super ma w większości te same problemy i awarie co Passata ,więc trudna decyzja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nigdzie o problemie elektrycznego ręcznego w B8.A środek Passata B8 jest o niebo lepiej wykończony niż w B6/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superb mi się podobał

Ale zona  stwierdziła że przytulnie j w passacie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2018 o 23:44, ktry napisał:

Tiguan to jest dno kompletne . Zero komfortu ,a szczególnie w mieście  . Można sobie organy wewnętrzne poprzestawiać jadąc tym gównem po torach tramwajowych , koleinach , lokalnych ,dziurach i nierównościach . Jedynie drogi typu Ska ,A ,ale po nich to każdym się jedzie wygodnie ,aby tylko było cicho . Zresztą jak wszystkimi tego typu Kuga ,Kaszkai , ITP. Jak ktoś ceni bardziej modę i powiedzmy wygląd ,zazdrość sąsiadów to tak ,ale nie da się tego porównać do Passata .  No może Golf ,ale i tak golf jest miękciejszy od tej taczki .

Jeździłem przez 4 dni nówą Tiguanem (z przebiegiem 200km) i mam dokładnie takie same odczucia jak kolega. Porównując komfort jazdy do Passata to przepaść, zawieszenie sztywne, każdą najmniejsza dziurę czuć, nie mówiąc o koleinach czy torach tramwajowych. Passat przy nim to tapczan na kołach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to "SUF" przecież! Somsiad ma sufa to ja też muszę mieć. --- tak działa mentalność większości potencjalnych kupujących ;)

Ja mody na SUVy kompletnie nie rozumiem i zapewne nie zrozumiem. Jest kilka modeli, które mi się podobają wizualnie ale jak pomyślę o wszystkich wadach tych aut (bo zalet w stosunku do kombi albo już nawet minivanów nie widzę) to jednak wolę ładne i zgrabne sedany. No chyba, że to byłby jakiś Macan to inna rozmowa ale ani to rodzinne ani tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, decyzja padła na B8. Myślę o silniku 1.4 TSI lub 1.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał odpowiedni wiek to i z SUVem się przeprosisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, paolokos napisał:

Jak będziesz miał odpowiedni wiek to i z SUVem się przeprosisz?

Nie sądzę, chyba że z Grand Cherokee SRT8 ;)  Ale to ma mało "SUVa" w SUVie - ciężkie, duże, "brzydkie" i na ramie z normalnym napędem 4x4, a nie ośką i silnikiem w poprzek. I można tym nawet w błocie jechać! To nie jest SUV :D

Jak już bym miał kupować emerytowóz to bym kupił E-klasę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cie będzie kręgosłup bolał to zrozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są samochody, gdzie pozycja siedząca jest ...no właśnie - siedząca, a nie "leżąca". Choćby VW UP :)

Dla mnie suvy to takie przerośnięte hatchbacki ze zwiększonym prześwitem i absurdalnie niewspółmiernymi cenami, nakręcanymi przez modę. Mi się nie podobają. Wiem, że wielu osobm się bardzo podobają, ale ja tej mody też nie rozumiem. Zresztą uważam, że tak jak każda inna moda - przeminie i pewnie kiedyś znowu wróci, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, radekrp90 napisał:

minivanów

No coz i tu pojawia sie problem bo coraz wiecej klientow wybiera suv'y. Opel konczy z zafira w tym lub juz zeszlym roku i malo tego na rynku zostanie bo pewnie i inni producenci pojda ta droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności