Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię przy okazji, o ile nie zapomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 tsi będzie dostępny bodajże tylko do 30 tygodnia. Potem zostanie wycofany. 2.0 tsi 280 zostanie zastąpiony przez 2.0 272 km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się spodobał nietypowy kolor - Crimson. I nadal mi się podoba :). Zależnie od pogody przybiera różne odcienie, a nawet wydaje się, że zmienia kolor. Z bliska też jest ciekawy.

Wątpliwości miałem co do jasnego wnętrza, które w realu okazało się jaśniejsze niż na obrazkach (a - oczywiście - przed zamówieniem nie oglądałem żadnego auta :) ).

Ale po pół roku okazuje się, że łatwo je utrzymać w czystości - niewielkie ślady widać na podłokietniku i boku fotela, ale w parę sekund można je zetrzeć ściereczką do skóry.

 

Bardzo polecam tuż po zakupie zabezpieczyć lakier powłoką ceramiczną. Nie tylko ładnie się błyszczy, ale też dużo wolniej brudzi i łatwiej zmyć brud.

DSC_8334passat B8m.jpg

DSC_8342passat B8m.jpg

DSC_8363passat B8m2.jpg

DSC_8357passat B8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Wednesday, February 28, 2018 o 20:32, brono napisał:

Silnik 1.8 tsi będzie dostępny bodajże tylko do 30 tygodnia. Potem zostanie wycofany. 2.0 tsi 280 zostanie zastąpiony przez 2.0 272 km. 

1,8 tsi to idealnie wyważony pod względem ceny i mocy silnik do Passata. Wiem, że mocniejsze są lepsze, a słabsze mniej palą, ale 1,8 był optymalny i z wersji benzynowych z tego względu chyba najczęściej zamawiany. Teraz jest nowy motor 2,0 tsi (190 KM) montowany już w Arteonie i T-Roc'u, z pewnością lepszy, ale niestety odbije się to na pewno na cenie auta (o kilka tyś. w górę) :|.  A jak zrezygnują w sedanie z manuala (tak jak w kombi) to będzie jeszcze drożej... I tak pewnie będzie.

Ja co roku brałem zawsze 1,8  tsi manual i byłem z tego rozwiązania bardzo zadowolony, a teraz w tej cenie będzie tylko 1,4 (1,5), bo do 2,0 dsg bedzie duży skok cenowy. Szkoda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, [email protected] napisał:

1,8 tsi to idealnie wyważony pod względem ceny i mocy silnik do Passata. Wiem, że mocniejsze są lepsze, a słabsze mniej palą, ale 1,8 był optymalny i z wersji benzynowych z tego względu chyba najczęściej zamawiany. Teraz jest nowy motor 2,0 tsi (190 KM) montowany już w Arteonie i T-Roc'u, z pewnością lepszy, ale niestety odbije się to na pewno na cenie auta (o kilka tyś. w górę) :|.  A jak zrezygnują w sedanie z manuala (tak jak w kombi) to będzie jeszcze drożej... I tak pewnie będzie.

Ja co roku brałem zawsze 1,8  tsi manual i byłem z tego rozwiązania bardzo zadowolony, a teraz w tej cenie będzie tylko 1,4 (1,5), bo do 2,0 dsg bedzie duży skok cenowy. Szkoda... 

Zgadzam się w 100%. Wprawdzie swoje auta już mamy ale ogólnie szkoda, bo to świetna propozycja i kompromis cd. ceny/mocy/zużycia paliwa. Zostaną tak w Artku rozstrzały odnośnie mocy 150-190-272. W dzisiejszych czasach gdy powoli odchodzić się będzie od diesli (poza flotami) to słaba propozycja jak na tak popularny model.

Dnia 28.02.2018 o 22:22, pezet101 napisał:

Bardzo polecam tuż po zakupie zabezpieczyć lakier powłoką ceramiczną. Nie tylko ładnie się błyszczy, ale też dużo wolniej brudzi i łatwiej zmyć brud.

Niesamowicie widać głębię lakieru! Czy Crimson jest jakoś wielowarstwowy? Kosztuje w końcu więcej niż pozostałem metalliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem pokazać jak wygląda różnica w brudzeniu się samochodu gdy jest zabezpieczony powłokę ceramiczna a gdy się jej nie ma.

Mogę zrobić takie porównanie, ponieważ na mój samochód, zaraz po odbiorze z salonu w 2016r została położona powłoka ceramiczna. Od tego czasu miałem wymieniane drzwi (szkoda parkingowa). Drzwi były wymienione na fabryczne z demontażu - i siłą rzeczy nie mają nałożonej powłoki.

Reasumując: przedstawiam porównanie zabrudzenia powłoki zabezpieczonej 2 lata temu i niezabezpieczonej (oczywiście zdjęcia robione w odstępstie kilku sekund).

 

Różnica jest znacząca. Polecam wszystkim. Moim zdaniem to wręcz obowiązkowy element tuż po odebraniu samochodu z salonu.

 

Drzwi z powloka po dwóch latach.jpgDrzwi bez powłoki.jpg

Edytowane przez SeBa_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nadkole przy drzwiach na zdjęciu drugim też ńie ma powłoki ceramicznej? Przy wymianie drzwi było przelakierowane, cieniowane?

Jest tak samo brudne jak drzwi, z kolei na pierwszym zdjęciu drzwi i nadkole czyste..

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanowiło dlaczego nadkole jest bardziej brudne. Wg mojej wiedzy nie było lakierowania/cieniowania. Możliwe, że było polerowane.

Generalnie trzeba pamiętać, że powłoka była położona jakiś czas temu i widać, że w wielu miejscach jest juz wypłukana - np za kolami czy przednia maska.

Na zdjęciu tył auta - też dużo czystszy. (reasumując: czystsze drzwi - prawa strona, brudniejsze - lewa). Wszystkie trzy zdjęcia zrobione w tym samym czasie.

passat tył.jpg

Oczywiście żeby była jasność - nie twierdzę, że powłoka = czyste auto. Po prostu moim zdaniem łatwiej o ładny wygląd.

Edytowane przez SeBa_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy na etapie konfiguracji Passata to była opcja, nie pokazuje mi ciśnienia w poszczególnych kołach. Da się to jakoś aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Nie da się w łatwy sposób.

Podstawowa opcja monitoringu ciśnienia w oponach polega na porównywaniu sygnału obrotu kół z czujników ABS - wiadomo i mniejsze ciśnienie w kole tym mniejszy jego promień. Ten system w zasadzie opiera sie na oprogramowaniu.

Druga opcja zaawansowanego pomiaru już wymaga obecności dodatkowego sprzętu - tj bezprzewodowych czujników ciśnienia w każdym kole oraz odbiornika danych zamontowanego w samochodzie.

Jak widzisz - w twoim samochodzie brakuje odpowiedniego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SeBa_ napisał:

bezprzewodowych czujników ciśnienia w każdym kole

Dziękuję za informację. Myślałem, że czujniki są zawsze w każdym kole. W Mondeo Miałem czujniki, ale nie było wskazań wartości ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem właśnie, że konfigurator B8 Highline 2.0 TSI pokazuje, że pakiet przeglądów na 48miesięcy i komplet aluminiowych kół zimowych 17 lub 16 cali jest za darmo. Niezła promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rivam napisał:

Zobaczyłem właśnie, że konfigurator B8 Highline 2.0 TSI pokazuje, że pakiet przeglądów na 48miesięcy i komplet aluminiowych kół zimowych 17 lub 16 cali jest za darmo. Niezła promocja.

To raczej jakiś błąd konfiguratora. Za darmo są również wszystkie akcesoria typu belki bagażnika, box, foteliki dla dzieci, bagażniki na rower itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po premierze nowego Touarega :)
https://www.netcarshow.com/volkswagen/2019-touareg/

ciekawe ile z niego będzie zastosowane w Passacie B9/B8lift.

Mega wrażenie na mnie robią te ekrany przez pół deski :) i ich konfigurowalność.

Volkswagen-Touareg-2019-1600-24.jpg

Volkswagen-Touareg-2019-1600-26.jpg

Volkswagen-Touareg-2019-1600-25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touareg i Phaeton miały zawsze inne multimedia niż reszta, to zawsze była wyższa półka niż Passat. Systemy multimedialne (i nawigacji) nie pojawiały się w Passacie w późniejszym terminie.

Na pewno w nowym Passacie pojawi się nowy AID i to zapewne nie w wersji jaka jest teraz w Polo i T-Roc. Być może AID będzie dokładnie taki jak w nowym Touaregu. Co do tego wielkiego ekranu na konsoli centralnej mam duże wątpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie, przecież MIB2 był montowany przez 3 lata, przeszedł w 2017 lifting więc może faktycznie jeszcze go parę lat pociągną...
niemniej Touareg zrobił na mnie wrażenie. Czytałem że jest lekki - sporo podzespołów aluminiowych, a gabarytowo jest równy Cayenne - powstał na tej samej płycie co Q7, tylko skróconej. Zobaczymy jak będzie z miejscem na tylnej kanapie i bagażnikiem względem Arteona :)

Ja zacząłem ostatnio porównywać bagażniki nie litrażem podawanym przez producentów, bo często odbiegają nawet 30% od rzeczywistej pojemności. W przybliżeniu mierzę użyteczną kubaturę, tj. najbardziej użyteczną prostokątną powierzchnię mnożąc przez użyteczną na co dzień wysokość. Ciekawe spostrzeżenie - porównanie Passata B8 Sedan i Arteona wyszło mi praktycznie identyczne, z tą różnicą że Arteona o wiele łatwiej zapakować z uwagi na klapę unoszoną razem z szybą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu myślę nad tym co pojawi się w nowym Passacie (co już jest w innych samochodach Grupy VAG).

Moi kandydaci:

  • Matrix LED (Touareg ma nawet już coś ponad Matrix Led z Audi)
  • DSG 8-biegowe (Wszyscy mają dziś 7,8 lub nawet 9 biegów, Touareg ma 8 biegów. Zauważyłem, że dla wielu ludzi ilość biegów w automacie jest bardzo ważnym wyznacznikiem dot. tego który samochód jest "lepszy". W tej sytuacji nie wydaje mi się, zeby DSG-6 w ogóle zostało w ofercie)
  • Nowy AID (może trochę większy, ale na pewno z nowym wyglądem)
  • Jakieś cudowne zawieszenie (np. analizujące obraz z kamery itp.)
  • Musi też być jakaś zupełna nowość -niespodzianka, żeby prasa miała o czym pisać.

Nie wiem tylko kiedy powinniśmy się spodziewać premiery i wprowadzenia do sprzedaży. B8 miał premierę 3 lipca 2014 roku. W te wakacje stuknie mu 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "cos ponad Matrix LED"? Czytałem na car magazine i jest informacja tylko o tym ze "Matrix-style LED", a nie ze cos jeszcze bardziej zaawansowanego. Byłoby to o tyle dziwne, ze właśnie była premiera A6/A7 i tam jest "tylko" matrix led :)

Sam nie jestem jakoś przekonany do tych ekranów na pół deski. Uważam, i trzymam za to mocno kciuki, ze przyszłość multimediów w samochodach to podłączane telefony (carplay, android auto). Nie wiem po co w ogóle oni ładują kasę w rozwój tych wbudowanych systemów skoro mój telefon jest i tak lepszy od tego co oni tam zastosują. W rezultacie sam intensywnie korzystam z carplay i mocno mi przeszkadza brak integracji między AID oraz telefonem - jak puszczam muzykę przez bt, albo mp3, albo radio to widzę kolorowe obrazki na AID, ale jak odpalę apple music przez telefon to juz widzę tylko informacje "CarPlay" i szarą ikonkę. To samo z nawigacją, o ile nie korzystam z tej wbudowanej (która imho zawsze będzie gorsza od nawigacji w smartfonie) to funkcje nawigacji w AID oraz HUD są nieaktywne. Dopóki nie rozwiążą tego problemu to dla mnie takie nawigacje przez pół deski nigdy nie będą wyglądały tak jak na tych zdjęciach :(

No ale trzymam kciuki. Jesli jest cos, co zmotywuje mnie zmiany obecnego paska na nowy zamiast wykupu to wlasnie systemu multimedialne ktore rozwiaza ten problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touareg robi wrażenie ale jak widzę to rendery. Wizualnie lepiej i tak jak dla mnie wygląda Tiguan - jest mniejszy i zgrabniejszy. Ten przypomina trochę Audi "maciorę" Q7 pierwszej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze LEDY niż Audi matrix to tak naprawdę ilość pól, audi w obecnym A6 ma ich 5 albo 10, w nowych konstrukcjach okolice setki.

Nowego DSG bym się nie spodziewał, projekt 10-io biegowego jest zamrożony. 8-io biegowa w Touareg to ZF, klasyczny automat.

Radia z Touareg też nie widzę, zawsze był w nich wyższy model np RNS 850. B8 był przeskokiem, w końcu rekordowo długo go tworzyli, dlatego FL B6 naciągali jako B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności