Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

.... dżinsy ma nie markowe i farbują ;)

 

(przepraszam za OT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... dżinsy ma nie markowe i farbują

czytałem, że i te markowe podobno potrafią farbować... ponoć nie ma reguły :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze wracając do braku danych technicznych oraz niewiedzy sprzedawców, choć juz o tym pisalem. To niepojęte ze w dzisiejszych czasach nie wiedzą podstawowych rzeczy takich jak moment obrotowy dla silnika, który za m-c wchodzi do montażu:):):):) przecież to nie jest tak, ze szukają teraz dostawcy tego silnika gdzieś w garażu w Bangladeszu..:):) ale najgorsze jest to ze sprzedawcy nawet nie wykazują odrobiny zaklopotania swoja niewiedza i nawet nie udają ze spróbują się czegoś dowiedzieć:):) totalna zlewka i brak elementarnego szacunku dla klienta!!!!!! Czekalem na b8 i poważnie rozwazam jego zakup ale takie podejście sprawia za rozgladam się za audi a4 albo q5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do końca stycznia sytuacja się wyjaśni z parametrami, przecież nie może być tak że ludzie zaczną odbierać auta a oferta będzie dalej nie kompletna ,to już byłaby totalna ignorancja ze strony vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Dzisiaj odbyłem trzecie z moich spotkań w salonie i zamówiłem.

Z informacji, które dostałem ekstra w stosunku do tych juz na forum dostepnych:

1. Silnik 1,8 TSI czas max realizacji zamówienia - odbioru samochodu - koniec kwietnia 2015...mam nadzieję że będzie szybciej

2. Rabat 12 koła przy wycenie 145,5 k brutto

3. Silniki 1,8 tsi dsg skrzynia 7 biegowa - sucha! (zobaczymy jak przyjdą dane oficjalne, ale raczej można wierzyć że będzie sucha)

4. Monitoring martwej strefy w lusterku lewym i prawym tylko po wyborze pakietu drogowego (4,5 koła brutto- katalogowo) - to mnie troche przybiło, liczyłem na ten bajer w highlinie

5. Lustro tylko lewe i środkowe automatycznie przyciemniane, prawe przyciemnione na sztywno (przyciemnione szkło)

6. Co do anten dla telefonu to dowiedziałem sie tylko, że jak wybierasz szybę przednią podgrzewaną to generalnie w samochodzie będzie problem z połączeniami komórkowymi jak nie będziesz miał tej droższej wersji instalacji dla telefonu

7. co do gwarancji pro safe+, schowajcie między bajki historie, że jak wykupisz gwarancję to się na produkcji bardziej przyłożą(gdzieś takie cudo, nie wiem czy na tym forum, czytałem) - gwarancję można dokupić w dniu odbioru auta w salonie - to jest tylko papierek. Natomiast pamiętajcie że są one ograniczone na dwa sposoby - wiek albo kilometry - max 5 lat 150 k km. Dla tych co pracują w aucie nie ma chyba sensu tej opcji wybierać tym bardziej, że pamiętajcie - gwarancja 2 lata ale jeszcze jest rok ekstra od naszych ustawodawców.

8.Na stronie znajdziecie informacje - nie ważne jaki silnik wybierzecie, że w highline macie w pakiecie DCC i trapezowe wydechy - nie nie nie to błąd - to jest tylko dla wersji bi turbo. A poza tym - hit - trapezowe wydechy to atrapy, spaliny wychodzą gdzie indziej.

9. Problemem dla tych co będą kupowali Sedana napewno będzie bagażnik dachowy. Nie ma go jeszcze i jak juz będzie dostepny to w oryginale koszt będzie wynosił 3-5 koła.

10. W serwisach poza alarmami nie montowali jeszcze żadnych zabezpieczeń nawet blokad skrzyń - więc jak chcesz coś ekstra, czekaj aż się nauczą to robić

11. Obiecują, ze jeżeli do momentu wydania samochodu wyjdą jakieś promocje to "się dogadamy" i mnie nimi obejmą

12. Otrzymałem tez obietnicę, że jak się zmęczę czekaniem i zrezygnuję to bez kosztowo się rozstaniemy (zwrócą zaliczkę) bo z tym co skonfigurowałem nie będą mieli problemów na kupca

13. Dywaniki, siatki do bagażnika w prezencie ;)

14. Briliant pine wyskoczył u mnie w konfihuracji zamówienia jako standard, ale zostałem poinformowany, że to moge dostać za dopłatą bo standardem jest piano black i aluminium

15. To co w opcjach wybieracie jako system kontroli ciśnienia w kołach to nakładki radiowe na wentyle, które daja sygnał do auta że w tym a tym kole spadło cisnienie i mozesz działać. Problem - wytłumacz na serwisie wymiany opon jak mają to zrobić

 

Generalnie jestem ucieszony zamówieniem ale też czekam na datę kiedy mam dostać auto bo jak będę miał czekać do końca kwietnia to wracam do Superb z napędem na 4.

Poza tym myślę jak paska zabezpieczyć przed chętnymi, ale to już inny wątek.

To chyba tyle

Pozdrowienia i wrzucajcie wasze wiadomości. Najbardziej mnie interesuje, żeby się okazało, że w sprawie DSG i suchego sprzęgła się mylili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ja co prawda Passka pewnie bym kupował najwcześniej za rok, ale przyznam się szczerze, że z zainteresowaniem czytam każde info o B8, zwłaszcza w konfrontacji z Nowym Fordem Mondeo. Tak się składa, że służbowo jeżdżę Fordami i zawsze myślałem, że to słaby wybór, ale po tym jak zrobiłem nimi dziesiąt tysięcy kilometrów, uważam, że są to niezłe samochody. Na pewno z ciut gorszych materiałów i gorzej wyciszone niż VW Passat czy Golf, ale naprawdę zaskoczyły mnie na plus. Także czytam Wasze opinie o Nowym Passku, ale też wypatruję informacji o Nowym Mondeo. Ciekaw jestem czy będzie to godny rywal Passata :)

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14. Briliant pine wyskoczył u mnie w konfihuracji zamówienia jako standard, ale zostałem poinformowany, że to moge dostać za dopłatą bo standardem jest piano black i aluminium
. Ja nic z tego nie rozumiem , jaki kolor tapicerki brałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę:

Na moim załączniku do zamówienia mam napisane jedno pod drugim:

-listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej, przednich drzwiach "Szczotkowane aluminium", konsola srodkowa "Piano black"

a pod spodem kolejny punkt

-listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej, przednich drzwiach z drewna "Brilliant Pine", konsola środkowa "Piano black"

 

I tu dostałem wyjaśnienie, że pierwszy punkt jest standardem, a drugi za dopłatą

 

Tapicerka Alcantara/Vienna Brąz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc tak.

Dzisiaj odbyłem trzecie z moich spotkań w salonie i zamówiłem.

Z informacji, które dostałem ekstra w stosunku do tych juz na forum dostepnych:

 

6. Co do anten dla telefonu to dowiedziałem sie tylko, że jak wybierasz szybę przednią podgrzewaną to generalnie w samochodzie będzie problem z połączeniami komórkowymi jak nie będziesz miał tej droższej wersji instalacji dla telefonu.

 

Konfigurator nie pozwala wybrać podgrzewanej szyby i tańszego zestawu telefonicznego. Musi być ten Premium.

 

8.Na stronie znajdziecie informacje - nie ważne jaki silnik wybierzecie, że w highline macie w pakiecie DCC i trapezowe wydechy - nie nie nie to błąd - to jest tylko dla wersji bi turbo. A poza tym - hit - trapezowe wydechy to atrapy, spaliny wychodzą gdzie indziej.

 

Wydechy rozumiem ale DCC w standarcie? Chyba tylko w 240 KM dieslu.

 

10. W serwisach poza alarmami nie montowali jeszcze żadnych zabezpieczeń nawet blokad skrzyń - więc jak chcesz coś ekstra, czekaj aż się nauczą to robić

 

Ups, a ja zamówiłem hak holowniczy. Najwyżej montaż odłożę do lata.

 

13. Dywaniki, siatki do bagażnika w prezencie ;)

Dywaniki w Higlinie są w standardzie. (ale może brałeś niższą wersję).

 

14. Briliant pine wyskoczył u mnie w konfihuracji zamówienia jako standard, ale zostałem poinformowany, że to moge dostać za dopłatą bo standardem jest piano black i aluminium

 

Kolego który salon i za jaką dopłatą. Dopłacę! Tylko ze wszędzie mówią że się nie da ...

 

 

Generalnie jestem ucieszony zamówieniem ale też czekam na datę kiedy mam dostać auto bo jak będę miał czekać do końca kwietnia to wracam do Superb z napędem na 4.

 

Też miałem taki plan. Tylko ze Superb 4x4 DSG 170 km TDI to najwolnieszy przypadek połączenia DSG z całkiem żwawym silnikiem. A benzynę trzeba brać tą V6 a tu już budżetu nie starczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same odczucia ws Superb, może jeszcze zabolał rozmiar baku dla 2 litrowej benzyny... Trochę mniej chodliwy towar niz Passat...

 

1. Mi wskoczył telefon typu Comfort przy podgrzewanej przedniej szybie - jeszcze w środę zadzwonię do salonu potwierdzę czy nie trzeba tego zmienic na Premium

 

2.W sprawie DCC wejdź proszę na stronę VW: http://www.volkswagen.pl/pl/modele/nowy-passat/wersje-wyposazenia.s9_trimlevel_detail.suffix.html/nowy-passat~2Fhighline.html#/tab=38f85ed28420b52ec20c247a8803280a

komfort i wygoda. Pojawia sie tez opcja ECO, której w standardzie nie ma.

 

3.Dywaniki materiałowe są w standardzie - mi obiecano 2 kpl

 

4. Plichta Gdańsk - ale tez jeszcze nie bardzo byli pewni tego co sami mówią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie drogowym jest "kamera wielofunkcyjna". Może mi ktoś wytłumaczyć co to jest? Bo chyba nie chodzi o kamerę cofania czy widok z góry bo to jest osobny pakiet. Nie jest to też chyba kamera do czytania znaków drogowych czy aktywnych świateł bo to bez sensu wpisywać na listę jakiś element niezbędny do działania danej funkcji.

I jeszcze pytanie dot. suchej DSG. Nie miałem więc się zapytam: to dobrze czy źle że jest sucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Rabat 12 koła przy wycenie 145,5 k brutto

Kupujesz na firmę/leasing?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W pakiecie drogowym jest "kamera wielofunkcyjna". Może mi ktoś wytłumaczyć co to jest? Bo chyba nie chodzi o kamerę cofania czy widok z góry bo to jest osobny pakiet. Nie jest to też chyba kamera do czytania znaków drogowych czy aktywnych świateł bo to bez sensu wpisywać na listę jakiś element niezbędny do działania danej funkcji.

Też jestem bardzo ciekaw co to jest ale nawet nie próbowałem już pytać sprzedawców...

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam porównania Skody do VW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie te same odczucia ws Superb, może jeszcze zabolał rozmiar baku dla 2 litrowej benzyny... Trochę mniej chodliwy towar niz Passat...

 

 

 

2.W sprawie DCC wejdź proszę na stronę VW: http://www.volkswagen.pl/pl/modele/nowy-passat/wersje-wyposazenia.s9_trimlevel_detail.suffix.html/nowy-passat~2Fhighline.html#/tab=38f85ed28420b52ec20c247a8803280a

komfort i wygoda. Pojawia sie tez opcja ECO, której w standardzie nie ma.

 

 

Masz rację, tak jest tam napisane. Ale w cenniku (w pdf-ie) napisali że tylko dla 240 KM TDI i 220 KM TSI to standard. Dla pozostałych 3910 zł dopłaty. Ja do 1.8 TSI muszę dopłacić te 3910 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję na firmę + leasing od VW.

Kamera multifunkcyjna w vw według tłumaczenia handlowca, to tak naprawdę radar który ma zahamować pojazd gdy wykryje pieszego na drodze, albo który nie pozwoli zmienic pasa jeżeli w martwym polu znajdzie się pojazd wyprzedzający. To nie jest kamera 360 . To nie jest kamera tylko radar - ja tak zrozumiałem.

Rozpoznawanie znaków masz w pakiecie bussines wiec to jest co innego.

Co do standardowego wyposażenia i konieczności wyszukiwania w różnych dokumentach/zakładkach, jakiego silnika to dotyczy - to, to jest porażka.

Co do porównań skody do vw - to porównuję to co można za te pieniądze kupić, marka samochodu nie gra tu zadnej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś leasing poza VW, bo kiedyś mieli gorsze warunki niż leasingi "zewnętrzne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już tłumaczę:

Na moim załączniku do zamówienia mam napisane jedno pod drugim:

-listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej, przednich drzwiach "Szczotkowane aluminium", konsola srodkowa "Piano black"

a pod spodem kolejny punkt

-listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej, przednich drzwiach z drewna "Brilliant Pine", konsola środkowa "Piano black"

I tu dostałem wyjaśnienie, że pierwszy punkt jest standardem, a drugi za dopłatą

Tapicerka Alcantara/Vienna Brąz

 

 

Przepraszam, może jestem tumanem ;), ale pytanie brzmi: czy biorąc brązową tapicerkę pozwolono Ci dokupić do niej listwy brillant pine??

 

PS. Jaki kolor nadwozia brałeś do brązowego środka?

Załamuje mnie mały wybór kolorystyki wnętrza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drążyłem tematu brillant pine, więc nie pomogę.

Kolor - Tungsten.

Co do leasingu to będę sprawdzał bo do odbioru mam czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników iPhone - jest szansa, że i dla nas system Discovery Pro będzie w pełni kompatybilny, mam datę produkcji na 9 tydzień może wgrają już nowszy soft ;-)

http://webspecial.volkswagen.de/innovative-technologies/com/en/mainpage.html?deep=c42ef4b1-545c-4c92-a262-1f52fc6f82ea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam datę produkcji na 9 tydzień

Kiedy zamawiałeś samochód i z jakim silnikiem, że masz już określoną datę produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności