Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• jedrus

Ponowna zmiana organizacji działu B8   18.10.2017

W związku z wieloma głosami otrzymanymi od Was, zmieniliśmy ponownie organizację działu B8. Faktycznie przy niewielkiej liczbie tematów, jaka jest w B8 tak dokładny podział wprowadzał niepotrzebną konieczność skakania po działach zawierających dosłownie kilka wpisów. Zawieramy jednak dżentelmeńską umowę - jeśli liczba tematów zacznie drastycznie rosnąć i rozdzielenie będzie uzasadnione - zrobimy to ponownie Jak zwykle z uwagami zapraszam na PW lub do odpowiedniego działu na forum.
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Słychać, słychać :-) Ale chyba każde które zakładają fabrycznie słychać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Słychać, słychać :-) Ale chyba każde które zakładają fabrycznie słychać.

Dziękuje

Ostatnie pytanie

Szukam listy kompatybilnych telefonów z discover media......

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://mirrorlink.com/cars

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    http://mirrorlink.com/cars

Dziękuje serdecznie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dziękuje serdecznie

Momencik. To, że nie ma na liście jako zgodnyz mirror link nie znaczy że nie jest zgodny z DM. DM przecież komunikuje się z telefonem po bluetooth. Mojego LG nie było na liście ML jak się zastanawiałem czy nie brać tej opcji a z DM i jako dostawca netu do carnetu działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w wersji comfortline (DM)z pakietem business odblokowany jest CarPlay ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie nie

no ale muszę się zapytać mojej 10 letniej córki

w domu to ona jest fachowcem od tych bajerów

[jak jej w tym tygodniu powiedziałem że nasz pierwszy komp miał 1 gigabajta pamięci to zrobiła oczy jak 5 zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Czy w wersji comfortline (DM)z pakietem business odblokowany jest CarPlay ?

Nie. W Hl tez nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Właśnie chciałbym podejść emocjonalnie, ale nie mogę.

Właśnie ta benzyna, która NIBY jest mocna, wcale dupy nie urywa. Kiedyś 250 KM wydawało się czymś, obecnie ekologia, masa i inne pierdoły to zabijają. Pasek nie jest przystosowany do "robienia roboty".

Porównanie do Golfa nie jest trafione, bo auto jest lżejsze i mniejsze.

To jest tak jak z RS6 - powinno gryźć trawę, a jest tylko szybkim dupowozem, który nadaje się tylko na autostradę - na torze czy w zakrętach przód jest tak ciężki, że podsterowność jest jak w przerośniętej ośce.

Pasek 280 będzie szybki, jak mu dołożysz na turbinie 60-80 KM to będzie mistrzem w wiosce, ale to nie będzie jeszcze "robienie roboty". Mi w tej chwili brakuje 100 KM, a ideałem to jeszcze nie będzie.

Poza tym charakterystyka 280 KM z 2 litrów (z turbiną czy bez, nie ma różnicy) a 250 czy 300 KM z V6 jest tak różna, że obawiam się tych 280 w codziennym użytkowaniu.

Dla mnie "robi robotę" inne auto, o zupełnie innej charakterystyce pracy układu napędowego. Z Passata nigdy nie zrobi się nic poza szybszym dupowozem. Niestety.

A z civicami to wiem jak jest, idą ogniem, wskazówka na czerwonym, zmiana biegów bez odjęcia. Często upalam z takimi w Kamieniu Śl. I to są autka, które "robię robotę". Pod warunkiem, że stacja benzynowa jest blisko :)

hondami zrobiłem 200 tys km( accordem i civic"2015") i powiem tylko tyle, że frajda jest ale civic nie jest w długie trasy bo tego czerwonego pola po przejechaniu 1500 km mam serdecznie dość mimo, że lubię wysokie obroty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla tego jestem zdania, że trzeba mieć coś co daje frajde i jakiegoś dupowoza jak passat b8. Za jazdą B8 nie tęsknię jak za moim sportowym japońskim klasykiem z v6 i dwoma suszarkami na pokładzie. Miałem też 3 x Hondy i wnerwiające było to, że przy 120/h obroty już były dosyć wysokie >4 tyś ale jakość i bezawaryjność to było piękne i prowadzenie bajka. W latach 90 dieslami jeźdzli tylko taksiarze i nikt nie myślał nawet o kupnie ropniaka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Czy oplacony pakiet przegladow zawiera koszt oleju? czy vw robi jakies numery i kaze placic za olej dodatkowo?

Edytowane przez tjord

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak ja miałem pierwszy komputer to Ty jeszcze w pieluszki sikales:), pamięć tylko 5kB, gry musiałem sam pisać, także nie masz się czym chwalić:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że to nie temat o pamięci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)
    Jak ja miałem pierwszy komputer to Ty jeszcze w pieluszki sikales:), pamięć tylko 5kB, gry musiałem sam pisać, także nie masz się czym chwalić:)

jezdzilem Passatem B1 bez fotelika :)

Edytowane przez tjord

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie i Panowie,

na co zwrócić uwagę kupując wersję City?

Poza tym, że jak każdy Passat nie ma w standardzie poduszki kolanowej kierowcy.

Czy ten silnik 2.0 tdi 150 KM nie jest jakiś felerny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

śledzę kanał VW na YT, wypuszczają tam video instrukcje, czasem można się czegoś ciekawego dowiedzieć, ale w ostatniej moją uwagę zwróciła ciekawa konfiguracja Passata.

Otóż, gość siedzi w aucie z brązowa nappą i matowymi listwami Olivesche Satin Edelholz, z pakietem Ambiente Plus, w sumie takie konfiguracje były dostępne np. w Niemczech. Moje zainteresowanie natomiast wzbudziło to, że ma czarną podsufitkę, która jest dostępna tylko w Pakiecie R-line, a reszta wnętrze nie jest R... Pewnie jakiś testowy egzemplarz, ale tak czy inaczej mi się podoba takie zestawienie.

Jakby ktoś kiedyś słyszał albo gdzieś widział wystawiony na sprzedaż czarny dach (podsufitka, wszystkie słupki itp) do sedana z szyberdachem, to będę wdzięczny za kontakt ;)

Szkoda, że VW tak ogranicza możliwość konfiguracji, również tak bardzo różnicując rynki... pewnie dla Audi zostawia to pole

brown.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na niektórych rynkach była ta kombinacja dostępna. W Alltracku też. W .pl przy wprowadzeniu MY17 była w konfiguratorze. Wybrałem i złożyłem zamówienie. Niestety po jakimś czasie przyszło info, że się nie da i musiałem wrócić do jasnej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i to miałeś opcję wyboru koloru samej podsufitki tak? Bez żadnego pakietu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szymon masz rację wygląda super. Ja mam w swoim Seacie czarny dach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Google zindeksował ciekawy wewnętrzny dokument VW z informacjami szczegółowymi dotyczącymi zmian w poszczególnych modelach MY2018.

Zrzut ekranu 2017-08-21 18.25.55.jpg

- brak AM w Polskich radiach (ma sens)

- Powrót funkcji Easy Entry/Exit w fotelach z pamięcią

- przeniesienie funkcji wyłączenia nadzoru wnętrza z fizycznego przycisku do radia

- przeniesienie funkcji regulacji wysokości świateł z fizycznego pokrętła do radia

- zmiana działania przycisku w zagłówkach przednich

- aktualizacja grafik na HUD

Macie pomysły co oznaczają pozostałe zmiany?

Co ciekawe, brak informacji o nowych systemach infotainment. W innych modelach o tym wspominają.

źródło:

https://www.dropbox.com/s/1tpr3bjxk3c2fga/MY18_changes.pdf?dl=0

Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/s/b6xnb687070bxh1/MY18_changes_pictures.pdf?dl=0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta