Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jestem zainteresowany kupnem Passata B8 w wersji Comfortline z silnikiem 1.4 TSI 125KM. Na 99% jazda w mieście, także uważam, że auto z tym silnikiem w zupełności wystarczy. Chciałbym się dowiedzieć od Was kiedy najkorzystniej kupić takie auto?, może ktoś z forum pomoże przy uzyskaniu dobrego upustu. Nie ma dla mnie znaczenia, w którym salonie auto ewentualnie bym kupił. W Płocku mam złe doświadczenie z miejscowym salonem także odpada. Passat kupiony byłby na osobę fizyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, jestem zainteresowany kupnem Passata B8 w wersji Comfortline z silnikiem 1.4 TSI 125KM. Na 99% jazda w mieście, także uważam, że auto z tym silnikiem w zupełności wystarczy. Chciałbym się dowiedzieć od Was kiedy najkorzystniej kupić takie auto?, może ktoś z forum pomoże przy uzyskaniu dobrego upustu. Nie ma dla mnie znaczenia, w którym salonie auto ewentualnie bym kupił. W Płocku mam złe doświadczenie z miejscowym salonem także odpada. Passat kupiony byłby na osobę fizyczną.

 

Najlepiej powysylaj konfigurację do kilku salonów, dealerzy mają swoje rabaty. Ja tak robiłem i jak mi jeden salon przesłał swoją ofertę do wysłałem do innego z pytaniem czy są w stanie to przebić i tak udało mi się dostać rabat VIPowski bo brałem też pełen pakiet Safe+ i przeglądów no i dealer chciał być konkurencyjny i udało im się bo nikt nie był w stanie przebić tej oferty :)

Też kupiłem jako osoba fizyczna i to jest moje pierwsze auto z salonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolcie ze odgrzeje dyskusje odnosnie wybierania glosowego:

 

Kilka zdań odnośnie do wybierania głosowego:

 

U mnie to działa bardzo dobrze przy wybieraniu z kontaktów w telefonie. Wprawdzie jak upewnia się, czy chciałem wybrać... to czasem sam się zastanawiam (dziś: "czy wybrać joana...?" zamiast "Joanna"), ale w 99% przypadków łączy dobrze.

 

Natomiast w nawigacji to już jest nędza. Nigdy nie udało mi się dojechać na "Reymonta", ale już na "Władysława Reymonta" prowadzi dobrze. Gorzej, jak jadę na ulicę Kowalskiego, o którym nie mam nawet pojęcia, kim był, a co dopiero, jak miał na imię.

 

PS Szymonie, zamiast "Prowadź do Adres domowy" wystarczy powiedzieć "Prowadź do domu" i (u mnie) działa.

 

mialem okazje potestowac wybieranie glosowe w DM i okazuje sie, ze nie dziala to az tak zle jak opisaliscie wczesniej

 

jak powiem caly adres np. "warszawa zawiszy 4" to navi rzeczywiscie glupieje - totalna porazka..

ale jak sie powie tylko "warszawa", potwierdzi to i nastepnie powie "ulica zawiszy" (zamiast "zawiszy" lub "artura zawiszy") to o dziwo dobrze to wprowadza :) potem potwierdzam ta ulice i mowie "cztery" i caly adres jest wprowadzony poprawnie

 

oczywiscie trwa to dluzej niz podanie calego adresu za jednym zamachem, ale jednak dziala :)

biorac pod uwage ze to wszystko robilem w czasie jazdy wiec jak dla mnie jest ok - pewnie beda przyklady ulic ze navi bedzie sie wysypywac, ale moim zdaniem poprostu trzeba sie nauczyc jak tski adres wprowadzic

 

jak by sie komus chcialo sprawdzcie ten patent to dajcie znac czy u was tez tak dziala

 

aha - jakis czas temu pytalem sie tez o Wasze wrazenia z jazdy 2.0TDI 150KM z DSG.

Udalo mi sie przejechac 150KM ale ze skrzynia manualna - powiem, ze jak dla mnie to calkiem fajnie jezdzi

 

oczywiscie napewno gorsza dynamika niz w wersji 190KM ale jak trzeba to zbiera sie bardzo zwawo i nie ma poczucia ze silnik zaraz wyskoczy spod maski

nie mierzylem czy rzeczywiscie rozpedzi sie do 100km/h w 9sek (tak jak to podali w katalogu), ale dynamike tego silnika poprostu czuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, przymierzam się do B8 z silnikiem 1,8 TSI. Jeżdżę głownie w miejskich korkach, więc wystarczy z naddatkiem.

Ale:

znane są legendy o olejożerności 1,8-2.0 TSI, natomiast w tym wątku znalazłem tylko małą wzmiankę na stronie 471 ( :) ) o tym, że "nowe nie źrą".

Jak jest w istocie? Czy obecne 1,8 TSI da się już NORMALNIE eksploatować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale w tej wiadomości jest mowa chyba o B8 http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=353954 zdjęcie jest jednak trochę niewyraźne. W każdym razie uważajcie przy zakupie bo może być w okazyjnej cenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni klimę włączyć żeby wnętrze odparowało... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak kupowales samochod po dzwonie, zamiast kupic nowe blotniki to kazales wyprostowac stare, a ze za 100 zl od elementu blacharzowi ani potem lakiernikowi nie chcialo sie przylozyc do pracy to teraz ruda wychodzi, musisz jakos z tym zyc.

Nie kupowalem nowe, sprawa zalatwiona robia na gwarancji. Kolega chyba ma jakis problem psychczny, bo dziwnie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś zdjęcia tej rdzy? tak sobie myślę, że mogło być tak, że odebrałeś auto z salonu z malowanym błotnikiem, bo np. przy rozładunku im się obiło, więc polakierowali i zataili ten fakt. Jest taki kanał na yt moto doradca, tam prowadzący zalecal podczas odbioru w salonie zbadać auto czujnikiem grubości lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym sie skontaktowac z serwisem, bo robili dokumentacje. Nie wnikam grunt, ze bez problemow robia, bo to tylko auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przy wyborze opcji zakupuy w konfiguratorze jest:

Car-Net: App Connect - widok ekranu smartfona na ekranie radia lub nawigacji

LUB

System Volkswagen Media Control z Car-Net: App Connect

 

Czym to sie rożni? zakładam wybranie Discovery Media z MY2018 (8 cali)

dzieki za pomoc

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opis:

https://www.volkswagen.pl/pl/modele/passat.html

 

Car Net App-Connect:

App-Connect to trzy innowacyjne technologie: MirrorLink™, Android Auto™ firmy Google i Apple CarPlay™. Dzięki nim możesz przenieść aplikacje ze smartfona na ekran dotykowy systemu Infotainment.

 

Volkswagen Media Control:

Ty kierujesz samochodem, Twoi pasażerowie wybierają muzykę.

Volkswagen Media Control umożliwia pasażerom siedzącym z tyłu obsługę systemu Infotainment. Wygodnie i łatwo - przy użyciu tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kolor crimson red na b8 jest trójwarstwowy coś jak np biały oryx (jest droższy niż pozostałe metaliki)? pytam, bo zaczął mi się podobać, ale trochę się obawiam, że gdyby zaszła (odpukać!) jakaś konieczność malowania elementu, to strasznie trudno potem dopasować kolor. Swoją drogą bardzo ciekawy kolor, trochę jak odgrzewany barszcz, ale bryła b8 wygląda w nim znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warstw tam nie ma ale jest dużo składników, lakiernik mi mówił, że chyba z 7. Kupowałem raz ten lakier, koszt jest przeciętny. Był tylko jeden wypust od 2014 roku, więc we wzornikach nawet nie mają różnych odcieni tego koloru i ten co mają pasuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w totalnej kolorystycznej rozterce. Mangan grey(w ogóle nie wiem jak wygląda, poza obrazkami z konfiguratora), Atlantic Blue (na żywo nie widziałem paska w tym kolorze), a teraz doszedł Crimson Red (co ciekawe wcześniej mi się nie podobał). Ewentualnie czarny. A i piryt srebrny ma wejść, już niektórzy go tu zamówili.. też może być ładny. Do szarego i czerwonego wiem, że koniecznie ciemne lampy (r-line) trzeba dobrać, ale mimo wszystko nie wiem który wziąć... ehh. Przynajmniej problem z listwami w MR 2018 się rozwiązał, bo jak weszło oświetlenie ambient do HL, to zimna, diodowa biel nie pasuje do drewna, a do ambient plus z wyborem koloru nie dopłacę. Chociaż z drugiej strony zastanawiałem się, czy w tych listwach nie ma już kolorowych diód, tylko nieaktywnych. Bo pewnie dodam te do deski rozdzielczej podświetlane (jakby ktoś nie wiedział to są w zwykłym ambiencie tylko w drzwiach te świecące paski) jak będę robił konserwację i wyciszenie dodatkowe. Może by się to wtedy dało jakoś odblokować i zrobić sobie ciepłe podświetlenie pasujące do drewna. Ale nawet jeśli tak to i tak nie jestem na to drewno przekonany do końca. Kurczę... Chociaż czego bym nie wybrał, pewnie i tak będę zadowolony, byle by się tylko auto nie psuło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak weszło oświetlenie ambient do HL, to zimna, diodowa biel nie pasuje do drewna

 

Oczywiście to kwestia indywidualna, ale nie bardzo wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ta biel do drewna nie pasuje. Jak jest szarówka to listwy świecą bardzo delikatnie (ciepłe wrażenie), jak światło odbite od metalowej powierzchni. A tylko jak jest ciemno to świecą jasną bielą, ale wtedy nie widzisz drewna, bo jest ciemno/ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biel do brązowego drewna pasuje, ale taka "żarówkowa" w ciepłym odcieniu (co innego jakby to było takie drewno jak np. anthracite birsch w porsche) , natomiast ta diodowa, zimna jakoś bardziej mi pasuje do aluminium, bo ono też wydaje się być zimne ( i w dotyku takie jest ;) ). Być może przesadzam, bo szczerze mówiąc widziałem jak działa podświetlenie ambient tylko na zdjęciach i masz rację, że ta biel daje takie wrażenie jak piszesz. W realu nie było okazji tego obejrzeć, bo zawsze było jasno, a poza tym, zanim weszło to do standardu w wersji HL, to nie zamierzałem za to dopłacać. Warto tu wspomnieć jak beznadziejnie niewykorzystany jest tryb nocny w konfiguratorze vw, bo wgl nie uwzględnia podświetlenia ambient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż z drugiej strony zastanawiałem się, czy w tych listwach nie ma już kolorowych diód, tylko nieaktywnych.

 

Na 100% nie ma kolorowych diód w zwykłym Ambiente. Kolorowe diody się znacznie różnią, są inne wtyczki (4 piny zamiast 2). Fotki co prawda dotyczą podświetlenia Ambiente Plus listew na desce rozdzielczej, ale w drzwiach musi być tak samo.IMG_7071.jpg

IMG_7072.jpg

IMG_7073.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu B8 2.0 TDI 150 KM (110 kW) DSG - 6 stopniowa.

Do tej pory jeździłem czterema Fordami, obecnie Mondeo Mk4.

No i przyszedł czas na zmianę .. przynajmniej na parę lat - wezmę w leasing

Salon przygotował mi cenę na wersję ComfortLine z ciemnymi szybami, pakietem Business, alarm, wybór profilu jazdy, pakiet lusterka i SafePlus.

Bardzo spodobał mi się fotel w tej wersji - jestem dość wysoką osobą - 193 cm - fotel ma wysuwany przód oraz tzw kołyskę - czyli podnoszony przód, tak więc super mogłem to sobie dopasować. Niestety w nowym Mondeo, które też oglądałem, fotel wydaje mi się jeszcze krótszy niż w Mk4 i nie mogłem się jakoś dopasować.

 

Chciałbym dokupić jeszcze 17calowe felgi i zastanawiam się, czy nie lepiej by było wziąść HighLine, które ma te moje dodatki w cenie już.

Z tym że tam czytałem są jakieś pół -skórzane fotele. Czy ktoś wie, czy one też mają te zalety - czyli wysuwany przód oraz kołyskę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przymierzam się do zakupu B8 2.0 TDI 150 KM (110 kW) DSG - 6 stopniowa.

Do tej pory jeździłem czterema Fordami, obecnie Mondeo Mk4.

No i przyszedł czas na zmianę .. przynajmniej na parę lat - wezmę w leasing

Salon przygotował mi cenę na wersję ComfortLine z ciemnymi szybami, pakietem Business, alarm, wybór profilu jazdy, pakiet lusterka i SafePlus.

Bardzo spodobał mi się fotel w tej wersji - jestem dość wysoką osobą - 193 cm - fotel ma wysuwany przód oraz tzw kołyskę - czyli podnoszony przód, tak więc super mogłem to sobie dopasować. Niestety w nowym Mondeo, które też oglądałem, fotel wydaje mi się jeszcze krótszy niż w Mk4 i nie mogłem się jakoś dopasować.

 

Chciałbym dokupić jeszcze 17calowe felgi i zastanawiam się, czy nie lepiej by było wziąść HighLine, które ma te moje dodatki w cenie już.

Z tym że tam czytałem są jakieś pół -skórzane fotele. Czy ktoś wie, czy one też mają te zalety - czyli wysuwany przód oraz kołyskę?

Tak, fotele w higline mają wysuwany przód i kołyskę oraz dodatkowo elektryczne regulowanie pochylenia oparcia i odcinka lędźwiowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie wszystkie opcje związane z fotelami (skórę, wentylację, masaż) i z jednej strony jest to fajne ale z drugiej trochę brakuje mi wysuwanego siedziska i mam wrażenie, że nie da się siedzieć tak nisko jak w normalnych fotelach. Przez to nie wiem czy zdecydowałbym się drugi raz na pakiet siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności