Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, trzeba mieć instalację bluetooth tą najdroższą. Ja jej nie mam i slota na sima nie mam (a DP mam).

 

Z mojego punktu widzenia DP warto tylko jeśli chce się mieć większy ekran i ML/AA/CP. Wbudowany dysk - no cóż, są sloty na karty sd w schowku. Widok satelitarny czy street view - na prawdę mało przydatne. I tak się zwykle korzysta z tradycyjnego widoku.

 

Mi akurat zależało na AA i większym ekranie, bo po prostu przyjemniej się obsługuje dotykowo większy ekran.

 

Internet mam z modemu media tech MT4222 (ostatnio widziałem że chodzi po około 250zł), modem podłączony do ładowarki, a ta do gniazda w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za szczegolowe odpowiedzi na moje pytania i wasze subiektywne opinie odnosnie funkcjonalnosci DP - bardzo mi pomogliscie

 

podsumowujac: najlepiej byloby miec DP + BT business (bo wiekszy ekran, slot na karte sim, no i wszystko fabryczne), ale to wszystko niezle kosztuje (ok. 5.4kpln).. jak juz bede zamawial to wezme DM + App Connect + modem zewnetrzny (dokupiony w poznieszym terminie) - to w zupelnosci mi wystarczy

 

Zastanowie sie jeszcze nad obsluga glosowa - w tym przypadku zalezy mi najbardziej na glosowym wybieraniu do kogo mam zadzwonic a nie wybieraniu adresu do navi. Kolega szylton jednoznacznie napisal ze to zle dziala w przypadku wprowadzania adresu w navi (Szylton - dzieki za ta opinie).

 

A jakie sa Wasze spostrzezenia odnosnie wskazania osoby do ktorej chce sie zadzwonic - dobrze to dziala? czy tez to raczej bajer?

Pytam bo do DM mozna dobrac za ok. 900pln obsluge glosowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki za wyjasnienia - bardzo cenna opinia z mojego punktu widzenia a w temacie internetu - nie masz przypadkiem dokupione bluetooth business?

jak czytalem w cenniku to slot na karte sim byl elementem wyposazenia instalacji BT business, a przy "golym" DP nie pisza ze jest slot na karte sim, poza tym rSAP tez jest wymieniany tylko jako funkcjonalnosc BT business...

 

tak mam Business, ale pisałem, że z perspektywy czasu jeśli szukałbym cięcia kosztów, to wziałbym Telefon Comfort, bo daje większy schowek :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jakie sa Wasze spostrzezenia odnosnie wskazania osoby do ktorej chce sie zadzwonic - dobrze to dziala? czy tez to raczej bajer?

Pytam bo do DM mozna dobrac za ok. 900pln obsluge glosowa

 

ja generalnie podchodzę sceptycznie do tego wynalazku, dlatego używam bardzo sporadycznie i na pewno o wiele szybciej jest to zrobić z palca :) bo menu DP jest intuicyjnie zrobione.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Seacie lepiej działa nawigacja z wybieranie głosowy a telefon to porażka tzeba powtarzać po 3 razy. Jestem podobnego zdania jak Szylton 2 kliknięcia i juz dzwonie do kogo chcę. Ja dostałem głosowe wybieranie w standarcie ale napewno bym do tego nie doplacil nawet 1pln.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań odnośnie do wybierania głosowego:

 

U mnie to działa bardzo dobrze przy wybieraniu z kontaktów w telefonie. Wprawdzie jak upewnia się, czy chciałem wybrać... to czasem sam się zastanawiam (dziś: "czy wybrać joana...?" zamiast "Joanna"), ale w 99% przypadków łączy dobrze.

 

Natomiast w nawigacji to już jest nędza. Nigdy nie udało mi się dojechać na "Reymonta", ale już na "Władysława Reymonta" prowadzi dobrze. Gorzej, jak jadę na ulicę Kowalskiego, o którym nie mam nawet pojęcia, kim był, a co dopiero, jak miał na imię.

 

PS Szymonie, zamiast "Prowadź do Adres domowy" wystarczy powiedzieć "Prowadź do domu" i (u mnie) działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was może zdjęcie oświetlenia Ambient (w standardzie juz w HL w MY2018). Chce zobaczyć jak to wygląda "na zywo" bo na necie znalazłem tylko ambient plus.

Czy ten pasek ledowy w zwykłym ambient biegnie tylko przez drzwi kierowcy i pasażera z przodu + Oswietlenie miejsca na nogi + coś jeszcze? (Czy może tego paska w drzwiach nie ma w zwykłym ambient a tylko jakaś punktowa lampka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z Was może zdjęcie oświetlenia Ambient (w standardzie juz w HL w MY2018). Chce zobaczyć jak to wygląda "na zywo" bo na necie znalazłem tylko ambient plus.

Czy ten pasek ledowy w zwykłym ambient biegnie tylko przez drzwi kierowcy i pasażera z przodu + Oswietlenie miejsca na nogi + coś jeszcze? (Czy może tego paska w drzwiach nie ma w zwykłym ambient a tylko jakaś punktowa lampka)?

 

biały pasek na przednich i tylnych drzwiach + lampka pod uchwytem i podświetlenie klamek

 

IMG_2006.jpg

IMG_2002.jpg

IMG_2005.jpg

Edytowane przez Lihu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biały pasek na przednich i tylnych drzwiach + lampka pod uchwytem i podświetlenie klamek

 

[ATTACH=CONFIG]152970[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]152971[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]152972[/ATTACH]

 

Dzięki! Całkiem ok to wygląda ale nie doplacilbym do tego:) Fajnie że jest jako standard teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast "Prowadź do Adres domowy" wystarczy powiedzieć "Prowadź do domu" i (u mnie) działa.

a, dzięki, sprawdzę u siebie :) zawsze to szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! Całkiem ok to wygląda ale nie doplacilbym do tego:) Fajnie że jest jako standard teraz.

 

ambient w HL jest w standardzie, ale obecnie HL jest drozszy o 2900pln a pakiet business tanszy o 1700pln w stosunku do poprzedniego cennika co daje roznice 1200pln

w zamian za to masz dodatkowo pakiet ambient + wiekszy ekran w navi (w CL roznica w cenie to tylko 100pln i jest tylko wiekszy ekran w navi, wiec wnioskuje ze ekran wyceniono wlasnie na 100pln),

 

wiec tak naprawde to za ambient doplacasz... tylko nie widac tego wprost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ambient w HL jest w standardzie, ale obecnie HL jest drozszy o 2900pln a pakiet business tanszy o 1700pln w stosunku do poprzedniego cennika co daje roznice 1200pln

w zamian za to masz dodatkowo pakiet ambient + wiekszy ekran w navi (w CL roznica w cenie to tylko 100pln i jest tylko wiekszy ekran w navi, wiec wnioskuje ze ekran wyceniono wlasnie na 100pln),

 

wiec tak naprawde to za ambient doplacasz... tylko nie widac tego wprost

 

Witam

 

A czy wiadomo gdzie można znaleźć cennik RM 2018 ? Szukałem na stronie VW ale znalazłem tylko RM2018 dla Tiguana?

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taką opcje dokupioną dla highline :

 

 

8SQ

Tylne światła w technologii LED, przyciemniane w stylistyce R-Line

 

Dobra, znalazłem przyciemniane światła w stylistyce R-line do Sedana :D

zorientuję się w cenie i pewnie będę brał, to powinno być proste plug&play jak się już ma LEDy z Highline.

Kurcze, uzbierało mi się już części na handel i nie mam gdzie tego trzymać ;)

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/2017/793/R/9/945/945001

 

3G5945307C (albo 7B) tylne światło led lew0-wewn., przyciemniany 1 R-LINE+PR-, 8TA

3G5945308C tylne światło led prawo-wewn., przyciemniany 1 R-LINE+PR-, 8TA

 

 

3G5945207C tylne światło led, D - 08.09.2015>> lewo-zewn. 1

3G5945208C tylne światło led, D - 08.09.2015>> prawo-zewn. 1

 

W sumie nie widzę w opisie zewnętrznych świateł (lewo/prawo) słów "przyciemniany/R-line" ale drogą dedukcji sądzę, że to będą te wyżej z końcówką 207C/208C.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Discovery Pro i Discovery Media. Miałem okazję korzystać z jednego i drugiego. To czego mi zdecydowanie brakowało w DM to wybieranie głosowe. W mojej ocenie wybieranie głosowe działa świetnie i jest to jednak z największych zalet auta. Zdarzają się "nieporozumienia", ale dośc rzadko. Wybieranie głosowe można jednak dobrać jako opcję do DM. W zasadzie DM ma taką samą funkcjonalność jak DP - można dokupić opcję wybierania głosowego, a użyteczność street view czy google earth jest dla mnie wątpliwa - choć może w obcym mieście pozwala się lepiej zorientować. W mojej ocenie to jednak zbyteczny bajer. W takim razie czy dopłaciłbym raz jeszcze do DP? Tak. Wyświetlacz jest wyraźnie większy (choć to jedynie 1.5 cala) i o zdecydowanie łatwiej go tym samym obsługiwać. To, że lepiej wygląda można uznać za zbytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. W takim razie czy dopłaciłbym raz jeszcze do DP? Tak. Wyświetlacz jest wyraźnie większy (choć to jedynie 1.5 cala) i o zdecydowanie łatwiej go tym samym obsługiwać. To, że lepiej wygląda można uznać za zbytek.

 

Do tej pory DM miał ekran 6.5 calowy a DP 8 calowy. Natomiast obecne zamówienia są robione wg MY2018 gdzie wyświetlacze są szklane i DM ma 8 cali a DP 9.2 cala i DP jest w pełni dotykowy, bez przycisków i pokretel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieli dać większy w DM bo np.Seat i Skoda mają po 8 cali w podstawie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się podoba wybieranie głosowe, szczególnie "cele online" bo przeszukuje bazę Google. Niestety potwierdzam konieczność podawania pełnej nazwy ulicy wraz z imieniem jeśli jest ono w jej pełnej nazwie. Pod tym względem jednak wybieranie głosowe w Android Auto jest lepsze. Jakby co to dłuższe przytrzymanie klawisza wybierania głosowego włącza to w CP lub AA. W tym roku jak zwykle mam nadzieję na Siri po Polsku ale niestety nic nie wskazuje na to że ma się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

A czy wiadomo gdzie można znaleźć cennik RM 2018 ? Szukałem na stronie VW ale znalazłem tylko RM2018 dla Tiguana?

 

Dzieki

 

skontaktuj sie z kolega M77 na PW to Ci podesle (nie umiem wkleic linka ale namiary znajdziesz w watku "terminy realizacji zamowien", strona ok. 26/27)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu po roku czasu mam rdze na blotnikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak kupowales samochod po dzwonie, zamiast kupic nowe blotniki to kazales wyprostowac stare, a ze za 100 zl od elementu blacharzowi ani potem lakiernikowi nie chcialo sie przylozyc do pracy to teraz ruda wychodzi, musisz jakos z tym zyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skontaktuj sie z kolega M77 na PW to Ci podesle (nie umiem wkleic linka ale namiary znajdziesz w watku "terminy realizacji zamowien", strona ok. 26/27)

 

Dzieki za pomoc. Wlasnie otrzymałem cennik w excelu od dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności