Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

obecnie jezdze fordem ale przymierzam sie do zakupu B8 wiec ten watek czytam od pewnego czasu

 

rozwazam B8 kombi 2.0 TDI 150KM DSG (lub ew. 190KM ale wtedy Manual)

niby sporo juz wyczytalem z Waszych postow ale pozwolcie ze zadam pare pytan:

- glownym argumentem za silnikiem 2.0 TDI 150KM jest brak ukladu SCR (ad blue) ktory wystepuje w wersji 190KM. Sprzedawca w salonie powiedzial mi ze obecnie silniki TDI 150KM maja ad blue (rozmawialem tuz przed wielkanoca). Pytanie czy to prawda? W cenniku widze ze uklad SCR rzeczywiscie wystepuje w silniku 150KM, ale tylko w wersji 4x4... czy cos sie zmienilo i teraz juz to seryjnie montuja w kazdym silniku TDI 150KM czy raczej sprzedawca byl niedoinformowany?

- do kolegow ktorzy jezdza taka konfiguracja - jak wyglada spalanie i dynamika tego silnika 150KM z DSG? na papierze wyglada bardzo dobrze (mam na mysli te 8.9sek do 100), ale jak jest w rzeczywistosci? Czy w Waszej subiektywnej ocenie ten silnik daje rade czy raczej jest zamulony? jezdze raczej dynamicznie (tj. sprawnie ruszam, ale bez pisku kol) no i chcialbym bezproblemowo wyprzedzac w trasie (tj. bez strachu ze nie zmieszcze sie)

 

No i oczywiscie kwestia doboru elementow wyposazenia. Jestem zdecydowany na nastepujace wyposazenie:

- kola 17" nivelles

- pakiet zimowy 1

- kierownica ogrzewana

- park assist

- wybor profilu jazdy

- autoalarm (wymog ubezpieczyciela)

 

No i waham sie pomiedzy pozostalym wyposazeniem (warianty ponizej). Gdybyscie mieli dokonac wyboru to ktory wariant byscie wybrali i dlaczego?

wariant 1: business (z discover media + App Connect + obsluga glosowa) + AID + Area View 360 + keyless access + pakiet lusterka

wariant 2: business (z discover media + App Connect + obsluga glosowa) + AID + kamera cofania + Easy Open / Easy Close

wariant 3: business (z discover pro) + AID + kamera cofania + keyless access + pakiet lusterka

wariant 4: business (z discover pro) + zwykle zegary + Area View 360 + Easy Open / Easy Close

 

najchetniej chcialbym opcje max, tj. Discover Pro + AID + Area View 360 + alarm z Easy Open / Easy Close + pakiet lusterka ale tak sie nie da - mam sztywny limit (nie moge go nagiac nawet o +1pln) i na czyms musze przyoszczedzic...

 

no i jeszcze jedna watpliwosc - duzo rozmawiam przez telefon w czasie jazdy ale w kazdej konfiguracji zakladam standardowy BT bo dostalem informacje, ze interface i wygoda uzytkowania jest taka sama w standardowym BT vs Comfort vs Business. Nie zalezy mi na wifi (business) czy tez zewnetrznej antenie (comfort i business), bo telefon trzeba wrzucic do podlokietnika. Czy potwierdzacie ze standardowy BT ma taka sama wygode uzytkowania? Czy AID poprawia w jakis sposob wygode uzytkowania telefonu w stosunku do standardowego komputera?

 

aha - jakby co to swiadomie odpuszczam HL - dla mnie osobiscie alcantara lub skora (nawet ta klimatyzowana) na siedzeniach to wada (poprostu nie lubie) i wole tapicerke materialowa + wiecej opcji niz alcantara/skora z mniejsza iloscia opcji

 

uff duzo tekstu wyszlo...

 

z gory dzieki za Wasze opinie, wszelkie komentarze i sugestie

Edytowane przez nok7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek to radzę Ci odbyć jazdę próbną. Na pewno w Nadarzynie jeszcze 2 miesiące temu mieli 2.0 TDI 150 KM DSG, bo sam jeździłem przed zakupem. Sprawdzisz sobie dynamikę. W 150 KM nie ma adblue. Ja z wyprzedzaniem nie mam problemu. W święta załadowany samochód po brzegi, bez problemu wyprzedzałem kolumny 2-3 samochodowe. Ale wiem, że są tacy którzy mówią że ten silinik jest zamulony, że "nie jedzie" i dużo lepszy jest 190 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie zaczalem od poszukiwania samochodu do jazdy probnej

bylem juz w 4 salonach w wawie i w kazdym byl ten 190KM oraz benzynowe, a ten 150KM akurat sprzedali...

 

dzieki za Twoje spostrzezenia no i podpowiedz - oczywiscie zapytam w Nadarzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie zapytam w Nadarzynie

 

Odżałuj te 200 PLN i wypożycz sobie Passata w Avis - tam mają na razie tylko wersje 150 km. Pojeździsz cały dzień i się przekonasz.

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Odżałuj te 200 PLN i wypożycz sobie Passata w Avis - tam mają na razie tylko wersje 150 km. Pojeździsz cały dzień i się przekonasz.

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

 

To jest dobry pomysł. Koszt niewielki biorąc pod uwagę ze wydajesz ponad 100 kpln a przekonasz się na własnej skórze. Najgorzej nie być świadomym wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo może wypożyczyć auto z salonu za darmo nawet na parę dni... Niektóre salony na to idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Albo może wypożyczyć auto z salonu za darmo nawet na parę dni... Niektóre salony na to idą.

 

Ale właśnie z tym jest problem :) nie maja wersji 150 KM, wiec kminimy co można zrobić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić co do EasyOpen? Bo w konfiguratorze przy dokładaniu alarmu są 3 opcje:

- Press and drive - bez dopłaty

- Keyless access z opłatą ok 2tys

- easy open - ok 3tys

I teraz pytanie czy jeśli wybieram easy open do alarmu to znaczy że w cenie 3 tys mam alarm, bezkluczykowe otwieranie i odpalanie auta oraz otwieranie "nogą" bagażnika a także zamykanie bagażnika z pilota oraz przyciskiem na pokrywie?

Czy może ta opcja easy open jest dodatkowo płatna do alarmu za ok 1700zl czyli wtedy całość to prawie 5 tysi?

Bo jeśli tak, to ja wolę alarm z bezpłatnym press&drive (bo to i tak jest w standardzie) i sama pokrywe bagażnika zamykana z pilota i przyciskiem na pokrywie za ok 1900zl. Keyless access czyli bezkluczykowe otwieranie drzwi nie jest mi potrzebne, wolę bagażnik zamykany zdalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm nie jest w standardzie, więc różnica ~1k dopłaty za dostęp bezkluczykowy i otwieranie bagażnika gestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drauc bzdury piszesz moge swoim 14 letnim pazdziezem jak to piszecie co roku jade na wakacje do Wloch lub Chorwacji i wiem, ze mnie nie zawiedzie i nie zawodzi. Masz zbyt pragmatyczne podejscie do zycie, powiedzialbym nawet za bardzo ksiazkowe. Troche mi kolegi szkoda, bo tak zero s e ntymentow czysta kalkulacja, ale w zyciu licza sie tez sentymenty i wspomnienia ludzie lubia stare auta, bo je lubia i inaja z nimi wspomnienia :)

hahaha...

no, ty wojtekk masz luz, masz styl, masz nieksiazkowe podejscie i horyzonty po horyzont. nie idziesz z pradem, masz wkasne zdanie. i dlatego jezdzisz passatem b5. co za gosc! sentymentalny i wrazliwy! wez idz spac i sprobuj krytycznie na to spojrzec. btw. co ty robisz na tym forum skoro wybrales juz raz na cale zycie B5? nie odpowiadaj. nie interesuje mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odżałuj te 200 PLN i wypożycz sobie Passata w Avis - tam mają na razie tylko wersje 150 km. Pojeździsz cały dzień i się przekonasz.

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

 

dobry pomysl - sam bym na to nie wpadl - dobrze ze sa fora i kreatywne umysly na forach :)

 

ale sprawdzalem na stronie avis i tam wypozyczenie na 1 dzien passata (a raczej passata lub podobnego) zbliza sie do 500pln.. no i jeszcze podkreslaja, ze nie gwarantuja konkretnego modelu, nie ma nawet pewnosci czy bedzie to benzyna czy diesel (nie mowiac juz o konkretnym silniku)...

 

@motomouse (albo ktos inny) - masz jakis patent na zagwarantowanie sobie akurat passata z konkretnie tym silnikiem?

jedyne co mi przyszlo do glowy to pojawienie sie w wypozyczalni i dopytanie o konkretny model, ale wtedy cena moze byc z kosmosu...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy może mnie ktoś oświecić co do EasyOpen? Bo w konfiguratorze przy dokładaniu alarmu są 3 opcje:

- Press and drive - bez dopłaty

- Keyless access z opłatą ok 2tys

- easy open - ok 3tys

I teraz pytanie czy jeśli wybieram easy open do alarmu to znaczy że w cenie 3 tys mam alarm, bezkluczykowe otwieranie i odpalanie auta oraz otwieranie "nogą" bagażnika a także zamykanie bagażnika z pilota oraz przyciskiem na pokrywie?

Czy może ta opcja easy open jest dodatkowo płatna do alarmu za ok 1700zl czyli wtedy całość to prawie 5 tysi?

Bo jeśli tak, to ja wolę alarm z bezpłatnym press&drive (bo to i tak jest w standardzie) i sama pokrywe bagażnika zamykana z pilota i przyciskiem na pokrywie za ok 1900zl. Keyless access czyli bezkluczykowe otwieranie drzwi nie jest mi potrzebne, wolę bagażnik zamykany zdalnie.

 

ja osobiscie jezdzilem samochodem z otwieraniem bezkluczykowym a takze samochodem z klapa zamykana automatycznie i powiem, ze oba patenty sa bardzo przydatne

gdybym mial jednak wybierac to moim zdaniem lepiej miec zwykla klape + otwierac i uruchamiac bezkluczykowo niz na odwrot

a powody sa 2

1) drzwi i silnik zawsze uruchomisz, otworzysz i zamkniesz a bagaznik juz nie - czyli czesciej skorzystasz z tego patentu

2) jak masz baganik zapakowany na full az po dach to system z autoamtycznym zamykaniem nie domknie ci klapy jezeli jakas torba bedzie w jej obrysie. A recznie zawsze dopchniesz. Wiem co mowie, bo co roku jak jedziemy na narty ze znajomymi to potrafie ugniatac przz 5min bagaze zeby klapa zechciala sie zamknac majac swiadomosc, ze gdyby to bylo reczne zamykanie to poprostu docisnalbym klape i zamknalbym natychmiast...

 

ale pomimo tych niedogodnosci to jezeli jest szansa na bezkluczykowe otwieranie i klape zamykana automatycznie to bez wahania bym bral

 

apropos - pamietacie o wariantach doposazenia o ktorych wczesniej napisalem - co byscie wybrali gdybyscie konfigurowali samochod dla siebie??

niestety gdzies musze przyoszczedzic a najwieksze watpliwosci mam odnosnie wyboru

- discover pro vs. media - jezeli pominie sie wielkosc ekranu to po dokupieniu mirrorlink i obslugi glosowej do DM to zasadniczo fukcjonalnosc jest taka sama (zakladam ze street view to raczej bajer z grupy wow niz cos co by sie na codzien uzywalo)

- AID vs. zwykle zegary - jak na razie nie widze argumentu przeciw AID, ale moze ktos mnie wyleczy z tego pomyslu bo np. funkcjonalnosc nie uzasadnia doplaty 2100

- Area View360/ kamera cofania - obecnie mam czujniki przod i tyl i wiem jak bardzo pomagaja i jakie maja ograniczenia, wiec teoretycznie inwestycja w Area View to redukcja ryzyka zarysowania lakieru, ale pytanie czy "zwykla" kamera cofania nie wystarczy?

 

dla przypomnienia warianty ktore rozwazam:

wariant 1: business (z discover media + App Connect + obsluga glosowa) + AID + Area View 360 + keyless access + pakiet lusterka

wariant 2: business (z discover media + App Connect + obsluga glosowa) + AID + kamera cofania + Easy Open / Easy Close

wariant 3: business (z discover pro) + AID + kamera cofania + keyless access + pakiet lusterka

wariant 4: business (z discover pro) + zwykle zegary + Area View 360 + Easy Open / Easy Close

 

bardzo licze na wasze subiektywne opinie i praktyczna ocene przydatnosci kazdego z gadzetow!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie jezdzilem samochodem z otwieraniem bezkluczykowym a takze samochodem z klapa zamykana automatycznie i powiem, ze oba patenty sa bardzo przydatne

gdybym mial jednak wybierac to moim zdaniem lepiej miec zwykla klape + otwierac i uruchamiac bezkluczykowo niz na odwrot

a powody sa 2

1) drzwi i silnik zawsze uruchomisz, otworzysz i zamkniesz a bagaznik juz nie - czyli czesciej skorzystasz z tego patentu

2) jak masz baganik zapakowany na full az po dach to system z autoamtycznym zamykaniem nie domknie ci klapy jezeli jakas torba bedzie w jej obrysie. A recznie zawsze dopchniesz. Wiem co mowie, bo co roku jak jedziemy na narty ze znajomymi to potrafie ugniatac przz 5min bagaze zeby klapa zechciala sie zamknac majac swiadomosc, ze gdyby to bylo reczne zamykanie to poprostu docisnalbym klape i zamknalbym natychmiast...

 

Dzięki za sugestie. Dobrze rozumiem, za jak jest opcja elektrycznego otwierania i zamykania bagażnika to już nie można tego zamknąć "z ręki"? Czyli właśnie doscisnac przy wypchanym po brzegi bagażniku tak jak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapę można spokojnie docisnąć jak się sama zatrzyma. W ogóle można pominąć elektrykę i zamknąć "na chama" jest duży opór, ale ponoć nic to nie niszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezkluczykowy dostęp - rewelacja, uważam to za absolutny must have, czas od chwili wejścia do startu skrócony do maximum

 

Easy open - nie posiadam, często robię zakupy np Lidl trzymam dwie torebki wypchane po brzegi i żałuje, ze nie mam tego rozwiązania, akurat w moim przypadku, zawsze kończy się na szukaniu kluczyka w kieszeniach albo otwierania zamka ręka, w każdym wypadku jedna torba laduje na brudnym asfalcie ;/

 

Kamera 360 - są elementy o których rzadko wspominacie, ale rzut szerokokątny z tylnej kamery momentami bezcenny przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego tyłem, dodatkowo rzut z lotu ptaka przedniego zderzaka - rewelacja przy podjezdzaniu do przeszkody albo parkowanie w garażu na styk tak żeby drzwi garażowe nie uszkodziły zderzaka - najmniej użyteczne kamery w lusterkach.

 

AID plus dicovery pro - często korzystam z rzutu mapy na ekran zegarów, nawet bez korzystania z nawiagacji, w sytuacji nagłego zatoru, drogi w przebudowie albo dojazdu z przeciwległej strony w bardzo czytelny sposób widać sieć dróg aktualna dla Twojej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam jak przedmówcą kamera 360 i bezkluczykowy dostęp to naprawdę bardzo przydatne i funkcjonalne wyposażenie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamera 360 - są elementy o których rzadko wspominacie, ale rzut szerokokątny z tylnej kamery momentami bezcenny przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego tyłem,

 

Czy tego widoku szerokokątnego nie ma również tańsza kamera cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa elektryczna przy zamykaniu recznym wcale nie stawia oporu, normalnie sie zamyka. Jak jest pełny bagażnik to trzeba tak domykac bo elektryka nie docisnie jak ma opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale sprawdzalem na stronie avis i tam wypozyczenie na 1 dzien passata (a raczej passata lub podobnego) zbliza sie do 500pln.. no i jeszcze podkreslaja, ze nie gwarantuja konkretnego modelu, nie ma nawet pewnosci czy bedzie to benzyna czy diesel (nie mowiac juz o konkretnym silniku)...

 

Pierwsze primo : nie bierz na lotnisku, tylko np. w Mariocie - co najmniej 100 PLN taniej. Passaty diesle mają tylko 150 KM, zadzwoń i pogadaj z nimi - serio są uczynni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie sprawdzilem na stronie i w marriocie jest taniej.. zadzwonie i sie dopytam o ten silnik

 

wielkie dzieki za pomysl!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja perspektywa, 5.500 km zrobionych w 2 miesiące wersją 1.8 TSI Comfortline + Business:

 

80% miasto , 20% trasa

 

- parkowanie: jedyny system który mam to czujniki, rzut na samochód z góry i pikanie

 

// opinia: moim zdaniem to w zupełności wystarcza, kamera, 360 itd. totalnie nie potrzebuje, gdyby były za darmo to jasne, ale dopłacać.. zbędne pod warunkiem że kierowca ogarnia manewry w tak dużym samochodzie (jak nie ogarnia to czas się nauczyć)

 

// easy open - nie mam, to akurat uważam za must have, przy dziecku, czestym noszeniu różnych rzeczy, wyjmowaniu głupich zakupów, ubranek itd.... to bym brał przy opcji wyboru

 

// AID, discovery pro - nie mam i da się żyć bez tego, co prawda ekran większy by się przydał bo ta wersja mniejsza jest odrobinę za mała... ale tak czy siak obsługa wew. się nie zmieni, więc znowu da się żyć bez tego, jeśli ktoś nie chce wydawać kasy na 'pierdoły'. AID - lubie klasyczne liczniki, gdybym miał wybór pewnie bym wziął, ale z założeniem że po tygodniu, dwóch itak mi się to znudzi

 

// najważniejsza rzecz której bym nie odpuścił, tutaj będzie na pewno wielkie zaskoczenie.... to tylne przyciemnione światła ..... jejku jak mi tego brakuje.... mam jakąś taką manie ostatnio, iż B8 w sedanie bo taka wersja tylko mi się podoba (maniak sedan-ów), z tymi światłami wygląda dostojnie, zupełnie inaczej niż wersja z normalnymi lampami które ja mam..... to jest tak, że pewnie ludzie którzy nie mają B8 nigdy w życiu nie zwrócą na to uwagi, albo zwróca na inne rzeczy (felgi, przyciemnione szyby, kolor), natomiast dla mnie tył B8 z tymi lampami jest mega dostojny, fajny..... nawet nie chodzi mi o ten pasek led który przy hamowaniu wyświetla pionowo, ale bardziej o sam wygląd przyciemnionych lamp, jakoś ma to ogromny wpływ na tył samochodu... no niestety ale tak to odbieram.. na ulicy odrazu zwracam na to uwagę.... w zasadzie jak się porówna design samochodów to widac ogromną różnice właśnie w lampach, nie są już tak wysokie, są minimalistyczne --> całość oczywiście nie ma kompletnie znaczenia dla kierowcy, który na codzień nie ogląda samochodu z zew. // btw, dobrze że chociaż przód w Top Led jest podobny w każdej wersji bo pewnie tutaj tez byłby podobny temat, tyle dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności